در حال بارگذاری ...
 • برادر شهید مدافع حرم ، سردار حاج شعبان نصیری در گفت و گو با حیات:

  همه شیفته اخلاص و تواضع حاج شعبان بودند

  برادر شهید مدافع حرم، با اشاره به ویژگی های مختلف شخصیتی برادرش، گفت: شهید حاج شعبان با تواضع و اخلاص وجودش همه را شیفته خود می‌کرد.

  حمیدرضا نصیری برادر شهید مدافع حرم،  سردار حاج شعبان نصیری  در حاشیه مراسم اولین سالگرد شهادت این شهید بزرگوار، در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، با اشاره به خصوصیات فردی این شهید والا مقام، اظهار داشت: حاج شعبان خصوصیاتی داشت که تقریبا در همه فرماندهان شهید ما مشترک است؛ یعنی بروز این ویژگی ها در هر شخصیتی، باعث می شود که ودیعه الهی شهادت نصیبش شود.

  وی مهمترین ویژگی های شهید حاج شعبان نصیری را صبر و حوصله در زندگی و برخورد خوب و همراه با متانت، با دیگران عنوان کرد و گفت: این شهید والامقام همواره سعی داشت کارها را با شکیبایی و حوصله انجام دهد و با در نظر گرفتن هدف، مشکلات را یکی پس از دیگری بدون واهمه از ناملایمات پشت سر گذارد.

  نصیری دیگر ویژگی فردی برادر شهیدش را اعتقاد به کادرسازی و نخبه پروری دانست و یادآور شد: برادرم اعتقاد داشت جوانانی که دور و اطرافش بودند، استعدادهای بالقوه ای دارند که باید به فعلیت تبدیل شود تا برای آینده ایران و اسلام نقش آفرین برجسته ای باشند؛ بر اساس همین اعتقاد برای پرورش ایشان وقت می گذاشت؛ البته برخی از فرزندان شهدا هم در کنار حاج شعبان حضور داشتند.

  وی افزود: بسیاری از جوانانی که در کنار شهید حاج شعبان نصیری بودند، امروز در سطوح عالی تحصیل کرده اند و در زمینه های مختلف کارشناس هستند.

  این برادر شهید گفت: ویژگی مهم دیگری که شهید حاج شعبان داشت، ولایتمداری و اعتقاد به حرکت در مسیر مشخص شده توسط ولی فقیه در همه امور بود و بر همین اساس بسیاری از مسائل برای او روشن و شفاف بود؛ اصلا بر اساس هم تکلیف مداری بود که در راه شهادت گام برداشت و می گفت ما مأمور به تکلیف هستیم نتیجه هر چه که باشد، شهادت یا پیروزی، شیرین است.

  وی با بیان این که ویژگی بارز دیگری که در شهید حاج شعبان نصیری دیده می شد، فعالیت در طراحی و برنامه ریزی موضوعات نظامی بود، گفت: این شهید والامقام آن چه که از علم نظامی کسب کرده بود، همه را به منصه ظهور می رساند و با وجود استعداد فراوان و فعالیت خیلی خوب خود، گمنام و بی سر و صدا کارش را انجام می داد.

  نصیری از شهید دقایقی و سردار سلامی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران بعنوان دوستان شهید حاج شعبان یاد کرد و در پایان گفت: تقریبا همه افرادی که با این شهید والا مقام دوستی داشتند، شیفته روحیه متواضع و والای او می شدند و طبعا وقتی کسی خلوص دل پیدا کند همگان را جذب خود می کند و خداوند هم بهترین سرنوشت ها که شهادت باشد را نصیبش می کند.

  محمدرضا نوش افرین

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران