یادداشت:

اربعین و شکوه یاد شهدا

غلامرضا بنی اسدی_ یک جایی در همین کانال های تلگرامی مطلب تامل برانگیزی خواندم که حرف به حرفش یک دنیا درد داشت.

نوشته بود: تا اسم کانال به میان می آید، گروهی یاد کانال کولر می افتند و گروهی یاد کانال ماهواره و.... من یاد گردان حنظله و کانال کمیل و تشنگی و.... شاید قیاس مع الفارق باشد – که هست – اما این روز ها که مردم، فوج فوج، پا به جاده عشق می گذارند و لبیک خوانان خود را به کربلا می رسانند، شاید هر کسی  یاد کسی بیفتد که زمینه رفتن را برایش فراهم کرده است.   شاید یاد یاران کند و یاد خویشان،  اما من  یاد شهدا می افتم. یاد آنانی که باور داشتند برای کربلا رفتن باید خون داد، باید جان داد و جان دادند و خود به خاک افتادند. خاکی که در مقیاس " ناسوتی"، صدها کیلومتر با کربلا فاصله داشت اما در مقیاس " لاهوتی" به یقین در خود کربلا بود در قلبِ قتلگاه . من تجربه زیبای یاران حسین در عاشورای 61 را برای یاران آخر الزمانی سید الشهدا(ع) بعید نمی دانم که خیلی هم قریب است که به گاه شهادت، سر بر دامن مهر امام خویش داشته باشند. مگر نه اینکه ما جان مان لبریز لبیک یا حسین بود؟ مگر می شود برای برزمین نماندن هل من ناصر "حسینِ کریم" بر خاک افتی و او سرت را به زانو نگیرد؟ نه، نمی شود.    این را خیلی ها که لحظه شهادت یاران را تجربه کرده اند هم گواهی می دهند که در آخرین لحظات، خیلی از شهدا، رو به کربلا داشتند و لبانشان، لبان خشکیده شان، حضرت ارباب را صدا می کرد. گویی می پرسیدند، آیا حق ِ مطلب را ادا کردیم؟ آیا از ما راضی هستید؟ .... هرکس این روز ها که کاروان اربعین از هر سو به کربلا می رسد، یاد کسی می افتد من اما همچنان به یاد شهدا ، دل و دیده روشن دارم که اگر نبودند و اگر نبود نبرد عاشورائیشان.   اگر نبود حرمت الهی "خونِ به ناحق ریخته شده شان" شاید هنوز، در عراق به نام صدام سکه ضرب می کردند و کربلا رفتن، حسرتی می بود که همچنان بر دل می ماند، چنانکه سال های سال، چنین بود و دردمندانه می خواندیم؛ بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا ترسم اندر دل بماند آرزوی کربلا تشنه آب فراتم ای اجل مهلت بده تا بگیرم در بغل قبر شهید کربلا...   بله، می خواندیم و می خواندند، هزار در هزار مردمی که در حسرت کربلا، همراه اجل، به آن جهان پر کشیدند. اما اینک، به برکت خون شهدا، راه باز است و هرکه را توفیق است، کربلا در پیش است و هرکه را زخم در پای مانده است، فرصت نایب الزیاره کردن زائران کربلا. کاش یادهمه زائران کربلا و همه ماها باشد که یاد شهدا باشیم و در نینوا نیز یادشان را با صلوات برای نامشان ، زنده بداریم که کربلا، برات خون آن هاست....  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

|

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

|

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

ایجاد اشتغال برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایجاد اشتغال پایدار برای ایثارگران در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

|

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

|

فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

|