در حال بارگذاری ...
 • جانباز 70 درصد دفاع مقدس در گفتگو با حیات:

  دولت تدبیر و امید اولین دولتی که پای دردل ایثارگران می نشیند

  سعید شهریان گفت: دولت آقای دکتر روحانی اولین دولتی است که به خانواده ایثارگران سر می زند و پای درد و دل آن ها می نشیند.

  سعید شهریان، جانباز 70 درصد قطع نخاع در گفتگو با پایگاه خبری حیات به روایت بخشی از خاطرات خود از سال های جنگ تحمیلی پرداخت که مشروح این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

   

  لطفا خودتان را برای ما معرفی کنید.

   

  سعید شهریان هستم، متولد نهم خرداد ماه سال 1346 در تهران  که در سال 64 برای اولین بار از طریق بسیج دانش آموزی به مدت پانزده روز عازم مناطق عملیاتی غرب کشور در پادگان ابوذر مستقر شدیم که البته در این مدت هیچ کدام از بچه ها آسیب ندیدند و صرفا یک دوره آشنایی با شرایط جبهه و جنگ را گذراندیم.

   

  پس از طی این دوره اشتیاقی پیدا کردید که مجددا به جبهه اعزام شوید؟

   

  بله، من فضای جبهه را خیلی دوست داشتم و به همین دلیل پس از اخذ دیپلم در سال 1366 به سربازی رفتم و در نیروی زمینی ارتش خدمتم را آغاز کردم.

   

  اولین بار در کدام عملیات مجروح شدید؟

   

  دقیقا به یاد ندارم، کدام عملیات بود، اما پیش از عملیات تدارکات لازم را دیده بودیم و یازده نفر با تجهیزات کامل از محوری روی تپه غلاویز عبور می کردیم که دشمن گرایی گرفت و گلوله توپی شلیک کرد  که در یک متری من به زمین اصابت کرد و و از ما یازده نفر تعدادی شهید شدند و من هم در بین مجروحین، بیشترین آسیب دیده گی را داشتم و بزرگترین ترکش زیر لگنم قرار گرفت و من را قطع عضو کرد، در همان روز ستوانی به نام محمدی من و تعدادی از بچه های مجروح را از طریق آمبولانس به بیمارستان منتقل کرد.

   

  از خاطرات شیرین خود کمی برایمان بگویید؟

   

  خاطره ای دارم از اولین روزی که وارد منطقه جنگی شدم و پشت سیم خاردار باید پست می دادم، ساعت پست من از نیمه های شب شروع می شد و تا صبح ادامه پیدا می کرد، من بعد از یکی دو ساعت خوابم برد و وقتی از خواب بیدار شدم، دیدم از از اسلحه ام هم خبری نیست که بعد فهمیدم پاسبخش اسلحه من را با خود برده و کل آن روز کوله پشتی پر از سنگ ریزه روی دوشم قرار دادند و مجبور شدم پست بدهم که بعد ها به یکی از خاطرات شیرین دوستانم از من تبدیل شده بود.

   

  قطعا دوران دفاع مقدس لحظات تلخی را هم برای شما به همراه داشته است، خاطره تلخی به یاد دارید؟

   

  بله، بدون شک بدترین خاطره من از دوران حضور در جبهه به شهادت اکبر دهقانزاده بر می گردد که در همان روزی که گلوله توپ شلیک شد و من مجروح شدم، موج انفجار توپ اکبر را گرفت و خشک کرد، وقتی به چهره اش نگاه می کردی هیچ اثری از زخم و جراحت نبود، اما تحت تاثیر این انفجار در همان لحظه به شهادت رسیده بود  و من آن صحنه ها را هرگز نمی توانم از یاد ببرم، ضمن اینکه  موج انفجار روی من هم تاثیرات مخرب خود را گذاشت.

   

  از روزی که رئیس جمهور به دیدنتان آمد، تعریف کنید.

   

  در ابتدا، از بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع دادند که دکتر قرار است به دیدار شما بیاید، تصور من این بود که دکتر صمیمی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان تهران قراراست به دیدن من بیاید، اما وقتی دکتر روحانی وارد منزل شدند، بسیار خوشحال و هیجان زده شدم و ضمن قدردانی از عزیزان بنیاد شهید، می خواهم از آقای دکتر روحانی تشکر کنم که با وجود مشغله فراوان، اولین دولتی است که به خانواده ایثارگران سر می زند و پای درد و دل آن ها می نشیند.

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران