مسئول پشتیبانی موکب تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با حیات:

33 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در پنج غرفه به زائران خدمت رسانی می کنند

مسعود رحیمی گفت: این موکب دارای 5 غرفه است که در آن 33 نفر از خانواده شاهد و ایثارگر مشغول به کار هستند که عبارتند از: غرفه کمک های پزشکی که تشکل مصدومین شیمیایی در آن جا مستقر بودند، غرفه بین الملل، رسانه، خادمان شهدای مدافع حرم و غرفه تشکل های شاهد هنری که در این غرفه جانبازان کارآفرین و هنرمند با کار معرق، سفالگری و نقاشی موضوعی از کربلا و اربعین و الهام از راهپیمایان در معرض دید زائران می گذاشتند که مورد استقبال زیادی از سوی این عزیزان واقع شد.

مسعود رحیمی، مسئول پشتیبانی موکب مرکز تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت: موکب ها از دیرباز کار پذیرایی و خدماتی را برای زائران انجام می دادند، اما کار ما با برپایی غرفه بین الملل و هنری جدید و برای اولین بار بود.   وی در پایان با قدردانی از بنیاد شهید خوزستان اظهار داشت: بنیاد شهید خرمشهر و تیم ان ها در برپایی موکب کمک زیادی کردند.   اسد مراد جباری رئیس بنیاد شهید خرمشهر نیز با اشاره به کارهای برجسته هنری که در موکب تشکل های شاهد و ایثارگر برای نشان دادن توانایی و استعدادهای جانبازان انجام شده بود به حیات گفت گنجاندن کارهای هنری توسط کارافرینان شاهد و ایثارگر فعالیتی بود که برای اولین بار در موکب ها صورت گرفته بود و با استقبال زیادی از سوی زائران روبرو شد.   وی همچنین بیان داشت: بنیاد شهید خرمشهر در سه موکب به هم پیوسته در شلمچه که در هرکدام بطور جداگانه خدمات پذیرایی، کمک های اولیه و پزشکی و فرهنگی انجام می شوددر حال فعالیت برای زائران است که با پایان مراسم اربعین این موکب ها هم جمع می شود.   سردار علی فضلی نیز، در دیدار از موکب بنیاد شهید در شلمچه با بیان این مطلب گفت در بقیه موکب ها به حوزه هنری کمتر توجه شده است در حالی که یکی از کارهای خاصی که ایستگاه صلواتی بنیاد شهید انجام داده است فعالیت در حوزه فرهنگی و هنری در بخش های خطاطی، نقاشی می باشد.   وی افزود: در شلمچه در حالی که شاهد حضور و عبور زائرهای حرم حسینی در ایام اربعین هستیم خادمان این عزیزان در موکب ها با عشق در حال خدمات رسانی به زائران هستند.   سردار فضلی در پایان تصریح کرد: فعالیت با شور و شوق موکب ها و ایستگاههای صلواتی 24 ساعته که از زائران ایرانی و غیر ایرانی در حال پذیرایی هستند کاملا مشهود است و در این میان موکب فرزندان شهدا به دلیل پرداختن به مسایل هنری و فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار قابل ستایش است.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

سردیس شهید یاسینی رونمایی شد

سردیس شهید یاسینی رونمایی شد

همزمان با اکران فیلم سینمایی نه و پنج دقیقه، از سردیس شهید یاسینی رونمایی شد.

|

معاون اول رییس جمهور در دیدار با خانواده سه شهید کرم یار:

خانواده شهدا چشم و چراغ کشور هستند
معاون اول رییس جمهور در دیدار با خانواده سه شهید کرم یار:

خانواده شهدا چشم و چراغ کشور هستند

معاون اول رییس جمهور پیش از ظهر امروز (شنبه) در جریان سفر به استان البرز با خانواده شهیدان کرم یار در روستای ولیان دیدار کرد.

|

حیدر مصلحی:
ترویج فرهنگ شهادت عامل اقتدار کشور است

حیدر مصلحی:
ترویج فرهنگ شهادت عامل اقتدار کشور است

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی گفت: راه و منش شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی باید ادامه‌دار باشد چراکه تنها عامل تقویت اقتدار کشور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

|

کمیسیون‌های پزشکی بنیاد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه برگزار شد

کمیسیون‌های پزشکی بنیاد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه برگزار شد

رییس دبیرخانه کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دو هیئت از کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در شهرستان های ثلاث باباجانی و دالاهو در استان کرمانشاه به بررسی وضعیت جانبازی 220 نفر از متقاضیان پرداختند.

|

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان «شکاری» و «میرحسینی» در یزد

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان «شکاری» و «میرحسینی» در یزد

مراسم بزرگداشت شهیدان «محمدجلال شکاری» و «احمد میرحسینی» شامگاه یکشنبه یکم بهمن ماه در یزد برگزار می‌شود.

|