در حال بارگذاری ...
 • رئیس پژوهشگاه ملی علوم و معارف دفاع مقدس در گفت و گو با حیات:

  فضای مجازی در الگوسازی شهدا و جانبازان موثر است

  حیات: رئیس پژوهشگاه ملی علوم و معارف دفاع مقدس، با بیان این که گسترش نفوذ فضای مجازی در زندگی مردم امروز، وظایف دوستداران نظام جمهوری اسلامی را خاص و ویژه کرده است، گفت: در شرایط امروز، معرفی شهدای شاخص، جانبازان و پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت در بستر فضای مجازی باعث الگو سازی می شود.

  سردار محمدنبی رودکی رئیس پژوهشگاه ملی علوم و معارف دفاع مقدس، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات، با تأکید بر ضرورت استفاده از فضای مجازی و نرم افزارهای نوین، برای معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: امروز فضای مجازی نقشی غیرقابل انکار در زندگی مردم ما ایفا می کند و از این رو برای ورود نیروهای ارزشی و انقلابی در این عرصه، برای پاسداری از اسلام و انقلاب، جای تردید باقی نمانده است.

  رئیس پژوهشگاه ملی علوم و معارف دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیتی که در روابط بین الملل وجود دارد، دنیای امروز به دنیای ارتباطات معروف شده، به هر حال باید ما هم از این روش ها استفاده کنیم و فرهنگ مورد نظرمان و ارزش های اسلام و نظام جمهوری اسلامی را ترویج و تبلیغ کنیم.

  سردار رودکی اضافه کرد: قطعا نرم افزارهای نوین که در بستر تلفن های همراه هوشمند به مخاطبان عرضه می شود، یکی از جدیدترین و بهترین روش ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

  رئیس پژوهشگاه ملی علوم و معارف دفاع مقدس، افزود: اقدام دیگر ما با استفاده از فضای این نرم افزارهای نوین و البته فضای مجازی، می تواند معرفی شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب و شهدای دفاع مقدس، و همین طور جانبازان و پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت باشد، تا اقشار مختلف مردم ما و به ویژه نسل جوان و نوجوان ما که شاید دوران دفاع مقدس را درک نکرده باشند، با این شهدای والا مقام و اسطوره های همیشه جاوید و زنده تاریخ ایران، آشنا شوند.

  سردار رودکی با بیان این که گسترش نفوذ فضای مجازی در زندگی مردم امروز، وظایف دوستداران نظام جمهوری اسلامی را خاص و ویژه کرده است، گفت: در شرایط امروز، معرفی شهدای شاخص در بستر فضای مجازی برای الگوسازی اثرگذار است.

   

  صادق چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران