در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  شکوفایی سینمای ایران و جهان اسلام در عرصه ایثار و مقاومت

  پوریا بهرادکیان_ با پایان جنگ سرد و فرو ریختن نظام دو قطبی شرق و غرب، کشور های غربی به ویژه آمریکا برای پیشبرد اهداف خود در سطح جهان، سرمایه گذاری کلانی روی رسانه ها انجام داده و با ارائه تصویر های دروغین از کشور های ظلم ستیز و ضد استکباری مثل ایران افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دادند.

  آن ها که اخبار بین المللی را دنبال می کنند، خوب به یاد دارند که در جریان حمله نظامی آمریکا به عراق و دخالت نظامی این کشور در افغانستان، جرج بوش، رئیس جمهور اسبق ایالات متحده با وجود سیاست های تنش زدایانه ایران در راستای برقراری ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا، در سخنرانی وقیحانه ای ایران را محور شرارت نامید و رویکرد صلح طلبانه و ناصحانه ایران را به عنوان تهدیدی برای جامعه جهانی بر شمرد، در سال های اخیر نیز، ممنوعیت حضور ایرانی ها در خاک آمریکا و محدودیت هایی که برای مسلمانان در برخی از کشور های اروپایی مل فرانسه وضع شده، سیاست های تبعیض آمیز جهان سلطه را پیش از گذشته عیان می کند.

   

  در اصل، بوش با این سخنرانی به بنگاه های تبلیغاتی و رسانه های امپریالیستی غربی چراغ سبزی نشان داد تا پروژه ایران هراسی و اسلام ستیزی را در تولید محتوای خود مورد توجه  قرار دهند. فاکس نیوز با تحریف اخبار و ارائه تصویری متحجرانه  از ایران و اسلام، عملا افکار عمومی آمریکا را به ضدیت با اندیشه و فرهنگ ایرانی تشویق کرد و این رویه را تا امروز نیز ادامه داده است.

   

   از سوی دیگر، کمپانی های سریال سازی آمریکایی که به واسطه رشد چشمگیر تکنولوژی های ارتباطی، به ویژه اینترنت، بازار مخاطبین خود را که زمانی به  تماشاگران شبکه های تلویزیونی داخلی آمریکا محدود می شد، گسترش داده و با تولید سریال هایی مثل: (Homeland) و (24) از فرهنگ اصیل اسلامی که بر پایه صلح و مودت بشریت بنا شده، تصویری ارتجاعی و تروریستی ارائه کرده و ایرانی ها را طرفدار تروریسم معرفی کردند که در کشور های مختلف با طرح های تروریستی امنیت جهان را هدف گرفته اند.

   

   اما این پایان کار نبود و زمانی که در جریان برگزاری مراسم اسکار، میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در کاخ سفید، آرگو را به عنوان بهترین فیلم هشتاد و پنجمین دوره برگزاری اسکار معرفی کرد،مشخص شد که سیاست های ضد ایرانی تا چه اندازه در انتخاب یک اثر سینمایی می تواند نقش آفرین باشد، از این رو برگزاری جشنواره فیلمی که در ابعاد جهانی فرهنگ عدالت طلب اسلام و آرمان های ظلم ستیزانه و ضد استکباری جمهوری اسلامی ایران را در قالب آثار سینمایی معرفی کند، بیش از پیش اهمیت می یابد.

   

   درپایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که در منطقه غرب آسیا هیچ جشنواره ای را نمی توان یافت که به قدمت و اثر گذاری جشنواره جهانی فیلم فجر باشد و ضمن حمایت از فیلم سازان کشور های مختلف  که با مضامینی مثل: صلح طلبی، عدالت خواهی و ظلم ستیزی فیلم می سازند، برای فیلم سازان هم آرمان، هم آیین و فیلم سازانی که از کشور های همسایه آمدند نیز شرایطی را فرهم کند تا با بازاریابی آثار سینمایی خود، بتوانند با سایر فیلم سازان  که از نقاط دیگر دنیا آمدند، تعاملات فرهنگی سازنده ای برقرار کنند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  «خداحافظ سالار» بررسی می‌شود

  «خداحافظ سالار» بررسی می‌شود

  کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر شهید همدانی، در باشگاه کتاب فرهنگسرای انقلاب اسلامی نقد و بررسی می‌شود.

  |

  سالروز شهادت سردار حسین بصیر

  سالروز شهادت سردار حسین بصیر

  امروز یکشنبه - دوم اردیبهشت - سالروز شهادت سردار شهید حسین بصیر، قائم‌مقام «لشکر کربلا» استان مازندران است.

  |

  کرمان میزبان چهل‌ویکمین شهید مدافع حرم می‌شود

  کرمان میزبان چهل‌ویکمین شهید مدافع حرم می‌شود

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از برگزاری مراسم استقبال از شهید مدافع حرم «عجب‌گل غلامی» در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه جاری در فرودگاه کرمان و سپس تشییع به سمت معراج شهدا این شهرستان خبر داد.

  |

  جانبازان دانش آموخته مکتب عاشورا هستند

  جانبازان دانش آموخته مکتب عاشورا هستند

  استاندار تهران جانبازان را دانش آموخته مکتب عاشورا دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، جانبازان با رشادت های خود، ماندگارترین جلوه های شهادت و مقاومت را به رخ کشیدند.

  |

  نظرات کاربران