جانباز 70 درصد در گفتگو با حیات:

سربند «اعرالله جمجمک» جانم را بیمه کرد

قاسم مهدوی گفت: پیش از عملیات نصر 1 به بچه ها سربند می دادند و آخرین سربند که « اعرالله جمجمک» روی آن نقش بسته بود، به من رسید، معنی اش را از یکی از همرزمانم پرسیدم که گفت:« یعنی جمجمه خود را دست خدا بسپارید» و امروز پس از سال ها متوجه شدم که همان سربند جانم را بیمه کرد.

قاسم مهدوی، جانباز 70 درصد که از سن 18 سالگی به همراه یکی از برادرانش به جبهه رفته است، در گفتگو با خبرنگار حیات اظهار داشت: اولین عملیاتی که در آن شرکت کردم، نصر 1 بود، در این عملیات که 25 فروردین سال 1366 در داخل خاک عراق و با هدف کنترل جاده چوارته ـ بسن ، توسط رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران صورت گرفت، من برای اولین بار از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفتم. وی افزود: ما 6 برادر بودیم که یکی از آن ها، شهید«برات علی مهدوی» در سال 60 توسط منافقین به شهادت رسید و برادر دیگرم حسین نیز، در سال های ابتدایی جنگ به عضویت سپاه پاسداران قائم شهر در آمد و در کردستان کنار هم بودیم، اما حسین خیلی شجاع بود تا جایی که ضد انقلاب در سنندج، مشخصات فردی او را داده و برای سر بریده او، جایزه صد هزار تومانی تعیین کردند.   این جانباز 70 درصد با بیان اینکه در لحظه شهادت شهید فکوری در کنار ایشان بوده است، بیان داشت: در فاو یکی از همرزمانم ( شهید شاکری) که از قضا بچه محل بودیم، راننده خاوری بود که مهمات را به منطقه می آورد، اما در لحظه ورود به منطقه ناگهان مورد اصابت موشک بعثی ها قرار گرفت و به آتش کشیده شد و  شعله ها به چادر ها و کمپ های اطراف هم رسید و اکثر افرادی که داخل چادر بودند، به شهادت رسیدند، اما در همین حین، نگاهم متوجه بدن مجروح صمیمی، مسئول بهداشت و درمان لشکر 25 کربلا شد و با اینکه دچار سوختگی شده بود، هنوز جان داشت، به همین دلیل او را به آغوش گرفتم و از آتش دور کردم و امروز خوشحالم که ایشان از مدیران شایسته و کارآمد بنیاد شهید محسوب می شود.   قاسم مهدوی در پایان گفت: هیچ توقع خاصی از مسئولین محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارم، جز اینکه شرایطی را فراهم آورند تا اشتغال فرزندان ما تامین شود که مهمترین دغدغه من و بسیاری از رفقای جانباز و ایثارگرمان است.    

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

تمام همت بنیاد بر حل مشکلات ایثارگران در سریع ترین زمان است

تمام همت بنیاد بر حل مشکلات ایثارگران در سریع ترین زمان است

مدیرکل بنیاد چهارمحال و بختیاری گفت: تمام همت بنیاد بر آن است که در سریعترین زمان ممکن مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران عزیز را رفع کند و در این راستا همکاران بنیاد خود را ملزم به حل معضلات این عزیزان می دانند.

|

حجت‌الاسلام نوروزی  خبر داد؛

اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران هفته آینده اعلام می‌شود
حجت‌الاسلام نوروزی خبر داد؛

اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران هفته آینده اعلام می‌شود

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای که با برخی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم، مقرر شد اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران در سال 96 از هفته آینده، اعلام شود.

|

صدور شناسنامه شهید برای شهدای ایلام

صدور شناسنامه شهید برای شهدای ایلام

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام گفت: یکی از اقدامات ما در ایام الله دهه فجر تشریح فعالیت های ۵ ساله این بنیاد در قالب بر پایی نمایشگاه است.

|

شهادت یک جانباز 70 درصد

شهادت یک جانباز 70 درصد

جانباز 70 درصد شهید «حاج حبیب حمزه ای» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی ازمجروحیت در جبهه‌های دفاع مقدس، به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.

|

برگزاری مراسم یادبود شهید «حیدری» در یزد

برگزاری مراسم یادبود شهید «حیدری» در یزد

آیین گرامیداشت شهید «حجت حیدری» شامگاه دوشنبه دوم بهمن ماه در یزد برگزار می‌شود.

|