مسئول پشتیبانی موکب تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با حیات:

33 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر در پنج غرفه به زائران خدمت رسانی می کنند

مسعود رحیمی گفت: این موکب دارای 5 غرفه است که در آن 33 نفر از خانواده شاهد و ایثارگر مشغول به کار هستند که عبارتند از: غرفه کمک های پزشکی که تشکل مصدومین شیمیایی در آن جا مستقر بودند، غرفه بین الملل، رسانه، خادمان شهدای مدافع حرم و غرفه تشکل های شاهد هنری که در این غرفه جانبازان کارآفرین و هنرمند با کار معرق، سفالگری و نقاشی موضوعی از کربلا و اربعین و الهام از راهپیمایان در معرض دید زائران می گذاشتند که مورد استقبال زیادی از سوی این عزیزان واقع شد.

مسعود رحیمی، مسئول پشتیبانی موکب مرکز تشکل های شاهد و ایثارگر در گفتگو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت: موکب ها از دیرباز کار پذیرایی و خدماتی را برای زائران انجام می دادند، اما کار ما با برپایی غرفه بین الملل و هنری جدید و برای اولین بار بود.   وی در پایان با قدردانی از بنیاد شهید خوزستان اظهار داشت: بنیاد شهید خرمشهر و تیم ان ها در برپایی موکب کمک زیادی کردند.   اسد مراد جباری رئیس بنیاد شهید خرمشهر نیز با اشاره به کارهای برجسته هنری که در موکب تشکل های شاهد و ایثارگر برای نشان دادن توانایی و استعدادهای جانبازان انجام شده بود به حیات گفت گنجاندن کارهای هنری توسط کارافرینان شاهد و ایثارگر فعالیتی بود که برای اولین بار در موکب ها صورت گرفته بود و با استقبال زیادی از سوی زائران روبرو شد.   وی همچنین بیان داشت: بنیاد شهید خرمشهر در سه موکب به هم پیوسته در شلمچه که در هرکدام بطور جداگانه خدمات پذیرایی، کمک های اولیه و پزشکی و فرهنگی انجام می شوددر حال فعالیت برای زائران است که با پایان مراسم اربعین این موکب ها هم جمع می شود.   سردار علی فضلی نیز، در دیدار از موکب بنیاد شهید در شلمچه با بیان این مطلب گفت در بقیه موکب ها به حوزه هنری کمتر توجه شده است در حالی که یکی از کارهای خاصی که ایستگاه صلواتی بنیاد شهید انجام داده است فعالیت در حوزه فرهنگی و هنری در بخش های خطاطی، نقاشی می باشد.   وی افزود: در شلمچه در حالی که شاهد حضور و عبور زائرهای حرم حسینی در ایام اربعین هستیم خادمان این عزیزان در موکب ها با عشق در حال خدمات رسانی به زائران هستند.   سردار فضلی در پایان تصریح کرد: فعالیت با شور و شوق موکب ها و ایستگاههای صلواتی 24 ساعته که از زائران ایرانی و غیر ایرانی در حال پذیرایی هستند کاملا مشهود است و در این میان موکب فرزندان شهدا به دلیل پرداختن به مسایل هنری و فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار قابل ستایش است.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

|

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

|

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایجاد اشتغال پایدار برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

|

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

|

فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

|