درس های دوران اسارت الگویی برای جوانان است

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: اسارت دانشگاهی همانند جبهه بود و به همین جهت درسهایی که اسارت داشت، الگویی مناسب و قابل استفاده برای جوانان است.

به گزارش حیات و به نقل از ایثار، به مناسبت سالروز ورود آزادگان در 26 مرداد ماه، جانباز و آزاده سرافراز عابدین عابدی مقدم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به دعوت از بنیاد خراسان شمالی، پیش از خطبه های نماز جمعه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی سخنرانی کرد. عابدی مقدم در سخنرانی خود ضمن اشاره به سختی های اسارت و تحمل بالای اسرا گفت: اسارت در تمام طول تاریخ چه در زمان امام حسین (ع) و چه هشت سال دفاع مقدس و چه در دفاع از حرمین وجود داشته است اما آنچه سخت است، اسارت بدون هدف است. وی در ادامه گفت: اسرای ما در اسارت آنچه را در توان داشتند و حتی بیشتر از زمان جبهه به کار می بستند و با جدیدت بیشتر به کارشان و دفاعشان ادامه می دادند و از لحاظ روحی و معنوی خود را کاملا آماده نگه داشته بودند. وی تصریح داشت: اسارت دانشگاهی همانند جبهه بود و به همین جهت درسهایی که اسارت داشت، الگویی مناسب و قابل استفاده برای جوانان است. اسرا در اسارت به مسائل دینی معتقد بودند و در برابر دشمن کوتاه نمی آمدند و به امور ارزشی خود می پرداختند. عابدی مقدم در ادامه به تحریم ها اشاره کرد و گفت: تحریم ها و محدودیت ها در آن زمان هم وجود داشت، اما اسرا مدت اسارت خود را با روحیه عالی سپری می کردند تا جایی که صلیب سرخی ها با اسرای ایران بیشتر ارتباط برقرار می کردند و اذعان داشتند که اسرای ایران با اسرای کشورهای دیگر متفاوت هستند. وی بیان کرد: اسرا در اسارت با تمام وجود از امام شهیدان دفاع می کردند. بحث ولایت و رهبری در بین اسرا خیلی مهم بود و دشمنان این را خوب می دانستند که مردم ایران با علم به سختی های جنگ باز هم به سوی جبهه ها روان بودند و این باعث می شد دشمنان سعی کنند رهبری را در بین مردم از بین ببرند و ائمه را کمرنگ کنند، اما هرگز نتوانستند.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

مقابله با چالش‌های جدید از وظایف وارثان ایثار و شهادت است

مقابله با چالش‌های جدید از وظایف وارثان ایثار و شهادت است

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: امروزه نشان دادن راه و رسم از خودگذشتگی و مقابله با دسیسه‌ها و چالش‌هایی که با ظهور فن‌آوری‌های نوین شکل جدیدی پیدا کرده‌اند از وظایف سنگین وارثان ایثار و شهادت به شمار می‌رود.

|

کتاب «آخرین پله تا ملکوت» به عنوان کتاب سال دفاع مقدس انتخاب شد

کتاب «آخرین پله تا ملکوت» به عنوان کتاب سال دفاع مقدس انتخاب شد

کتاب «آخرین پله تا ملکوت» در نوزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان سیستان و بلوچستان بعنوان کتاب سال دفاع مقدس انتخاب شد.

|

جانباز 70 درصد در گفتگو با حیات: 

ایثارگری‌های دفاع ‌مقدس گنجینه تاریخ ایران است
جانباز 70 درصد در گفتگو با حیات:

ایثارگری‌های دفاع ‌مقدس گنجینه تاریخ ایران است

جانباز70 درصد هشت سال دفاع مقدس، گفت: فداکاری و ایثارگری های ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس، گنجینه همیشه زنده تاریخ ایران است.

|

پدر شهیدان موسوی درگذشت

پدر شهیدان موسوی درگذشت

«سید آقا جواد موسوی» پدر شهیدان «سید عبدالهادی و سید مسلم موسوی» از شهدای استان چهار محال و بختیاری دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

|

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان «ایرجی» و «طاهرنژاد» در یزد

برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان «ایرجی» و «طاهرنژاد» در یزد

یادواره شهیدان «کاظم ایرجی» و «محمدحسن طاهرنژاد» از امشب (شنبه) در یزد برگزار می‌شود.

|