در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  شکوفایی سینمای ایران و جهان اسلام در عرصه ایثار و مقاومت

  پوریا بهرادکیان_ با پایان جنگ سرد و فرو ریختن نظام دو قطبی شرق و غرب، کشور های غربی به ویژه آمریکا برای پیشبرد اهداف خود در سطح جهان، سرمایه گذاری کلانی روی رسانه ها انجام داده و با ارائه تصویر های دروغین از کشور های ظلم ستیز و ضد استکباری مثل ایران افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دادند.

  آن ها که اخبار بین المللی را دنبال می کنند، خوب به یاد دارند که در جریان حمله نظامی آمریکا به عراق و دخالت نظامی این کشور در افغانستان، جرج بوش، رئیس جمهور اسبق ایالات متحده با وجود سیاست های تنش زدایانه ایران در راستای برقراری ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا، در سخنرانی وقیحانه ای ایران را محور شرارت نامید و رویکرد صلح طلبانه و ناصحانه ایران را به عنوان تهدیدی برای جامعه جهانی بر شمرد، در سال های اخیر نیز، ممنوعیت حضور ایرانی ها در خاک آمریکا و محدودیت هایی که برای مسلمانان در برخی از کشور های اروپایی مل فرانسه وضع شده، سیاست های تبعیض آمیز جهان سلطه را پیش از گذشته عیان می کند.

   

  در اصل، بوش با این سخنرانی به بنگاه های تبلیغاتی و رسانه های امپریالیستی غربی چراغ سبزی نشان داد تا پروژه ایران هراسی و اسلام ستیزی را در تولید محتوای خود مورد توجه  قرار دهند. فاکس نیوز با تحریف اخبار و ارائه تصویری متحجرانه  از ایران و اسلام، عملا افکار عمومی آمریکا را به ضدیت با اندیشه و فرهنگ ایرانی تشویق کرد و این رویه را تا امروز نیز ادامه داده است.

   

   از سوی دیگر، کمپانی های سریال سازی آمریکایی که به واسطه رشد چشمگیر تکنولوژی های ارتباطی، به ویژه اینترنت، بازار مخاطبین خود را که زمانی به  تماشاگران شبکه های تلویزیونی داخلی آمریکا محدود می شد، گسترش داده و با تولید سریال هایی مثل: (Homeland) و (24) از فرهنگ اصیل اسلامی که بر پایه صلح و مودت بشریت بنا شده، تصویری ارتجاعی و تروریستی ارائه کرده و ایرانی ها را طرفدار تروریسم معرفی کردند که در کشور های مختلف با طرح های تروریستی امنیت جهان را هدف گرفته اند.

   

   اما این پایان کار نبود و زمانی که در جریان برگزاری مراسم اسکار، میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در کاخ سفید، آرگو را به عنوان بهترین فیلم هشتاد و پنجمین دوره برگزاری اسکار معرفی کرد،مشخص شد که سیاست های ضد ایرانی تا چه اندازه در انتخاب یک اثر سینمایی می تواند نقش آفرین باشد، از این رو برگزاری جشنواره فیلمی که در ابعاد جهانی فرهنگ عدالت طلب اسلام و آرمان های ظلم ستیزانه و ضد استکباری جمهوری اسلامی ایران را در قالب آثار سینمایی معرفی کند، بیش از پیش اهمیت می یابد.

   

   درپایان ذکر این نکته حائز اهمیت است که در منطقه غرب آسیا هیچ جشنواره ای را نمی توان یافت که به قدمت و اثر گذاری جشنواره جهانی فیلم فجر باشد و ضمن حمایت از فیلم سازان کشور های مختلف  که با مضامینی مثل: صلح طلبی، عدالت خواهی و ظلم ستیزی فیلم می سازند، برای فیلم سازان هم آرمان، هم آیین و فیلم سازانی که از کشور های همسایه آمدند نیز شرایطی را فرهم کند تا با بازاریابی آثار سینمایی خود، بتوانند با سایر فیلم سازان  که از نقاط دیگر دنیا آمدند، تعاملات فرهنگی سازنده ای برقرار کنند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران