در حال بارگذاری ...
 • دانشجویان شاهد و ایثارگر مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند

  مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا و ایثارگران در سال‌های گشته حماسه آفریدند و کشور را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آنان مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.

  به گزارش حیات، محمدعلی فقیه روز دوشنبه 24 اردیبهشت‌ماه در دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان شاهد و ایثارگر باید الگوی همه دانشجویان باشند، گفت: روزگاری پدران این دانشجویان حماسه آفریدند و کشور ما را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آن انسان‌های بزرگ پا درجای پدران خود گذاشته‌اند و مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.


  وی با اشاره به برگزاری این همایش گفت: مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نمادی از تحقق فرمان حضرت امام (ره) است که بیش از 30 سال پیش پیش‌بینی کردند که فرزندان شهدا و ایثارگران باید روزی اداره امور کشور را در دست بگیرند و بر اساس همین فرمان طرح شاهد راه‌اندازی شد.


  مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حال حاضر طرح شاهد با همکاری وزارت خانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری»، «آموزش‌وپرورش» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه در حال اجراست. سال گذشته در سی‌امین سالگرد راه‌اندازی این طرح با حدود 500 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر ممتاز در زمینه تحصیل خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان نیز بسیار مشتاقانه وضعیت این عزیزان را جویا شدند.


  فقیه با اشاره به وجود 60 هزار نخبه شاهد و ایثارگر در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: بیش از 3 هزار نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و 2 هزار و 800 نفر از خانواده شاهد و ایثارگر عضو هیئت‌های علمی دانشگاه هستند. روند ممتاز بودن این عزیزان در حال رشد است و سالانه حداقل 2 درصد به میزان این ممتازین افزوده می‌شود.


  وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که در حوزه علم‌آموزی باید خطرپذیر بود و از ورود به حوزه‌های گوناگون واهمه‌ای نداشت. ایشان همچنین بر لزوم ورود به حوزه‌های کاربردی علمی تأکید دارند و ضمن آن فرموده‌اند باید نیازهای کشور برای ورود به عرصه‌های علمی شناسایی شود.


  مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برگزاری جشنواره جایزه ملی ایثار گفت: 2 دوره از این جشنواره با کمک دستگاه‌های آموزشی کشور برگزار شده است و از دانشگاه تهران بابت میزبانی این جشنواره تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در سایه تعامل و هم‌افزایی با یکدیگر بهترین خدمات را به دانشجویان شاهد و ایثارگر ارائه کنیم.


  فقیه در پایان با اشاره به راه‌اندازی طرح معتمدین معین دانشجویی گفت: این طرح از دل کانون‌های دانشجویی ایثار شکل گرفته است و هدف آن ایجاد هم‌افزایی بین دانشجویان شاهد و ایثارگر است و امیدواریم با حضور و همراهی گسترده ایثارگران در این طرح شاهد موفقیت‌های بیشتر علمی و تحصیلی این عزیزان باشیم.


  گفتنی است، در پایان این همایش از 44 نفر از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران تقدیر به عمل آمد.
   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران