گزارش توصیفی حیات از راهپیمایی 22 بهمن؛

ملت ایران یک بار دیگر سنگ تمام گذاشت

پوریا بهرادکیان_ صبح امروز مردم به حسب عادتی 39 ساله خود را به رزمایش اقتدار، عزت و آزادی ایران اسلامی رساندند، خیابان های شهر قدم گاه مردان و زنانی شد که آمده بودند تا سرود خمینی ای امام و لبیک یا خامنه ای سر دهند و همچون موجی خروشان کاخ های سیاه و سفید سیاست بازان متوهم غربی را به ویرانه ای بدل کنند.

در میدان انقلاب، مردانی را می دیدی که چفیه بر دوش و سر بند یا حسین (ع) بر سر همچون سال های حماسه و جهاد پرچم دار این حضور با شکوه بودند، از سوی دیگر، پرچم های به اهتزاز در آمده ایران همیشه سر بلند، هر نگاه عاشق وطنی را به خود جذب می کرد و هویت یک ملت را به رخ قاب دوربین عکاسان می کشید.   روز که به نیمه رسید و هر چه ثانیه ها به دقیقه دل می سپردند و دقیقه ها لحظات را به ساعت موعود هدیه می دادند، بر تعداد جمعیت افزوده شد، کودکانی که در کنار پدرانشان امید های فردایی با شکوه تر را نوید می دادند و دخترانی که دل به دل مادران خود، وارثان فرهنگ عاشورایی حضرت زینب (س) بودند و با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل چشم خصم دشمن را کور کردند.   اما آنچه عزمت راهپیمایی 22 بهمن را دو چندان کرد، فعالیت مشتاقانه جانبازان و ایثارگرانی بود که با وجود درد ها و عوارض ناشی از حضور در جنگ تحمیلی، همچنان استوار بر آرمان های انقلابی شان ایستاده اند و با وجود سینه های مجروح که صدای خس خس نفس هایشان در لا به لای شعار های ضد استکباری شنیده می شد، پاهایی که در کنار اروند رود جا گذاشتند و چشم هایی که منزلگاه ترکش های دشمن شد و چراغ دل را روشن کرد، آمده بودند تا یک بار دیگر پشتوانه مقتدری برای آرمان های انقلاب اسلامی ایران باشند و در کنار آن ها مسئولینی را هم می دیدی که فارغ از جایگاه و پایگاه سیاسی خود، به این موج خروشان پیوستند تا کنار مردم یک بار دیگر ایثار اجتماعی را معنا ببخشند.   از ویژگی های شاخص راهپیمایی امسال نیز، می توان به نمایشگاه ها و غرفه های فرهنگی ای اشاره کرد که با همت ارگان های مختلف از جمله: دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پا شد و با حضور و فعالیت ایثارگران و جانبازان عزیز همراه بود.   در پایان مراسم هم به سبب سنت ضد سلطه گرانه ملت ایران، نماد هایی از آمریکا و اسراییل در خیابان به آتش کشیده شد تا دودش به چشم دشمنان قسم خورده ملت شریف ایران برود و آرزوهای محال دشمنان انقلاب اسلامی به سرابی ابدی تبدیل کند.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

اعلام جزئیات مراسم تدفین پیکرهای 2 شهید گمنام در «کشکسرای مرند»

اعلام جزئیات مراسم تدفین پیکرهای 2 شهید گمنام در «کشکسرای مرند»

مسئول امور شهدای گمنام اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: پیکرهای مطهر 2 شهید گمنام دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه یکم اسفندماه در شهر «کشکسرای مرند» به خاک سپرده خواهند شد.

|

وداع مردم همدان با شهید «عبدالرضا حیدری»

وداع مردم همدان با شهید «عبدالرضا حیدری»

امروز و در جریان برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای نیروی انتظامی، مردم شهیدپرور همدان با پیکر مطهر شهید «عبدالرضا حیدری» وداع کردند.

|

پدر شهیدان «رستمیان» به ملکوت اعلی پیوست

پدر شهیدان «رستمیان» به ملکوت اعلی پیوست

پدر شهیدان «رستمیان» از شهدای استان سمنان در 85 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار فرزندانش شتافت.

|

برگزاری مراسم بزرگداشت گروه انقلابی «ابوذر» در نهاوند

برگزاری مراسم بزرگداشت گروه انقلابی «ابوذر» در نهاوند

با حضور تولیت آستان قدس رضوی مراسم بزرگداشت شهدای گروه انقلابی «ابوذر» همراه با یادواره 850 شهید والامقام شهرستان «نهاوند» برگزار شد.

|

برگزاری مراسم تشییع پیکر ۲ شهید دوران دفاع مقدس در کرج

برگزاری مراسم تشییع پیکر ۲ شهید دوران دفاع مقدس در کرج

پیکر مطهر شهیدان «وحید سلمان اژدری» و «جعفر نژاد معصوم» پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج در بستر خاک آرام گرفتند.

|