در حال بارگذاری ...
 • نویسنده کتاب «سرباز کوچک امام (ره)» در گفتگو با حیات:

  دشمن به کمتر از خیانت ما به ایران راضی نمی شد

  مهدی طحانیان گفت: با توجه به اینکه من و گروهی از همرزمانم در سن پایین اسیر شدیم، دشمن سعی داشت با مکر و حیله و به سود منافع خود ما را شست شوی مغزی دهد و به کمتر از خیانت ما به کشورمان هم راضی نمی شد.

  مهدی طحانیان، نویسنده کتاب سرباز کوچک امام (ره) و آزاده دوران دفاع مقدس که در عملیات بیت المقدس اسیر دشمن بعثی شد، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم که مایه سعادت و افتخار من است که مقام معظم رهبری بر کتاب سرباز کوچک امام (ره) تقریظ نوشتند و من خدا را بابت این مسئله شکر گزار هستم که تعابیر کریمانه و سخاوتمندانه مقام معظم رهبری را دیدم.

   

  طحانیان افزود: حقیقتا احساس وجودی و قلبیم را دوست دارم به این صورت منعکس کنم که صبر و مقاومتی که اسرای ما در طول سالیان اسارات متحمل شدند، همگی به واسطه اعتقاد و باور قلبی همه  بچه ها به اسلام عزیز است.

   

  وی با بیان اینکه ما در شرایط جنگی اگر یک لحظه از ریسمان الهی فاصله می گرفتیم، نمی توانستیم شرایط سخت و مشقت های جنگ را فراموش کنیم، تصریح کرد: من در 14 سالگی و در زمان عملیات بیت المقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد، به اسارت در آمدم و تا سال 1369 که تبادل اولین گروه اسرای ایران و عراق بود، به ایران بازگشتم و البته در دوران اسارت هم بسیاری برای تاثیر بر اسرای نوجوان به کمپ ما که شرایط بخصوصی داشت می آمدند و سعی داشتند ذهن های ما را علیه مواضع اسلام و انقلاب بشورانند که به لطف خدا، اکثریت بچه ها مقاومت کردند و تحت تاثیر عملیات روانی دشمن قرار نگرفتند.

   

  نویسنده کتاب سرباز کوچک امام (ره) اشاره داشت: روزی که آن خبرنگار هندی بی حجاب به داخل کمپ ما آمد و خواست که با من مصاحبه کند، من نپذیرفتم چرا که در آموزه های خود داشتیم که با نا محرم، آن هم با نوع پوششی که این خانم داشت صحبت نکنیم و تا زمانی هم که حجابش را رعایت نکرد حاضر به گفتگو نشدم، البته این مسئله همان دوره در رسانه های داخلی کشورمان بازتاب پیدا کرده بود.

   

  طحانیان در پایان گفت: اگر در شرایط جنگی حتی برای لحظه ای از معنویت و اسلام فاصله می گرفتیم، شرایط بسیار سخت می شد و ممکن بود مقاومت ما  بی اثر شود که با لطف و عنایت الهی توانستیم از این آزمون الهی با موفقیت بیرون بیاییم.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران