مسئول پشتیبانی موکب تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با حیات:

33 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در پنج غرفه به زائران خدمت رسانی می کنند

مسعود رحیمی گفت: این موکب دارای 5 غرفه است که در آن 33 نفر از خانواده شاهد و ایثارگر مشغول به کار هستند که عبارتند از: غرفه کمک های پزشکی که تشکل مصدومین شیمیایی در آن جا مستقر بودند، غرفه بین الملل، رسانه، خادمان شهدای مدافع حرم و غرفه تشکل های شاهد هنری که در این غرفه جانبازان کارآفرین و هنرمند با کار معرق، سفالگری و نقاشی موضوعی از کربلا و اربعین و الهام از راهپیمایان در معرض دید زائران می گذاشتند که مورد استقبال زیادی از سوی این عزیزان واقع شد.

مسعود رحیمی، مسئول پشتیبانی موکب مرکز تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت: موکب ها از دیرباز کار پذیرایی و خدماتی را برای زائران انجام می دادند، اما کار ما با برپایی غرفه بین الملل و هنری جدید و برای اولین بار بود.   وی در پایان با قدردانی از بنیاد شهید خوزستان اظهار داشت: بنیاد شهید خرمشهر و تیم ان ها در برپایی موکب کمک زیادی کردند.   اسد مراد جباری رئیس بنیاد شهید خرمشهر نیز با اشاره به کارهای برجسته هنری که در موکب تشکل های شاهد و ایثارگر برای نشان دادن توانایی و استعدادهای جانبازان انجام شده بود به حیات گفت گنجاندن کارهای هنری توسط کارافرینان شاهد و ایثارگر فعالیتی بود که برای اولین بار در موکب ها صورت گرفته بود و با استقبال زیادی از سوی زائران روبرو شد.   وی همچنین بیان داشت: بنیاد شهید خرمشهر در سه موکب به هم پیوسته در شلمچه که در هرکدام بطور جداگانه خدمات پذیرایی، کمک های اولیه و پزشکی و فرهنگی انجام می شوددر حال فعالیت برای زائران است که با پایان مراسم اربعین این موکب ها هم جمع می شود.   سردار علی فضلی نیز، در دیدار از موکب بنیاد شهید در شلمچه با بیان این مطلب گفت در بقیه موکب ها به حوزه هنری کمتر توجه شده است در حالی که یکی از کارهای خاصی که ایستگاه صلواتی بنیاد شهید انجام داده است فعالیت در حوزه فرهنگی و هنری در بخش های خطاطی، نقاشی می باشد.   وی افزود: در شلمچه در حالی که شاهد حضور و عبور زائرهای حرم حسینی در ایام اربعین هستیم خادمان این عزیزان در موکب ها با عشق در حال خدمات رسانی به زائران هستند.   سردار فضلی در پایان تصریح کرد: فعالیت با شور و شوق موکب ها و ایستگاههای صلواتی 24 ساعته که از زائران ایرانی و غیر ایرانی در حال پذیرایی هستند کاملا مشهود است و در این میان موکب فرزندان شهدا به دلیل پرداختن به مسایل هنری و فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار قابل ستایش است.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

برگزاری نخستین کنگره 1500 شهید منطقه سه تهران

برگزاری نخستین کنگره 1500 شهید منطقه سه تهران

نخستین کنگره 1500 شهید منطقه سه تهران هشتم آذر ماه با حضور خانواده معزز شهدا در مسجد جامع بقیه‌الله برگزار می‌شود.

|

روند رشد بسیج از احداث تا اتمام جنگ تحمیلی

روند رشد بسیج از احداث تا اتمام جنگ تحمیلی

امام خمینی (ره) با فرمان تشکیل بسیج و ارتش 20 میلیونی، زمینه تشکیل بسیج را در مراکز کارگری، دانش‌آموزی، عشایری، روستایی، دانشگاهی، مساجد و بانوان مساعد کردند.

|

«مهدی موحد نیا» به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست

«مهدی موحد نیا» به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست

«مهدی موحدنیا»، از اهالی شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

|

پیکر مطهر شهید مدافع حرم در رفسنجان به خاک سپرده شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم در رفسنجان به خاک سپرده شد

همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع)، پیکر شهید مدافع حرم «جواد محمدی» بر دستان مردم رفسنجان تشییع و به خاک سپرده شد.

|

فرمانده سپاه ناحیه بهار خبر داد؛

برگزاری بیش از ‌50 عنوان برنامه در شهرستان بهار به‌مناسبت هفته بسیج
فرمانده سپاه ناحیه بهار خبر داد؛

برگزاری بیش از ‌50 عنوان برنامه در شهرستان بهار به‌مناسبت هفته بسیج

سرهنگ پاسدار «سید‌جواد‌ حسینی» گفت: هم‌زمان با فرارسیدن گرامی‎داشت هفته بسیج، بیش از 50 برنامه مختلف و متنوع در سطح شهرستان بهار برگزار می‌شود.

|