یادداشت:

جوانی که در آمریکا خطبه می خواند

غلامرضا بنی اسدی_ باید نگاه ها را به دفاع مقدس برگرداند. راه این جا است، معدن این جاست. گنج این جا است با شناخت دفاع مقدس است که می شود به سوی فردای روشن، پل زد، در این ساحت مقدس است که می شود به بازیابی توان ها پرداخت. می شود به قدرت متراکمی رسید که توان جا به جایی کوه ها را هم داشته باشد. می توان از آدم ها ، شهروندانی در تراز سند چشم انداز ساخت و بر افق 1404 نشاند.

 می شود با تربیت مردان و زنانی بر اساس مدل دفاع مقدس به قدرت اول منطقه تبدیل شد و در گام های بعدی به قله های جهان و سنگر های کلیدی اش نظر داشت. اینکه امام خمینی(ره) با یقین کامل می فرمود ، اسلام سنگر های کلیدی جهان را فتح خواهد کرد، نظر به زنان و مردانی چنین داشت، او آموخته بود با مردمانی چنین، همه ناممکن ها را می شود به امکان در آورد.   چه برای برداشتن بار های سنگین، شانه هایی توانمند لازم است که در تاریخ معاصر فقط در نسل انقلاب گر و انقلاب بان دیده ایم و باور داریم این تجربه موفق را باید با تربیت نسل نو در تراز نسل حماسه ، دوباره و چند باره تکرار کرد. همان نسلی که خمینی بزرگ نوید پیروزی نهضت را با قامت کشیدن آنان به شاه هم داد که؛ وقتی نسل اصلاب و گهواره قد بکشند از ستم شاهنشاهی اثری نخواهد ماند و چنین هم شد.    آن نسل که رسیدند، زمان تحقق آن وعده هم رسید. انقلاب، ارکان شاهنشاهی را در هم کوبید و جمهوری اسلامی از دل زمان، قد کشید. برای اینکه آن قامت رشید همواره در شکوه بماند و حتی باد ها را بشکند نیازمند بازسازی خویش و تربیت نسلی در آن ترازیم. نسلی در تراز سید حسین علم الهدی و یارانش. کسانی مثل شهید سید محمود سیدی علوی که در جای خود یکی از استثنائات انقلاب بود. جوانی بیست و چند ساله که بارها فراتر از سن شناسنامه ای خود، شناسه نسل انقلاب شده بود و با منطق قرآن تکلم و حتی زندگی می کرد.   هم زبان تفسیر داشت و هم قلم تحریر، لذا هر روز حیات پر برکتش، صفحه ای از کتاب بندگی بود. کتابی که خوانش هر صفحه اش، ما را به درکی تازه از فرزندان خمینی می رساند . درکی که می تواند نقشه راه باشد برای تربیت فرزندان خامنه ای و فرزندان فردای ولایت، هر صفحه این کتاب، سید محمود سیدی علوی را نشان می دهد که در قامت یک جوان مومن، نه تنها از فضا ها تاثیر نمی گیرد که بر آن تاثیر هم می گذارد. در آمریکا، نماز جمعه برگزار می کند و خطبه می خواند.   به تفسیر قرآن می نشیند و در کلامش، رشحات کلام مفسران بزرگ را می توان دید. به هنگام جهاد، مرد شدائد است و تجسم اشداء علی الکفار و تفسیر رحماء بینهم.لذا او را می بینیم که بهشت رویایی غرب را وامی نهد و خود را به کانون بلا و ابتلا، خاورمیانه و نبرد با دشمن می رساند و چون آتش جنگ در خیمه ایران می نشیند، بی حرف و کلام می آید و به جبهه می رود و حدیث شهادت در کربلای هویزه. حالا آدمی چنین را نباید فرادید نسل نو نشاند تا بیاموزند چگونه شدن را؟ گنجی که رهبر فرزانه انقلاب در جنگ می بینند این هاست؛ مردانی که می توانند فردا را بسازند. کاش ما نیز خود را در تراز آنان بسازیم و نسل خویش را نیز هم.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

|

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

|

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایجاد اشتغال پایدار برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

|

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

|

فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

|