• Languages
  • چهارشنبه 26 مرداد 1401
شناسه خبر: 152218
تاریخ خبر: 1401/4/6 18:28

عزت و اقتدار ایران اسلامی مدیون خون شهدا است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ششم تیرماه در مراسم گرامیداشت شهدای 7 تیرماه در استان گیلان گفت: احساس عزت ملت ایران دشمنان را به خشم می‌آورد عزتی که حاضر هستند در صحنه مبارزه خون بدهند اما ذلیل نشوند، عزتی که الهی و از کلمه توحید نشأت گرفته است.

به گزارش حیات، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهدای هفت تیر گفت: مقام معظم رهبری این هفته را با توجه به جنایات آمریکایی‌ها به نام حقوق بشر آمریکایی نامگذاری کرده‌اند. در این هفته ملت ایران با حوادث گوناگونی از جمله ترور شخصیت‌های برجسته انقلاب از جمله مقام معظم رهبری و کشتار و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری مواجه شد، هواپیمایی که تعداد زیادی کودک در آن حضور داشت و به همراه پدر و مادر خود به شهادت رسیدند. چند سال پیش در مجلس افتخار داشتیم که در سالگرد و برنامه گلباران محل شهادت این عزیزان در خلیج فارس حضور پیدا کنیم. بازماندگان این شهدا مردم عادی و غیر نظامی بودند.
دکتر قاضی‌زاده ‌هاشمی با اشاره به حمله شیمیایی به شهر سردشت، گفت: جنایت بمباران شیمیایی شهر سردشت که مردم عادی در آن مشغول زندگی بودند فجیع بود و هنوز آثارش در این خانواده‌ها دیده می‌شود. ما به عنوان خدمتگزار خانواده معظم شهدا در جریان مشکلات مردم شهر سردشت بعد از 30 سال هستیم، همه این اتفاقات به این خاطر است که قدرتی در جهان علاقه‌مند نبود که کشوری خارج از سلطه او که یک درصد خاک و جمعیت جهان را دارد به صورت مستقل زندگی کند.
معاون رئیس جمهور گفت: برخی گشایش و آسودگی مردم را در این می‌دادنند که به دوران وابستگی مجدد برگردیم اما باید دید که چرا این اتفاقات بین ما و آمریکا اتفاق افتاد؟ آیا ما به خاک آمریکا حمله کردیم و آن‌ها را تحریم و حساب‌های بانکی آن‌ها را بستیم و جلوی صادرات آمریکا را گرفتیم؟ در حالی که ما هزاران کیلومتر از آمریکا فاصله داریم. ما تاریخ 7 هزار ساله داریم و آمریکایی‌ها جدید متولد شدند. در حالی که مناقشه و هجومی از طرف ما صورت نگرفته است چه دلیلی برای این همه جنایت با مجوز آمریکایی‌ها و توسط آنها وجود دارد. همه این اتفاقات در این هفته در صحنه نبرد و جنگ رودر رو نبوده است. جایی نبوده است که ما با آنها درگیر شویم و اگر اتفاقی رخ داده است در آب‌های ایران و نه در آمریکا بوده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: آمریکایی‌ها به آب‌های خلیج فارس آمدند و به عراق سلاح و اطلاعات دادند و اواخر جنگ تحمیلی هم ورود مستقیم پیدا کردند و با بالگردها و هواپیماهایشان به کمک صدام آمدند. دست به جنایت عمومی زدند تا از هر طریقی به نظام صدمه وارد کنند و در این مسیر حتی از کودک‌کشی هم دریغ نکردند و در نهایت وقتی نتوانستند در مقابل منطق شهید بهشتی پاسخی بدهند در حالی که این شهید در مظلومیت به سر می‌برد او را ترور معنوی و در نهایت به شهادت رساندند.
دکتر قاضی‌زاده ‌هاشمی گفت: آمریکایی‌ها الان هم با رسانه‌هایشان ملت ایران را بمباران می‌کنند و چهره‌ای بدون منطق، مخالف صلح و سازش از ایران نشان می‌دهند. از نظام صلح‌طلب ما در جهان و حتی از ملت ایران چهره‌ای جنگ‌طلب نشان می‌دهند در حالی که آمریکا چند هزار کیلومتر از ما فاصله دارد چرا خود را ذی‌حق می‌داند و در کشور ما دخالت می‌کند. برای اجرای خط لوله گاز دو کشور همسایه و معامله اقتصادی و ورود کالا اجازه نمی‌دهد. آیا ما به او ظلم کردیم یا آنها به ما ظلم کرده‌اند؟ منطق زورگویان در عالم منطق فرعون است و از هر ابزاری استفاده می‌کنند که مردم جهان را ذلیل کنند تا از آن‌ها اطاعت کنند.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: احساس عزت ملت ایران آنها را به خشم می‌آورد عزتی که حاضر هستند در صحنه مبارزه خون بدهند اما ذلیل نشوند، عزتی که الهی و از کلمه توحید نشأت گرفته است و ملت ایران خوش را در معرکه آزمون الهی می‌دادند، طبق آیه شریفه‌ای که شهید بهشتی در سخنرانی خود به آن اشاره کرد ملت ایران خودش را مؤمن می‌داند و در معرض آزمایش الهی و اعتماد الهی تکیه به خدا دارد زیرا کسی که به عزت الهی تکیه بزند وقتی توکل و مجاهد کرد خدا او را یاری می‌کند. برخی در کشورهای غربی، اروپا، شرق آسیا و استرالیا هم‌دست آمریکا تلاش کردند که راه نفس ما را بگیرند اما خدا راه نفس آنها را گرفت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: آن‌ها ادعا و تظاهر می‌کنند که دنبال حقوق ملت ایران و نگران حقوق بشر، زنان و کودکان در ایران هستند اما نقض آن را به طور واضح انجام می‌دهند و اقدامات آنها در ایران نمونه‌ای از ریاکاری و زورگویی استکبار جهانی است که با وقاحت می‌گویند که به دلیل اینکه قدرت دارم من اجازه دارم بمب اتم تولید کنم اما شما نباید صنعت اتمی داشته باشید زیرا من تشخیص می‌دهم.
دکتر قاضی‌زاده‌ هاشمی گفت: در دوران کرونا وقتی وضعیت دنیا خوب نبود و کشورهای دیگر تازه شروع به ساخت واکسن کرده بودند به ما اجازه ورود مواد اولیه برای ساخت واکسن را نمی‌دادند در حالی که تزریق و تولید واکسن از اساسی‌ترین کارهای جهان است و ضرر نبود واکسن فقط برای ملت ایران نبود و وقتی همه مردم واکسینه شوند خطر انتقال بیماری به کشورهای همسایه کاهش می‌یافت و این خدمت به مردم منطقه و مردم جهان بود و در حالی که به ما اجازه ندادند ما اقدامات دیگری برای تولید واکسن انجام دادیم.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: کشورهای غربی ادعای علم دارند و معتقد هستند که مدرنیته دنیا را بر پایه علم می‌سازد در حالی که ایجاد شبکه سلطه جهانی، حمله نظامی به کشورهای مختلف و استعمار کشورهایی مانند هند از جمله اقدامات این مدعیان بود. آمریکا در استعمار نو توسط حکومت‌های دست نشانده مثل کشورهای منطقه و رژیم طاغوت اقدام به استعمار جدید می‌کرد و توسط نظام‌های حقوقی وابسته مثل سازمان‌های بین‌المللی می‌گویند که ما تشخیص می‌دهیم چه کسی تروریست است و نباید حق معامله داشته باشد. شبکه سلطه جهانی به اسم نظام حقوقی است اما باطنش فرعون است و ملت‌های جهان را منزوی و وابسته می‌کند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ایجاد مکتب امام خمینی (ره) برای مقابله با سلطه جهانی گفت: اوایل انقلاب اسلامی مکتب‌هایی طرفدار انقلاب شدند و در ابتدای انقلاب بذر آن در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان کاشته شد. رئیس جمهور ونزوئلا هم می‌گوید که ما پیروان مکتب استکبار ستیزی امام (ره) هستیم.
دکتر قاضی‌زاده‌ هاشمی خاطرنشان کرد: تاریخ ملت ایران نشان داده است که ما هیچ‌وقت در مقابل دشمن خارجی شکست نخوردیم مگر بر اثر خیانت داخلی که در تاریخ هم شاهد بودیم که در حمله اسکندر و حمله مغول و امثال آن، شکست‌های ما بر اثر خیانت داخلی شکل گرفت. خیانت مردم عادی باعث شکست تمدن نمی‌شود و فردی که باعث خیانت می‌شود باید از جمله افراد مؤثر باشد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه برخی از افراد دل‌داده به غرب هستند، گفت: این افراد نفوذی باعث سستی نظام فکری، عقیدتی، فرهنگی و امنیتی در کشور می‌شوند و به نفع جبهه غرب مثل ستون پنجم عمل می‌کنند. پیروزی ملت ایران اگر استحکام درونی داشته باشیم و در مسیر مستقیم باشیم قطعی است و خداوند امدادهای خود را مشمول ملت ایران خواهد کرد. ما باید در مسیر خدا صادق باشیم و صداقت نشان دهیم تا دشمنان ما از بین بروند. خداوند به ما توانایی حرکت در مسیر شهدا و حفظ آرمان‌های شهدا بدهد زیرا این انقلاب با سختی فراوان به دست ما رسید.
انتهای پیام

آخرین اخبار

رصد رسانه