شناسه خبر: 152138
تاریخ خبر: 1401/3/28 13:58

تجلیل رئیس جمهوری از رشادت و ایثارگری مردم دیار 15 خرداد

رئیس جمهور صبح امروز شنبه در دیدار با مردم ورامین، پاکدشت و قرچک گفت: مردم دیار 15 خرداد یار و یاور انقلاب و رهبری و سابقه ای درخشانی در انقلاب اسلامی دارند.

به گزارش حیات از ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز به این سه شهرستان که در ابتدای جاده امام رضا(ع) هم هستند، سفر کرده تا از نزدیک علاوه بر پایش مشکلات و فرصت های این دیار، دستوراتی در جهت رفع معضلات و استفاده از فرصت های ناب این منطقه صادر کند.

در این راستا رئیس دولت سیزدهم ابتدا به شهرستان قرچک رفت و بازدیدی از طرح مسکن سبحان قرچک داشت.

او در این بازدید میدانی از بخش‌هایی از این مجتمع مسکونی دیدن کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و استاندار تهران در جریان مشکلات پیش‌روی بهره‌برداری از آن قرار گرفت.

عملیات احداث مجتمع مسکونی سبحان که در حاشیه کمربندی شمالی شهرستان قرچک واقع شده، از 18 سال پیش آغاز شده و حدود 10 سال قبل عملیات اجرایی آن به پایان رسیده است.

این مجتمع مسکونی از یکهزار و سه واحد مسکونی و 54 واحد تجاری برخوردار است و حدود 10 سال می‌شود که با وجود تکمیل شده، اقدامی برای واگذاری آن صورت نگرفته است.

مجتمع مسکونی سبحان به یکی از موسسات مالی اعتباری تعلق دارد که پس از انحلال از سوی بانک مرکزی، تمام اموال آن توقیف شد تا بدهی‌های آن به بانک مرکزی پرداخت شود ولی برخی از مشکلات از جمله تامین نشدن سرانه‌های مورد نیاز، دریافت نکردن پایان کار از سوی شهرداری و مشخص نشدن وضعیت بدهی‌ها باعث شده تا حتی یک واحد از این مجتمع مسکونی واگذار نشود.

رئیس جمهور از طرح مسکن سبحان قرچک بازدید کرد

رئیس جمهور پس از این بازدید، سری هم به طرح قطار حومه ای تهران- ورامین زد و در جریان مشکلات این طرح قرار گرفت.

طرح قطار حومه‌ای تهران - ورامین از مصوبات دولت نهم است که در پی درخواست‌های مکرر مردم در 17 مرداد سال 88 با حضور مسئولان وقت وزارت راه و شهرسازی، شرکت راه آهن و مسئولان محلی و عل‌اکبر محرابیان که آن زمان، دستیار ویژه رئیس جمهور در ستاد تبصره 13 بود، کلنگ احداث آن در ایستگاه راه‌آهن ورامین به زمین خورد.

رئیس جمهور از طرح قطار حومه‌ای ورامین - تهران بازدید کرد

محسن منصوری استاندار تهران در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: روزانه 120 هزار تردد از جنوب شرق استان به سمت تهران جریان دارد و تبدیل قطار حومه ای تهران- ورامین به مترو مشکل تردد شهروندان را مرتفع می کند.

استاندار تهران: تبدیل قطار حومه ای تهران- ورامین به مترو مشکل تردد را حل می کند

در حاشیه این سفر حسین نوش آبادی نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی به ایرنا گفت که تکمیل طرح قطار حومه‌ای و تبدیل آن به مترو مهمترین خواسته مردم دشت ورامین از رئیس جمهور است که امیدواریم در سایه سفر آیت الله رئیسی به دیار 15 خرداد این امر محقق شود.

او این سفر را منشا خیر و برکت برای شهرستان های جنوب شرق تهران عنوان کرد و بحث انتقال پساب تهران، تکمیل بیمارستان پیشوا و مجتمع سبحان قرچک را از دیگر انتظارات مردم از رئیس دولت مردمی دانست.

نماینده مجلس: مترو مهمترین مطالبه مردم دشت ورامین از رئیس جمهور است

آیت الله رئیسی سری هم به شهرستان پیشوا زد و در ابتدای ورود به این شهرستان جنوب شرق تهران از بیمارستان در حال ساخت پیشوا بازدید کرد.

بازدید رئیس جمهور از این بیمارستان حائز اهمیت است چراکه شهرستان پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمعیت، از داشتن حتی یک تخت بیمارستانی بی‌بهره است و با پیگیری‌های صورت گرفته طی سال‌های اخیر، ساختمان نیمه‌تمام بیمارستانی که در ابتدا به دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا تعلق داشت، به سرانجام نرسیده و تکمیل نشده است.

رئیس جمهور از بیمارستان در حال ساخت پیشوا بازدید کرد

حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا تاکید کرد: سفر رئیس جمهور فرصت مغتنمی برای جبران عقب‌ماندگی این شهرستان است، زیرا معلوم نیست چنین سفری چه زمان دیگری تکرار شود.

او این را هم گفت که شهرستان پیشوا از محرومیت‌هایی در حوزه‌های مختلف برخوردار است که قطعا حضور رئیس جمهور می‌توان بخش زیادی از این مشکلات و محرومیت‌ها را برطرف کند.

سفر رئیس جمهور فرصت مغتنمی برای جبران عقب‌ماندگی شهرستان پیشوا است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی سپس با حضور در بارگاه ملکوتی امامزاده جعفربن‌موسی‌الکاظم (ع) فرزند بلافصل امام هفتم شیعیان ضمن زیارت مضجع نورانی این امامزاده واجب التعظیم، با تنی چند از مردم دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس جمهور در حرم امامزاده جعفربن‌ موسی‌ الکاظم (ع) پیشوا حضور یافت

نکته جالب توجه سفر رئیس جمهور به پیشوا این بود که به صورت سرزده به شهرک آژینه رفت و با مردم به گفت و گو نشست و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت. 

شهرک آژینه به عنوان یکی از مناطق محروم شهرستان پیشوا دارای هشت پروژه مسکن مهر است و ساکنان آن از رئیس جمهور به گرمی استقبال کردند.

رئیس جمهور پس از استماع سخنان مردم این منطقه نامه های آنان را تحویل گرفت و قول رسیدگی به مشکلاتشان را داد.

ساکنان شهرک آژینه پیشوا مشکلات خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند

رئیس جمهور: خدمات ویژه به ساکنان شهرک آژینه پیشوا ارائه شود

رئیس دولت سیزدهم سپس به ورامین سفر کرد؛ دیاری که مردمش از ساعت ها قبل منتظر دیدار آیت الله رئیسی بودند.

آیت الله سید مرتضی محمودی امام جمعه شهرستان ورامین در پیامی به مناسبت حضور رئیس جمهوری اعلام کرد: مردم دشت ورامین با سابقه تاریخی خود در قیام خونین 15 خرداد حق ویژه‌ای بر گردن نظام دارند و امید است با سفر رئیس جمهور، حق مردم این دیار را نسبت به نظام ادا کند.

سفر رئیس جمهور می‌تواند مردم ورامین را به حقوق حقه خود برساند

رئیس دولت مردمی پس از ورود به شهرستان ورامین به جایی رفت که مشتاقان زیادی منتظرش بودند؛ ورزشگاه تختی میزبان هزاران ورامینی بود هرچند که بسیاری از آنان به دلیل محدودیت ظرفیت نتوانستند وارد سالن سرپوشیده شوند و بیرون از سالن به سخنان رییس جمهور گوش دادند.

هزاران ورامینی در ورزشگاه تختی میزبان رییس جمهور بودند
آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین، قرچک و پیشوا در سالروز انتخابات ریاست جمهوری گفت: ساختارهای مولد نابرابری و فساد را اصلاح خواهیم کرد.

او این را هم گفت: رای مردم در انتخابات 28 خرداد، رای به اجرای عدالت بود. آنچه مردم از ما خواستند مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بود و به این عهد خود بامردم وفادار هستیم ما دولت صادق الوعدی خواهیم بود ان‌شاءالله.

رئیس جمهور اظهار داشت: ترجیح دادم سالروز انتخابات ریاست جمهوری را به جای سالن اجلاس سران و شرکت در مراسم های شکلی، در جمع مردم و در کنار آنها باشم و به طرح های نیمه تمام و مشکلات آنها رسیدگی کنم.

آیت الله رئیسی اعلام کرد: فرمانداری ورامین ویژه می شود تا کار مردم سریعتر حل شودچراکه باید از بار استان تهران بکاهیم و امکان ایجاد استان جدید در شرق و غرب تهران بررسی خواهد شد.

آیت الله رئیسی: ساختارهای مولد نابرابری و فساد را اصلاح خواهیم کرد

پس از اتمام صحبت های رئیس جمهور، آیت الله رئیسی بلافاصله دست بکار شد و در شورای اداری جنوب شرق استان حاضر شد تا دستورات لازم را برای حل مشکلات و معضلات شهرستان های این منطقه صادر کند.

آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور به منظور بررسی مشکلات مردم استان تهران، در کنار سفرهای استانی به نقاط مختلف کشور بازدید دوره ای و میدانی از شهرستان‌های این استان را در دستور کار قرار داده است. جزئیات این سفر را در پرونده خبری بازدید میدانی رییس جمهور از شهرستان‌های استان تهران بخوانید.

آخرین اخبار

رصد رسانه