مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید در گفتگو با حیات:

6 هزار نفر از خانواده ایثارگران به حج تمتع مشرف می شوند

اسلام کریمی گفت: امسال بر اساس اولویت بندی های استانی نزدیک به 6 هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران در قالب دو گروه زیارتی عازم حج تمتع می شوند.

اسلام کریمی، مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار حیات، اظهار داشت: مهمترین نکته در اولویت بندی، شرط سنی زائران است و درصد ایثارگری در درجه دوم اولویت قرار می گیرد و البته والدین شهدا، همسران شهدا، خانواده ایثارگران و در نهایت جانبازان زیر 25 درصد نیز در درجات بعدی قرار می گیرند.   کریمی با بیان اینکه ، مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری سازمان حج و زیارت امکانات خوبی را برای کاروان ایثارگری تدارک دیده اند، تصریح کرد: اولین کاروان زیارتی حج تمتع ایثارگران، دوشنبه 16 مرداد ماه به مدینه منوره اعزام شده و کاروان دوم هم شنبه هفته آینده مشرف می شود.   وی بیان کرد: در حوزه  اردویی نیز، با توجه به درخواست جامعه ایثارگری، سفر هایی را در نظر گرفته ایم که بر اساس سهمیه استانی، گروهی از ایثارگران در قالب اردوهای سه روزه در مشهد الرضا (ع) اعزام می شوند که البته برای ایثارگرانی که در مسافت های دور تری ساکن باشند، این مدت یک روز افزایش می یابد و این اردو های سه روزه شامل سفر به قم و زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) نیز می شود.   اسلام کریمی گفت: تابستان امسال، جانبازان 70 درصد به شهر های تفریحی مثل: سرعین اعزام می شوند و از مراکز تفریحی و ورزشی آجا استفاده می کنند، چرا که بهرمندی از این امکانات، شرایط روحی و روانی ایثارگران را ارتقا می دهد و این مساله می تواند، هزینه درمانی و بیمه ای این عزیزان را تا حد تاثیرگذاری کاهش دهد.   وی با بیان اینکه در حوزه ورزش نیز 12 مسابقات در سطح کشور برگزار خواهیم کرد، اشاره داشت: در حال حاضر تیم های ورزشی ایثارگران در مراکز استانی خود  مشغول تمرین هستند تا مهر ماه در مسابقات ورزشی مختلفی که در سطح کشور تدارک دیده شده، شرکت کنند.   مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: امسال برای سالمندان هم در سطح کشور مسابقات ورزشی از قبیل: پیاده روی، پرتاب حلقه، تیراندازی و دارت تدارک دیده ایم و در این زمینه، داور ها و کارشناس های ورزشی را هم دعوت کرده ایم که بر عملکرد ورزشکاران نظارت داشته باشند، ضمن اینکه، مسابقات بین المللی را هم در نظر داریم که در صورت آمادگی ورزشکاران ایثارگر، آن ها را به مسابقات بین المللی اعزام خواهیم کرد.   اسلامی اذعان داشت: بر اساس قانون جامع ایثارگران، همه سازمان هایی که از امکانات تفریحی برخوردارند، موظف هستند تا امکانات خود را با 50 درصد تخفیف در اختیار ایثارگران قرار دهند.   وی در پایان گفت: در حوزه فدراسیون های ورزشی نیز، نمایندگان فرهنگی اداره کل ما با فدراسیون های ورزشی ارتباط خوبی دارند و در آغاز مسابقات فوتبال لیگ برتر، کشتی، تکواندو و ورزش های دیگر نیز شاهد برگزاری مراسم تجلیل از خانواده شهدا هستیم و برنامه هایی را هم برای دیدار ورزشکاران با خانواده شهدا ترتیب داده ایم که به صورت هفتگی در جریان است.    

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

مادر شهید «فیض‌الله پورموسی» دار فانی را وداع گفت

مادر شهید «فیض‌الله پورموسی» دار فانی را وداع گفت

عفت میرزایی مادر شهید «فیض‌الله پورموسی» دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

|

خاطرات امیران؛

کمبود مهمات و خونسردی فرمانده گروهان
خاطرات امیران؛

کمبود مهمات و خونسردی فرمانده گروهان

حجم آتش بین طرفین زیاد بود و همه مهمات‌ ما علیه دشمن استفاده شده بود، در آن شرایط، کمبود مهمات حسابی نگرانم کرده بود، به سروان محمدی گفتم «حالا باید چکار کنیم»؟ وی با خونسردی گفت نگران نباش!.

|

تهران میزبان برگزاری یادواره شهید «حسین معزغلامی»

تهران میزبان برگزاری یادواره شهید «حسین معزغلامی»

مراسم گرامی‌داشت شهید مدافع حرم «حسین معزغلامی» یکشنبه 29 مردادماه در تهران برگزار خواهد شد.

|

خاطرات یک تخریب‌چی از روبرو شدن با دشمن

خاطرات یک تخریب‌چی از روبرو شدن با دشمن

ناگهان دستی از پشت روی شانه‌ام نشست از ترس سرجایم میخ‌کوب شدم، من که به طرف جلو هدف‌گیری کرده بودم حالا از پشت گرفتار شده بودم. همانطور اسلحه به دست خشکم زد.

|

مدیرکل هنری بنیاد تأکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و هنری در بنیاد
مدیرکل هنری بنیاد تأکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت‌های قرآنی و هنری در بنیاد

مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیر گروه تلویزیونی شاهد گفت: یکی از مواردی که در حوزه اداره کل هنری بنیاد بر آن تأکید داریم، استفاده از 3 فرصت طلایی «قرآن»، «صداوسیما» و «هنر» با اتکا به کار جهادی و روحیه بانشاط و اعتقاد به خدمت است.

|