یادداشت:

روز خبرنگار گرامیداشت مدافعان قلم است

پوریا بهرادکیان_خبرنگاری، شغل خاصی است که تا در فضایش تنفس نکنی، جذابیت ها و مخاطراتش را درک نخواهی کرد.

هر کشوری برای تامین منافع ملی خود نیازمند به افزایش توان دفاعی است و در روزگار ما که جنگ قدرت در زمین رسانه های بین المللی جریان دارد، رسانه های ما موثر ترین نقش را در جبهه مقابله با نفوذ فرهنگی و رسانه ای غرب بر عهده دارند.   در دوران جنگ سرد که نظام دو قطبی جهان شاهد حضور دو تقسیم بندی بین المللی با عنوان بلوک غرب و شرق بود، تقابل در عرصه رسانه ها گستردگی بیشتری یافت تا جایی که آمریکا در نهایت با بکارگیری قدرت رسانه ای خود و طرح جریان آزاد اطلاعات، اتحاد جماهیر شوروی را در انزوایی بین المللی قرار داد، چرا که امپریالیسم غربی به واسطه بهره گیری از شبکه های رسانه ای و خبری خود، توانست بر توان تسلیحاتی اتحاد جماهیر شوروی فائق آمده و نظام جهانی را با دگرگونی ساختاری مواجه کند، اما پس از پایان جنگ سرد، رویکرد قدرت های جهانی به رسانه جنبه عینی تری به خود گرفت و سرمایه های کلانی را صرف تاسیس رسانه های نو ظهور خبری کردند تا حقیقت را آنگونه که می خواهند به خبر تبدیل کرده و به جهان مخابره کنند.   در ایران نیز انسان های متعهد و ایثارگری که تاثیر واژگان را دریافته بودند، به مقابله با هجمه رسانه ای استکبار پرداخته و در این راه، با استفاده از سبک هرم وارونه کاخ آرزوهای قدرت های جهانی را به ویرانه بدل کردند و با تیتر های شورآفرینی مانند: « امام آمد»، « شاه رفت» و «خرمشهر آزاد شد» تاریخ ساز شدند. آری، این حروف در کنار هم روایتگر ایثار و فداکاری ملتی بود که حماسه را از افسانه های باستانی به واقعیت تبدیل و سیاست های خبیثانه نظام رسانه ای غرب را خنثی کرد.   خبرنگاران ما همان کسانی هستند که وقتی رسانه های بین المللی، اخبار تجاوز ارتش رژیم بعث علیه ایران اسلامی را اعلام می کردند، به منطقه عملیاتی می رفتند و با آیه شریفه ( اذا جاء نصر الله والفتح) خبر پیروزی های امت حزب الله را منتشر می کردند تا اشک شوق را به دیدگان ملت ایران هدیه دهند.   خبرنگاران ما همان کسانی هستند که علی رغم خطرات جانی، با شجاعتی مثال زدنی، خود را به خاک سوریه و عراق رساندند تا با روایت دقیق حماسه سازی مدافعان حرم، دروغ پراکنی رسانه های معاند را خنثی کنند و در این راه  شهید خزایی ها، زندگی خود را به شهادت پیوند زده و هم سفره شهدا بر سر خوان نعمات بی پایان الهی شدند.   در واقع، خبرنگاران ما مدافعین قلمی هستند که همچون سلاحی، رسانه های خبری جهان را از پای درآورده و تبلیغات گسترده آن ها علیه منافع ملی کشورمان را بی پاسخ نگذاشته است.   در پایان نیز، ذکر این نکته حائز اهمیت است که اصحاب رسانه در صف اول جبهه مبارزه با نفوذ فرهنگی و رسانه ای دشمن قرار دارند و به واسطه مسئولیتی که در زمینه تولید محتوا و انتشار اخبار بر عهده دارند، معمولا بیش از دیگران در مضان اتهام قرار گرفته و با مشکلات خاصی مواجه می شوند، به همین دلیل، می توان روز خبرنگار را روز شرافت زنان و مردانی نامید که فداکارانه و در راستای دسترسی جامعه به اخبار درست و دقیق، از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.  

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

اینفوگرافیک نگاهی به زندگی حضرت فاطمه (س) منتشر شد

اینفوگرافیک نگاهی به زندگی حضرت فاطمه (س) منتشر شد

اینفوگرافیک نگاهی به زندگی حضرت فاطمه (س) در پایگاه خبری حیات منتشر شد.

|

اعلام جزئیات مراسم تدفین پیکرهای 2 شهید گمنام در «کشکسرای مرند»

اعلام جزئیات مراسم تدفین پیکرهای 2 شهید گمنام در «کشکسرای مرند»

مسئول امور شهدای گمنام اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: پیکرهای مطهر 2 شهید گمنام دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه یکم اسفندماه در شهر «کشکسرای مرند» به خاک سپرده خواهند شد.

|

وداع مردم همدان با شهید «عبدالرضا حیدری»

وداع مردم همدان با شهید «عبدالرضا حیدری»

امروز و در جریان برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای نیروی انتظامی، مردم شهیدپرور همدان با پیکر مطهر شهید «عبدالرضا حیدری» وداع کردند.

|

پدر شهیدان «رستمیان» به ملکوت اعلی پیوست

پدر شهیدان «رستمیان» به ملکوت اعلی پیوست

پدر شهیدان «رستمیان» از شهدای استان سمنان در 85 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار فرزندانش شتافت.

|

برگزاری مراسم بزرگداشت گروه انقلابی «ابوذر» در نهاوند

برگزاری مراسم بزرگداشت گروه انقلابی «ابوذر» در نهاوند

با حضور تولیت آستان قدس رضوی مراسم بزرگداشت شهدای گروه انقلابی «ابوذر» همراه با یادواره 850 شهید والامقام شهرستان «نهاوند» برگزار شد.

|