رفاقت‌های ابدی

هشت سال زمان کمی برای رفاقت با انسان‌هایی که جان‌شان را کف دست گرفته و با ایمان سینه در مقابل گلوله سپر کرده بودند، نبود، دوستی‌هایی که آنقدر محکم بود که تنها با شنیدن خبر شهادت رفیقت پشت بیسیم جز گریه مردانه کاری نمی‌توانستی بکنی.

به گزارش حیات، مهدی پیرمحمدی فرزند حاج‌احمد در سال ۱۳۳۵ در زنجان متولد شد، اتمام هنرستان مصادف با دوران اوج انقلاب شکوهمند اسلامی بود؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مهدی خود را شب و روز وقف انقلاب کرد در حالی که وی مثل اکثر مصلحت‌طلبان می‌توانست فقط نظاره‌گر باشد، ولی لحظه‌ای از انقلاب غافل نشد و خود را به طوفان حوادث سپرد.   وی نیز همگام با حرکت‌های توده مردمی در طول انقلاب اسلامی نقش فعال و پویایی داشت و تمام اوقات خود را صرف انقلاب اسلامی می‌کرد.   با آغاز قضیه کردستان حدود یک سال به مناطق جوانرود، اشنویه، مهاباد، بوکان اعزام و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در عملیات‌هایی همچون طریق‌القدس، رمضان، محرم و والفجر ۴ شرکت داشت و در عملیات والفجر ۴ که فرمانده گردان ولی‌عصر (عج) بود به شدت زخمی شد. هنوز مدت زیادی از عملیات والفجر ۴ نگذشته بود که عملیات خیبر در حال طرح‌ریزی بود که وی با وجود این که زخمی بود در این عملیات هم شرکت کرد و سرانجام در تاریخ هفتم اسفندماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسید.   در عملیات خیبر ۳۰۰ نفر از نیروهای زنجانی وارد عملیات می‌شوند؛ از آنجا که فرماندهان آنان فرماندهان پشت خط بودند و مانند فرماندهان جبهه، ماهر و کاردان نبودند، شهید مهدی پیرمحمدی در صحنه عملیات شرکت می‌کند، اما در همان زمان شهید زین‌الدین به گردان می‌آید و بدون حضور شهید مهدی، او را به عنوان فرمانده گردان معرفی می‌کند. اما هنوز حرف‌هایش تمام نشده بود که ناگهان یک پیام به شهید زین‌الدین رسید و آن این بود مهدی پیرمحمدی آسمانی شد، او در آن لحظه نمی‌دانست چه بگوید! در بین نیروها گریه‌اش گرفته بود.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

گزارش تصویری پایگاه خبری حیات به مناسبت روز جانباز

گزارش تصویری پایگاه خبری حیات به مناسبت روز جانباز

گزارش تصویری پایگاه خبری حیات به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز منتشر شد.

|

تشییع پیکر پدر طلبه شهید «سیدمهدی محمدی» در نکا

تشییع پیکر پدر طلبه شهید «سیدمهدی محمدی» در نکا

پیکر پدر طلبه شهید «سیدمهدی محمدی» امروز بر روی دستان مردم شهرستان «نکا» تشییع و در گلزار شهدای نکا خاکسپاری شد.

|

مادر شهید «سعید ایزدی» آسمانی شد

مادر شهید «سعید ایزدی» آسمانی شد

مادر شهید والامقام «سعید ایزدی» دار فانی را وداع گفت.

|

برگزاری یادبود شهید حجت‌الاسلام «محمد علی کریم‌بیکی» در میبد

برگزاری یادبود شهید حجت‌الاسلام «محمد علی کریم‌بیکی» در میبد

بیست و هشتمین سالگرد عروج روحانی مجاهد شهید «محمد علی کریم‌بیکی» از سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه به مدت ۳ شب در شهرستان میبد برگزار می‌شود.

|

اینفوگرافیک حضرت ابوالفضل (ع) اسوه ایثار و از خودگذشتگی منتشر شد

اینفوگرافیک حضرت ابوالفضل (ع) اسوه ایثار و از خودگذشتگی منتشر شد

اینفوگرافیک حضرت ابوالفضل (ع) اسوه ایثار و از خودگذشتگی در پایگاه خبری حیات منتشر شد.

|