یادداشت:

پیام امید بخش آقای فرمانده

غلامرضا بنی اسدی_ بعد کربلای 4 بود که به منطقه رسیدیم. یاران به کسی می مانستند که الله اکبر در حنجره اش گیر کرده و بغض در گلویش نشسته باشد. بالاخره، بخشی از یاران به بهشت رفته بودند و اینان احساس دین می کردند، حس عقب ماندن خیلی عذاب آور است، برای کسانی که در مسابقه اند.

به گزارش حیات، این حس را روزی دیگر خواهم نوشت، اما امروز حرف این قلم چیز دیگری است.    بله، حال خوبی نبود، در یاران تا اینکه یکی از فرماندهان از قرارگاه آمد و پیام "آقای فرمانده" را برای مان خواند، پیامی با کلمات روشن و امید آفرین. با وعده نصرت حضرت پروردگار. و روح تازه کردیم و جان جلا دادیم برای ادامه ماموریت و تجدید عهد کردیم که بر پیمان با یاران استوار بمانیم.   پیام از آیت الله هاشمی رفسنجانی،فرمانده عالی جنگ بود که می شد از لال به لای سطورش، رگه های روشن و امید به جهادی ماندگار در همان نزدیکی ها را دید. چنین هم بود و چنین هم شد. کربلای پیروز5، چند روز بعد از آن پیام اتفاق افتاد پس از جابه جایی یگان ها. عملیاتی حماسی که دشمن را در هم شکست و ماشین جنگی صدامیان را در گلی نشاند که آب آن از خون سربازان شان بود.    در این عملیات انگار خدا می خواست، مزد ایمان کربلای 4 را هم بدهد که به نتایجی چنان درخور رسیدیم که شورای امنیت را به نگارش قطعنامه 598 واداشت که تا حدودی حقوق ما را استیفا می کرد. باری، آن روز پیام آقای فرمانده، گره گشا بود برای ما و بعد از آن هم تا آخرین روز جنگ این نام هاشمی بود که به فرماندهی جنگ، اقتدار می داد.   من در باره او از زبان افراد مختلف، فراوان شنیده ام، از جمله از زبان حجت الاسلام والمسلمین غزالی که در سال های اولیه دهه 60 فرمانده سپاه منطقه 4کشور بود، او از عملیات خیبر می گفت و از گرفتار شدن نیروهای خراسانی در محاصره دشمن و اینکه در آن لحظات هولناک به هر کس رو زده تا کاری بکنند و این حصر را بشکنند به نتیجه نرسیده است.    او می گفت سر انجام آقای هاشمی را پیدا کردم و شرح ما وقع کردم و با تدبیر "آقای فرمانده" بود که راه گشوده شد و نیروها از محاصره خارج شدند تا وقتی عراقی ها چشم باز می کنند ، ببینند بر یک جای خالی محاصره بسته اند! از ظرافت های فرماندهی هاشمی، از نگاه کلان نگر او در این حوزه و البته در ساحت صلح شرافتمندانه و توام با عزت، سخن گفته اند آنانی که می توانند حق مطلب را اداکنند.    این قلم اما در سالگرد عملیات کربلای پنج که از قضا با سالروز رحلت آیت الله همزمان است فقط می خواهد نسل نو را توجه دهد به مردی از نسل کهن انقلاب که تا آخر انقلابی ماند و راه را نیز نشان می دهد. ما از آقای فرمانده، از آیت الله فرمانده درس ها گرفته ایم. ان شاالله به کار بندیم و همیشه سرباز انقلاب باشیم.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

شماره 334 شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد

شماره 334 شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد

سیصد و سی و چهارمین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» جمعه 29 دی ماه 96 منتشر شد.

|

برگزاری یادواره 28 شهید روستای «حسام‌آباد» شهرستان بهار

برگزاری یادواره 28 شهید روستای «حسام‌آباد» شهرستان بهار

هفدهمین یادواره 28 شهید والامقام روستای «حسام‌آباد» از توابع شهرستان بهار برگزار می‌شود.

|

برگزاری مراسم یادبود شهید «قاسم دشتی» در یزد

برگزاری مراسم یادبود شهید «قاسم دشتی» در یزد

به مناسبت هفتمین سالگرد شهید «قاسم دشتی» مراسم بزرگداشتی در یزد برگزار می‌شود.

|

عضو واحد اطلاعات عملیات تیپ 12 قائم (عج) در گفتگو با حیات:

سرمای منفی 15 درجه هم نتوانست مانع پیروزی در «بیت المقدس2» شود
عضو واحد اطلاعات عملیات تیپ 12 قائم (عج) در گفتگو با حیات:

سرمای منفی 15 درجه هم نتوانست مانع پیروزی در «بیت المقدس2» شود

عملیات بیت المقدس 2 در اواخر دیماه در حالی که برف و سرما منفی 15 درجه و گل و لای امان همه را بریده بود، انجام شد، خاکی برای درست کردن سنگر نبود و به ناچار رزمندگان در چادرهایی بودند که علیرغم استفاده از پلاستیک برای زیر و روی آن ها، گاهی آب درونشان نفوذ و کفشان را خیس می کرد پتوها ...

|

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای عملیات «کربلای ۵» در مشهد

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای عملیات «کربلای ۵» در مشهد

مراسم گرامی‌داشت شهدای عملیات «کربلای ۵» به‌ویژه فرماندهان شهید «ابراهیم شریفی» و «سید علی ابراهیمی» شامگاه پنج‌شنبه ۲۸ دی‌ماه در مشهد برگزار خواهد شد.

|