در حال بارگذاری ...
 • در گفت‌ وگو با حیات:

  فعالیت های جمعیت حمایت از جانبازان شیمیایی تشریح شد

  حیات: دبیر جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی با تشریح خدمات این جمعیت به جانبازان دفاع مقدس، گفت: توانبخشی جسمی و روحی جانبازان شیمایی و کمک به زندگی بهتر ایشان، هدف اصلی فعالیت های این جمعیت می باشد.

  سیدکمال لوح موسوی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، در خصوص فعالیت های سازمان مردم نهاد جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی با شعار «ما تا آخر ایستاده ایم» تأسیس شد.

  وی با اشاره به برنامه های این جمعیت برای خدمت رسانی به جانبازان و مصدومان شیمیایی، گفت: برنامه کارگاه بازآموزی و توانبخشی جانبازان شیمیایی از جمله مهمترین برنامه های جمعیت حمایت از مصدومان شیمایی است که هر چند ماه یکبار و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خیرین برگزار می شود. 

  دبیر جمعیت حمایت از مصدمان شیمیایی با بیان این که روی چند موضوع به صورت ویژه کار می کنیم تا کمکی به زندگی بهتر جانبازان شیمایی کرده باشیم، گفت: اولین موضوعی که روی آن کار می کنیم و تمرکز داریم، بحث سلامت جانبازان، اعم از سلامت جسمی و روحی و راه های مقابله با شرایط سختی است که یک جانباز شیمیایی ممکن است با آن ها روبرو باشد.

  وی افزود: همچنین کار ویژه دیگر جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی، در خصوص مباحث فرهنگی و ترویج ارزش های دفاع مقدس، ارزش های اسلام و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و در این راستا برنامه های مختلفی را هم پیش بینی می کنیم.

  لوح موسوی خاطرنشان کرد: برای مثال در اولین روز ماه رمضان، برنامه ای فرهنگی از سوی جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی پیش بینی شده و بر این اساس جانبازان شیمیایی را به بهانه ضیافت افطار گردهم می آوریم تا ضمن اکران فیلم سینمایی به وقت شام، از سخنرانی یکی از مقامات کشوری و لشکری هم بهره ببریم؛ این برنامه از ساعت ۱۸ آغاز و پس از ان، برنامه های پیش بینی شده از جمله سخنرانی میهمان، اکران فیلم سینمایی و در نهایت ضیافت افطار برگزار می شود.

  وی افزود: همچنین در طول سال، اردوهای مختلف تفریحی، زیارتی، فرهنگی و آموزشی برای جانبازان شیمیایی پیش بینی کرده ایم تا حداقل یک قدم برای بهبود سلامت و زندگی شان برداشته باشیم.

  دبیر جمعیت حمایت از مصدومان شیمایی با تأکید بر این که این جمعیت، یک سازمان مردم نهاد دارای ثبت ملی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمعیت حمایت از مصدومان شیمیایی در چندین استان کشور از جمله خراسان رضوی، مازندران، فارس و ...، نمایندگی فعال دارد و این دفاتر نیز مشغول به ارائه خدمات مختلف به جانبازان و مصدومان شیمایی منطقه خود هستند.

  چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران