در حال بارگذاری ...
 • گزارش حیات از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر؛

  سیمرغ جشنواره فیلم فجر بر شانه های فیلم های ژانر دفاع مقدس

  سی‌ و ششمین جشنواره فیلم فجر در حالی به کار خود پایان داد که فیلم «تنگه ابوقریب» به‌عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و «ابراهیم حاتمی‌کیا» و«بهرام توکلی» به صورت اشتراکی جوایز بهترین کارگردانی را دریافت کردند.

  به گزارش خبرنگار حیات، مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در حالی برگزار شد  که آن دسته از فیلم هایی که با موضوع ایثار، شهادت و نمایش دلاور مردی های مدافعان حرم و رزمندگان دوران دفاع مقدس ساخته شده بودند، جوایز اصلی را به خود اختصاص دادند و در ادامه، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی ‌وششمین جشنواره فیلم فجر روی صحنه آمد و از خانواده شهید معزغلامی تجلیل کرد.  

   

  در این مراسم که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تهران و هنرمندان حوزه سینما در برج میلاد تهران برگزار شد، سیمرغ بلورین بهترین فیلم به«تنگه ابوقریب» به تهیه‌کنندگی سعیدملکان رسید و وی بعد از دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم «تنگه ابوقریب» در ارتباط با خاطره شیرینی که پس از اکران این فیلم در جشنواره فیلم فجر در ذهنش شکل گرفته بود، عنوان کرد: مردم برای اسم شهدا در آخر فیلم دست می‌زدند و این خیلی ارزشمند بود برای ما؛

   

  سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی به فیلم سینمایی« سرو زیر آب» به تهیه کنندگی سید حامد حسینی تقدیم شد و سیمرغ بلورین فیلم برگزیده از نگاه تماشاگران  به فیلم سینمایی«مغزهای کوچک زنگ زده»  به کارگردانی هومن سیدی و تهیه کنندگی سعید سعدی رسید.

   

  در واقع، می توان گفت که در این دوره از جشنواره فیلم فجر، در این دوره از جشنواره فیلم های «کامیون»، «امپراطور جهنم» و «به وقت شام» در حوزه سینمای مقاومت، فیلم انیمیشن «فیل شاه» در حوزه سینمای دینی، فیلم های «بمب»، «تنگه ابوقریب»، «سرو زیر آب» و «ماهورا» در حوزه دفاع مقدس و فیلم دیده نشده «لاتاری» در حوزه سینمای سیاسی و دو مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» و «بانو قدس ایران» در حوزه سینمای مقاومت و انقلاب اسلامی اکران شدند که در مجموع 11 فیلم از 26 فیلم جشنواره در حوزه سینمای استراتژیک قرار داشتند.

   

  پوریا بهرادکیان

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران