در حال بارگذاری ...
 • وزیر جهاد و کشاورزی در گفت و گوی اختصاصی با حیات :

  توسعه کشاورزی به ویژه در حوزه دام و طیور مصداق اقتصاد مقاومتی است

  حیات: وزیر کشاورزی گفت: سرمایه گذاری و توسعه کشاورزی در بخش دام و طیور مصداق اقتصاد مقاومتی است. حجتی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: خوشبختانه در حوزه دام داری و تولیدات کشاورزی و دام پروری اتفاقات مثبتی در کشور ما رخ داده است از جمله سرمایه گذاری هایی در زمینه توسعه کشاورزی و در بخش دام و طیور صورت گرفته که علاوه بر اشتغال زایی و افزایش تولیدات داخلی در این زمینه، مصداق اقتصاد مقاومتی است.

  مهندس حجتی، وزیر جهاد و کشاورزی در حاشیه آیین افتتاح ۲ پروژه بزرگ کشاورزی و دامپروری متعلق به شرکت تولیدی اجداد سپیدان کوثر در گفت و گو با خبرنگار حیات ضمن قدردانی از حجت الاسلام شهیدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: این که بنیاد، بخشی از منابع را به سرمایه گذاری در  جهت رشد و توسعه کشاورزی و دام  و طیور اختصاص داده  بسیار تحسین برانگیز است چرا که علاوه بر افزایش تولیدات داخلی در این بخش، باعث اشتغال زایی نیز می شود.

   

  حجتی افزود: در صنعت دام پروری با توجه به مزارعی که داریم به ویژه در حوزه دام سنگین با وضعیت بسیار خوبی روبرو هستیم  به طوری که دامداری های ما می تواند به راحتی با اروپا و آمریکا رقابت کند اما در ارتباط با محصولات پروتئنی گوشت سبک مثل گوسفند و بز با مشکلاتی مواجه هستیم که نیاز به همتی مضاعف دارد و بهره برداری از پروژه های اینچنینی می تواند در راستای دستیابی به این اهداف باشد.

   

  وی گفت: یکی از مشکلات ما در این حوزه کمبود مراتع و دامداری به شیوه سنتی است.

   

  وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: همانگونه که جهادگران ما در سال های دفاع مقدس با جهاد و مقاومت به پیروزی های درخشانی دست پیدا کردند، امروز نیز در حوزه تولیدات کشاورزی به ویژه در زمینه دام سبک نیازمند خلاقیت، صبر و استقامت تولید کنندگان و کشاورزان هستیم تا به اهداف پیش بینی شده دست یابیم.

  پوریا بهرادکیان

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران