• Languages
  • چهارشنبه 26 مرداد 1401
شناسه خبر: 152346
تاریخ خبر: 1401/4/24 10:19

آئین بزرگداشت مقام1800 شهید سادات شهر تهران+ فیلم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در مراسم تجلیل از خانواده های معظم سادات در تهران گفت: با خانواده معظم شهدا وعده کرده ایم که هر پنجشنبه به بهشت زهرا می آییم و بنده با خانواده معظم شهدا از ساعت 8 صبح تا 5 عصر دیدار و گفتگو می کنیم.

به گزارش  حیات، مراسم بزرگداشت شهدای سادات صبح امروز پنجشنبه 23 تیرماه با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، حقیقی مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات و مسئولان کشوری و لشکری صبح امروز 23 تیرماه در مهدیه شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.


اصحاب کریمی مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران تهران بزرگ در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت فرارسیدن عید سعید غدیرخم و شهدای سادات، در ادامه اظهار داشت: امروز به خود افتخار می کنیم که میزبان خانواده های معظم شهدای گرانقدر سادات هستیم.

کریمی ادامه داد: افتخار می کنیم که در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر تهران نوکری خانواده های معظم شهدا را انجام بدهیم ، در طول 4 ماه اخیر در مسئولیت بنده کار های بسیار خوبی توسط همکاران بنیاد شهید در شهر تهران انجام داده ایم.

وی ادامه داد: با خانواده معظم شهدا وعده کرده ام که هر پنجشنبه به بهشت زهرا می آیم و بنده با خانواده معظم شهدا از ساعت 8 صبح تا 5 عصر دیدار و گفتگو می کنم ؛ در این دیدار ها حدود 80 خانواده مشکلات خود را بیان می کنند و تا جایی که توان داشته باشیم ، مشکلات را بر طرف می کنیم ؛ نشست های صمیمی را در گلزار شهدای بهشت زهرا انجام می دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ افزود: روز های سه شنبه در مناطق مختلف تهران دیدار با خانواده معظم شهدا را انجام می دهیم و ساعات ها درباره مشکلات آنها صحبت می کنیم و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم ؛ دیدار با جانبازان در منازل و آسایشگاه ها در برنامه کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر تهران می باشد و به صورت مرتب و هر هفته انجام می شود.

کریمی یادآور شد: قدردانی و سپاس از خانواده معظم شهدا و ایثارگران یک وظیفه ذاتی و یک رسالت بسیار مهم می دانیم و با تمام وجود قدردان صبر و ایثار این قشر معزز هستیم.

عباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی  استانداری تهران نیز در ادامه گفت: امروز ما خود را مکلف به برگزاری این مراسم ها می دانیم و قطعا یکی از شهود عاقبت بخیری مدیران همین احترام و تکریم خانواده های معظم شهدا است که قطعا عاقبت بخیری در خدمت رسانی به این عزیزان است.

 

جوهری افزود: ما دست بوس تمام مادران و خانواده های معظم شهدا هستیم و به دعای خیر شما نیازمند هستیم تا مشمول شفاعت شهدای والامقام شما شویم.

وی ادامه داد:  این موضوع  که کسی به مقام والای شهادت برسد و فرزندی را تربیت کند که به درجه رفیع شهادت برسد. اتفاقی نیست و در نگاه دینی ما که هیچ اتفاقی بدون اذن پروردگار اتفاق نمی افتد مرگ با شهادت هم قطعا بدون اذن پروردگار صورت نمیگیرد و اگر اراده الهی نباشد هرگز مرگی به شهادت ختم نمی شود.

در پایان این مراسم مسئولان و خانواده های شهدا با حضور بر سر قبور شهدای سادات و نثار شاخه گل به مقام شامخ آنها  ادای احترام کردند. همچنین دیدار چهره به چهره با خانواده شهدا و بررسی مشکلات آنها  نیز از جمله برنامه های دیگر این مراسم بود.

انتهای پیام

آخرین اخبار

رصد رسانه