شناسه خبر: 152529
تاریخ خبر: 1401/5/24 16:51

شهدای مدافع حرم با بصیرت و شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کردند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این بصیرت و اقدام به موقع شهدای مدافع حرم بود که اهداف دشمنان خدا را آشکار کرد، شهدای مدافع حرم با بصیرت و شجاعت در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

به گزارش حیات، قاضی‌زاده هاشمی  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ظهر امروز دوشنبه  24 مرداد در یادواره شهدای مدافع حرم در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سخانی با تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران اظهار داشت: دفاع از حرم آل الله تنها به معنی دفاع از گنبد و بارگاه نبود و گنبد و بارگاه حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) نماد زینبی بودن و حسینی بودن است. دشمنان تکفیری به دنبال ریشه‌کنی مکتب آل الله بودند کاری که در تاریخ دشمنان به دنبال آن بودند و متوکل عباسی هم نتوانست انجام دهد. این بصیرت و اقدام به موقع شهدای مدافع حرم بود که اهداف دشمنان خدا را آشکار کرد و در زمانی که قدرت‌های جهان به عنوان بهار عربی از این جریان حمایت می‌کردند و کشورهای منطقه پایگاه نظامی علیه سوریه تشکیل دادند و در ترکیه و اردن آموزش می‌دیدند مدافعان حرم حماسه‌آفرینی کردند.
معاون رئیس جمهور گفت:  شهید حاج قاسم سلیمانی آرزوی شهادت داشت. این آرزوی شهادت برای این است که شهدا خودشان را برای رسیدن به خدا آماده کردند همانند دانش‌آموز درس خوانی که برای امتحان دادن لحظه شماری می‌کند. به فرمایش رهبر معظم انقلاب شهادت مرگ تاجرانه است و شهدا یک عمر سرمایه و اندوخته جمع کردند تا مقام شهادت به آنها اعطا شود.

دکتر قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به حمایتگران فتنه سال 88 گفت: شخصی که نامه اهانت‌آمیز نوشت از ابتدای انقلاب همراه حضرت امام (ره) بود و پست و مسئولیت و حکم از امام (ره) دریافت کرد و مورد حمایت قرار گرفت و فرصت‌ها و مسئولیت‌های زیادی در دولت‌های دوران مختلف به دست آورد که به برکت انقلاب بود اما انحراف فکری در او ایجاد شد و مقابل احکام الهی و ولی امر مسلمین ایستاد و کارش به جای رسید که با دشمنان خدا هم پیمان شد همانند آنچه در قوم بنی‌اسرائیل اتفاق افتاد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اخلاص شهید همدانی گفت: فیلمی از شهید همدانی در فضای مجازی منتشر شد که در حال خواندن زیارت عاشورا در پیاده‌روی اربعین بود و زمانی که این شهید دوربین را مشاهده کرد زیارت‌نامه را داخل جیبش گذاشت و این شهید حتی نمی‌خواست در حد زیارت عاشورا خواندن هم دیده شود و ابهتی در درون این شهید می‌جوشید و تنها به دنبال انجام وظیفه در کارهایش بود.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: خداوند اگر توفیق بدهد شهادت را حتی به حبیب ابن مظاهر و مسلم بن عوسجه 90 ساله اعطا می‌کند. امیدواریم خداوند توفیق دهد که اعمال و رفتار شهدا را درک کنیم و در مسیر آنها قدم برداریم. صحبت‌ها و اهانت‌هایی که می‌شود هیچ وقت از منزلت و مقام شهدا کم نمی‌کند و آرزو می‌کنیم که خداوند عاقبت ما را ختم به خیر و شهادت کند.


اصحاب کریمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در این یادواره گفت: 116 شهید مدافع حرم از تهران هستند که 10 شهید مدافع حرم از تهران مهاجرت کردند و 106 خانواده شهید مدافع حرم در تهران حضور دارند و در این یادواره 100 پدر و مادر شهید مدافع حرم حضور دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با اشاره به برگزاری 4 یادواره مربوط به شهدا در تهران، خاطرنشان کرد: امروز اولین یادواره شهدای مدافع حرم با حضور پدران و مادران معظم شهدای مدافع حرم برگزار شد. پیش از این یادواره شهدای بهزیستی و شهدای سادات برگزار شد و همچنین در 10 روز ایام محرم تکیه ایثار در بهشت زهرا (س) برگزار شد و این چهارمین یادواره است که با حضور پدران و مادران شهدا برگزار می‌شود.
سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ نیز در این نشست با محکوم کردن هتاکی به شهدای مدافع حرم و شهید همدانی گفت: بعد از اینکه استکبار نتوانست در سال 88 به اهداف خود برسد از ملت ما کینه به دل دارد. آن‌ها در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اعلام کردند که جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد خودش را جشن نخواهد گرفت و از گذشته برنامه‌ریزی کردند که فرهنگ جهاد و مقاومت ادامه پیدا نکند اما به اهدافشان دست پیدا نکردند.
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) با اشاره به ایثار شهدای مدافع حرم در دهه‌های اخیر و مبارزه با داعش گفت: با جانفشانی شهدای مدافع حرم نقشه‌های شوم دشمنان برملا شد، باید با جهاد تبیین رشادت‌های شهدای مدافع حرم را بازگو کرد. به خاطر بصیرت شهدای مدافع حرم و سرداران مدافع حرم شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید حسین همدانی دشمنان شکست خوردند و مورد غضب مردم قرار گرفتند.
اجرای سرود توسط گروه خیبر و قرائت بیانیه توسط پدر شهید میر دوستی از بخش‌های دیگر این مراسم بود.
در پایان این یادواره جانباز 70 درصد بصیر عباس طائفه رئیس انجمن خادمین شهدا شال خادم الشهدایی را به دلیل داشتن 3 ویژگی ارادت ویژه به خانواده شهدا، خدمات شایسته به خانواده‌های معظم شهدا و حفظ و نشر فرهنگ ایثار و شهادت به دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اهدا کرد.
انتهای پیام/
 

آخرین اخبار

رصد رسانه