در حال بارگذاری ...
 • در گفت و گو با حیات مطرح شد:

  ضرورت ورود ناشران دفاع مقدس به عرصه کتب الکترونیکی

  حیات: معاون نشر و ادبیات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بر ضرورت ورود جدی ناشران حوزه دفاع مقدس به عرصه کتب الکترونیکی تأکید کرد و گفت: می توان به این شیوه، جوانان را علاقمند به مطالعه کتب حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدسی کرد.

  سردار علی ناظری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، در خصوص ضرورت ورود جدی، سریع و با کیفیت ناشران حوزه ایثار و شهادت و کتب دفاع مقدس، به عرصه کتب صوتی و الکترونیکی، اظهار داشت: با توجه به این که تکنولوژی های نوین، جاذبه خیلی زیادی در بین جوانان دارد، حتما باید از این فرصت و شرایط، برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

  مدیر انتشارات فاتحان، با بیان این که ناشران حوزه ایثار و شهادت حتما باید به تکنولوژی های نوین همچون کتب صوتی و الکترونیکی، ورود کنند، خاطرنشان کرد: خودمان در انتشارات فاتحان، دو کتاب پرمخاطب و پر فروش را در نظر گرفتیم و برنامه (اپلیکیشن) ناقل را برای آن ها تعریف کردیم که حرکت رو به جلو و نوینی بوده است.

  سردار ناظری خاطرنشان کرد: همچنین برخی از تصاویر و فیلم های جذاب دفاع مقدس را در قالب نرم افزار تعریف و تهیه کردیم که مخاطب اصلی آن نوجوانان و جوانان مدارس متوسطه و دبیرستان هستند و اصلا استفاده از آن ها بسیار جذاب و در عین حال آسان است؛ یعنی شما کتابی در دست دارید که فقط یک کتاب الکترونیکی در موبایل نیست، بلکه با آن کتاب می توانید، اگر خواستید فیلم های داخل آن را هم ببینید.

  وی افزود: یکی از کتاب های مان که در قالب نرم افزار منتشر شده، کتاب مربوط به شهید نادر مهدوی و حضور ایشان در جنگ خلیج فارس است؛ گویی خود ایشان در صحنه است و به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کند.

  رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس، افزود: البته اگر کسی فکر کند که فضای الکترونیکی و کتاب های الکترونیکی می تواند بیاید و جای فضای فیزیکی و کتب و نشریات کاغذی و مکتوب را بگیرد، اشتباه بزرگی را در محاسبات خود انجام داده است؛ به نظرم این کار، یک کار تکمیل کننده است و به این صورت هم می شود جوانان را علاقمند به مطالعه کتب حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدسی کرد و بعد آن ها را به سمت فضای مکتوب هدایت کرد.

  چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران