شناسه خبر: 152167
تاریخ خبر: 1401/3/31 18:26

ببینید| اجرای «سلام فرمانده» در بصره با تصاویری از شهید قاسم سلیمانی

«سلام فرمانده» و سرود عراقی‌ای که ملودی آن برگرفته از این سرود بود، در جمع کودکان و نوجوانان بصره اجرا و مسئولان برپایی این مراسم، به الگوگیری از سرود ایرانی سلام فرمانده در خلق این اثر اذعان کردند.

به گزارش حیات، سرود سلام فرمانده که در ماه‌های گذشته در کشورهای مختلف اجرا شد، اکنون به عنوان یک سرود جهانی مورد توجه کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

در روزهای اخیر سرودی که برگرفته از سلام فرمانده بود، در شهرهای مختلف عراق اجرا شد و حتی در شبکه‌های اجتماعی برخی مدعی شدند که ملودی «سلام فرمانده» از سرود عراقی کپی‌برداری شده است که برخلاف ادعای برخی افراد، این سرود پیش از سرود عراقی اجرا شده بود و حتی ابوذر روحی، خواننده این اثر نسبت به چنین ادعایی واکنش نشان داد.

در گردهمایی روزهای اخیر در شهر بصره که سرود سلام فرمانده و همچنین سرود عراقی شبیه آن نیز اجرا شد، مجری برنامه به شباهت این 2 سرود اشاره کرد و پس از اینکه کودکان و نوجوانان، سرود عراقی را همخوانی کردند، سرود «سلام فرمانده» به زبان فارسی نیز پخش شد و در ادامه، یکی از مسئولان برپایی این مراسم به کپی‌برداری از سرود سلام فرمانده در تولید اثر عراقی اذعان کرد.

کودکان و نوجوانان در حالی که تصاویری از آیت‌الله سیستانی و همچنین شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را در دست داشتند، این سرود را اجرا کردند. در ادامه فیلم اجرای سلام فرمانده در بصره با حضور صدها کودک و نوجوان عراقی را مشاهده می‌کنید:

آخرین اخبار

رصد رسانه