دوشنبه 28 آبان 1397 |

تاریخ 1397/05/01         ساعت 12:38:52     گروه خبری تک عکس

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به نزدیک شدن زمان ارائه نتایج کنکور و سهمیه تعلق گرفته به خانواده ایثارگران گفت: سهمیه ها امتیاز ناچیزی است که در قبال فداکاری های ایثاراگران برای خانواده آنها در نظر گرفت شده است؛ چراکه اگر فداکاری ایثارگران نبود اکنون هیچ تصویر مشخصی از وضعیت کشور در دست نبود. شاید امتیاز سهمیه ها کمترین کاری است که ما می توانیم در قبال خانواده ایثارگران داشته باشیم.

کارن خانلری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اذعان کرد: خدا را شکر سیاه نمایی ها در خصوص سهمیه کنکور، بیشتر مسائل فنی و نحوه اعمال سهمیه ها را در برمی گیرد و کمتر کسی با خود سهمیه ها مخالف است. اگر چه برخی می خواهند قانون سهمیه ها را یک جا زیر سوال ببرند اما اکثریت جامعه این موضوع را پذیرفته اند و مشکل چندانی با آن وجود ندارد.

وی افزود: بیشتر مباحث صورت گرفته در خصوص رشته های پزشکی است و منتقدان بر این باورند که برای حفظ عدالت آموزشی باید حد نصاب مطلوبی در زمینه سهمیه ها تعریف کرد که کارگروه آموزش عالی در این زمینه مشغول به تهیه طرحی است که بتواند شرایط را عادلانه تصحیح کند.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در پاسخ به این سوال که آیا کسانی که به مسائل فنی اعتراض دارند هدف خاصی را دنبال می کنند، تصریح کرد: ان چه قابل مشاهده است این است که، هدف خاصی دنبال نمی شود بلکه بیشتر صحبت ها در خصوص ماهیت سهمیه ها و رتبه های کسب شده است که می گویند حد نصاب قبولی افراد دارای سهمیه باید افزایش یابد. منتها اینکه سهمیه ها کم و یا حذف شود قابل چانه زنی نخواهد بود چراکه این قانون برنامه ششم است و قابل تغییر نیست.

خانلری با انتقاد از برنامه های قبلی سازمان سنجش بیان کرد: قبلا برنامه ای که سازمان سنجش در خصوص رتبه سهمیه داران ارائه کرده بود اعتراضاتی بسیاری در پی داشت که ما سعی داریم مشکلات این برنامه را در کمیسیون آموزش مجلس رفع کنیم.

میلاد شویکلو

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :