وقتی شهدای بهزیستی صاحب خانواده شدند

غلامرضا بنی اسدی_غریب غریب بودند در دنیا اگر چه نزد خدا قریب ِقریب شدند، وقتی می رفتند، نه کسی بود که قرآن بر سرشان بگیرد و به امید باز آمدن، کاسه آبی  به بسم الله بدرقه راهشان کند و نه کسی بود که وقتی رفتند به انتظار نامه و پیغام شان باشد.

غریب بودند، غریب ِ غریب. وقتی هم که پیک گردان می آمد و نامه ها را توزیع می کرد، خود را به گوشه ای می کشیدند تا کسی متوجه تنهایی شان نشود که هیچ گاه، نامه نداشتند.  غریب بودند، غریب ِغریب. اگر زخم برمی داشتند و کارشان به بیمارستان هم می کشید باز نه عیادت کننده خاص داشتند و نه کسی که تیمارشان کند. وقتی هم که شهید می شدند، آشنایی نبود که برایشان رخت عزا بپوشد. مجلسی سرپا کند و تسلیتی در کار باشد از سوی خانواده و خویشان. غریب بودند، غریبِ غریب. تنهایِ تنها. بچه های  بهزیستی را می گویم. آنان که  در آسایشگاه ها بزرگ شدند و به سن غیرت رسیدند و در حماسه دفاع مقدس ، خود را به سپاه سید الشهدا(ع) رساندند و با شهادت، به جاودانگی رسیدند اما کسی نبود که مزارشان را به اشک بشوید. غریبِ غریب بودند "بچه های خدا" ولی... ولی یک جوانمرد و هنرمند، 3 دهه بعد از شهادت شان کاری کرد، زیبا. زیبایِ زیبا. "یوسف اصلانی" را می گویم و کار زیبایی که باز "خندوانه " را در ادای دین به ساحت شهدا، نام بردار کرد. او کاری کرد که یک گروه از غربت و گروهی دیگر از چشم انتظاری، در بیایند. او دست "شهدای غریب" را در دست "خانواده های چشم انتظار " قرار داد تا هم 85 شهیدِ غریبّ بهزیستی که به واقع اولیای خدایند و عیال حضرت دوست، صاحب خانواده شوند و هم پدرها و مادر ها و خانواده هایی که چشم به راه فرزندان شهید و بی مزارِ خود هستند، پسرانی شهید برای خود بیابند و خواهران برادرانی داشته باشند که بدان ها تکیه کنند و هم مردان ، برادرانی داشته باشند که پشت بدهند به پشت هم و به قوت برادری، مشکلات را از سر راه بردارند. من که در غربت آنان گریستم به این حس قشنگ برادر یافتن هم غبطه خوردم با خودم گفتم کاش من هم برادری داشتم. البته شهدا ، برادر غیرتمند همه ما و فرزندان ایران هستند اما داشتن برادر خاص که بتوانی سر مزارش بروی، اشکی بریزی و جانی سبک کنی، یک نعمت ویژه است. اینکه عکسش را در پیشانی خانه ات نصب کنی و به فزندانت نشان بدهی و آنان را به تاسی از "عمو" شان بخوانی یک حس بهشتی است. خوش به حال آنانی که برادر شهید دارند و خود هم رسم برادری را به جا می آورند. خوش به حال خانواده هایی که جای شهید خود را با خدا پر می بینند....

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

طرح کارسنجی باعث ساماندهی فعالیت‌ کارکنان بنیاد می شود

طرح کارسنجی باعث ساماندهی فعالیت‌ کارکنان بنیاد می شود

مدیرکل بنیاد قزوین اجرای طرح کارسنجی را گامی مهم در جهت ساماندهی فعالیت‌های کارکنان دانست و گفت: با اجرای این طرح کارکنان بنیاد نسبت به فعالیت‌های خود توجیه می شوند.

|

مراسم اربعین شهادت «حسن عشوری» برگزار می‌شود

مراسم اربعین شهادت «حسن عشوری» برگزار می‌شود

مراسم چهلمین روز شهادت سرباز گمنام امام زمان (عج) «حسن عشوری»، روز پنج‌شنبه 5 مردادماه در شهرستان «رودسر» برگزار می‌شود.

|

تشییع پیکر جانباز شهید علی قاسمی

تشییع پیکر جانباز شهید علی قاسمی

صبح امروز پیکر جانباز شهید علی قاسمی با حضور مسئولان، مردم و خانواده شهدا در کرمان تشییع شد.

|

دویست و هفدهمین شماره نشریه افضل منتشر شد

دویست و هفدهمین شماره نشریه افضل منتشر شد

دویست و هفدهمین شماره ماهنامه «افضل» ویژه تیرماه 1396 منتشر شد.

|

کمیسیون پزشکی جانبازان در مازندران برگزار شد

کمیسیون پزشکی جانبازان در مازندران برگزار شد

کمیسیون پزشکی جانبازان و ایثارگران استان مازندران با بررسی 190 نفر از جانبازان شهرستان های استان مازندران برگزار شد.

|