• Languages
  • چهارشنبه 26 مرداد 1401
شناسه خبر: 152468
تاریخ خبر: 1401/5/12 09:56

نصرالله: آمریکا و اسرائیل بزرگ‌ترین نمایندگان شیطان هستند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی اعلام کرد که ملت و مقاومت لبنان درحال حاضر در دو جبهه اقتصادی و تبلیغات رسانه‌ای با دشمن آمریکایی ـ صهیونیستی مواجه هستند.

به گزارش حیات به نقل از پایگاه خبری العهد، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی در ضاحیه جنوبی بیروت اظهار کرد: جنگ تموز سخت‌ترین جنگی بود که در سایه خیانت بین‌المللی و تفرقه داخلی تجربه کردیم، اما به خدا متوسل شدیم و او بود که پیروزی خود را بر ما نازل کرد زیرا او صداقت نیت ما را دید.

وی افزود: محاصره اقتصادی نوعی جنگ است و صبر و تحمل مقابل آن هم جهاد، این رویارویی را مقابله جهادی می‌گویند و دشمن در حال جنگ چندجانبه است و ما باید به طرق مختلف با آن مقابله کنیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: تا زمانی که طرح آمریکایی و اسرائیلی وجود داشته باشد، در تمام سطوح نظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی با آن مقابله خواهیم کرد و امروز بزرگ‌ترین نماینده شیطان آمریکا و اسرائیل هستند و این نبرد باز است. امروز ما دو جبهه باز برای رویارویی داریم؛ جبهه اقتصادی حیاتی و جبهه سیاسی رسانه‌ای.

وی ادامه داد: یک جنگ رسانه‌ای اقتصادی و سیاسی در جریان است که دشمن می‌خواهد با وانمود کردن به اینکه مقاومت پشت قحطی قرار دارد، هر مقاومتی را در لبنان سرکوب کند و ملت لبنان را ناگزیر به دست کشیدن از گزینه مقاومت کند.

نصرالله گفت: دشمن درصدد به زانو درآوردن و فروپاشی ماست، پاسخ ملت لبنان در انتخابات بزرگ بود و نتایج آن دشمن را ناکام گذاشت.چند روز دیگر سالروز وعده دروغین سفیر آمریکا مبنی بر آوردن گاز از مصر و برق از اردن از طریق سوریه است، یک سال گذشت و می‌بینیم که اتفاقی رخ نداده است و در نهایت با تبلیغات رسانه‌ای علیه مقاومت تحریک می‌کنند و آن را مسئول این اتفاق جلوه می‌دهند. کسانی که روابط خوبی با آمریکا و عربستان سعودی دارند، چرا در راستای دادن گازوئیل، بنزین یا آرد به مردم لبنان اقدامی انجام ندادند؟ آیا آمریکا متحد شما نیست؟ آیا جرأت دارید از آن بخواهید که برای شما استثنا قائل شود تا لبنان چند ساعت از برق بهره مند شود؟

سید نصرالله درباره سفر هیئت آمریکا به لبنان نیز نسبت به بازی زمان هشدار داد و افزود: در پرونده ترسیم مرزهای دریایی روند مقداری مثبت است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در لبنان دو رویکرد وجود دارد، رویکرد نخست منفی است و از طریق تحریک، محاصره و تحریم برای تسلیم عرصه در پیش گرفته شده است و رویکرد دوم نیز درصدد ارائه راهکار و کمک به شهروندان است که ما جزو آن هستیم.

انتهای پیام

آخرین اخبار

رصد رسانه