در حال بارگذاری ...
 • مزین شدن سال ۹۷ به نام شهدا با برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید قزوین

  رئیس حوزه هنری قزوین گفت: سال ۹۷ سالی ویژه خواهد بود چرا که به واسطه برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید استان قزوین به یاد شهدا مزین خواهد بود لذا برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته هنر انقلاب اسلامی نیز با محوریت شهدا از جمله آغاز به کار ساخت مستند زندگی شهید حسین لشگری با نام ۶۴۱۰ اشاره کرد.

  به گزارش حیات، آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان استانی و هنرمندان در سالن اجتماعات مسعود امامی استانداری قزوین برگزار شد. 

  علی هوشمند رئیس حوزه هنری قزوین، در این مراسم اظهار کرد: این هفته مزین به نام شهید مرتضی آوینی بود که با هوشمندی خاص ساختارهای متفاوت هنری را در خدمت به جریان انقلاب به کار بست از این رو فرصت مطلوبی برای پرداختن به جایگاه هنر و شهدا است. 

   

  وی افزود: برای برگزاری هر چه مطلوب برنامه‌های این هفته ستادی از سوی استانداری در اسفندماه برگزار شد و در طول این هفته برنامه‌های متنوع و مختلفی در مرکز استان و شهرهای توابع با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برنامه‌ریزی و اجرا کردند و حوزه هنری قزوین در هفته هنر انقلاب اسلامی ۲۰ برنامه را برگزار کرد که از جمله آن می‌توان به برگزاری نشست‌های مختلف از جمله ورک‌شاپ نقاشی آثار دفاع مقدس، برگزاری اولین مجموعه عکس طنز اجتماعی میثم ملکی از عکاسان برتر استان، برگزاری نمایشگاه «ما می‌توانیم»، همایش محفل طنز سنگ‌پا، تجلیل از هنرمندان تئاتر بچه‌های مسجد، اکران فیلم «فیلشاه»، تجلیل از حافظ‌ پژوهان، اختتامیه داستان کوتاه استان، برگزاری جلسات نقد و بررسی پروژه آینده‌نگاری راهبردی حوزه هنر در استان و برگزاری شب خاطره مرحوم آیت‌الله باریک‌بین اشاره کرد.

   

  هوشمند خاطرنشان کرد: سال ۹۷ سالی ویژه خواهد بود چرا که به واسطه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین به یاد شهدا مزین خواهد بود لذا برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته هنر انقلاب اسلامی نیز با محوریت شهدا از جمله آغاز به کار ساخت مستند زندگی شهید حسین لشگری با نام ۶۴۱۰ اشاره کرد. 

   

  وی ادامه داد: می‌توان با زبان هنر به توصیف واقعیات پیرامونی پرداخت تا نسل جوان امروز پیوندی ناگسستنی با انقلاب اسلامی داشته باشند. 

   

  رئیس حوزه هنری قزوین در پایان با بیان اینکه هنرمند انقلابی هنرمند دردمندی است که درد آن‌ها در راستای حق‌طلبی، استکبارستیزی و امثال آن است، گفت: هنرمندان با ابزار هنر حرف حق را در قالبی زیبا و جذاب ارائه می‌کنند که همین موجب سوق پیدا کردن دل‌ها به سمت مسیر حق خواهد شد.

   

  در پایان این مراسم از فعالان و هنرمندان هفته هنر انقلاب اسلامی استان تجلیل شد. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  سالروز شهادت سردار حسین بصیر

  سالروز شهادت سردار حسین بصیر

  امروز یکشنبه - دوم اردیبهشت - سالروز شهادت سردار شهید حسین بصیر، قائم‌مقام «لشکر کربلا» استان مازندران است.

  |

  کرمان میزبان چهل‌ویکمین شهید مدافع حرم می‌شود

  کرمان میزبان چهل‌ویکمین شهید مدافع حرم می‌شود

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از برگزاری مراسم استقبال از شهید مدافع حرم «عجب‌گل غلامی» در روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه جاری در فرودگاه کرمان و سپس تشییع به سمت معراج شهدا این شهرستان خبر داد.

  |

  جانبازان دانش آموخته مکتب عاشورا هستند

  جانبازان دانش آموخته مکتب عاشورا هستند

  استاندار تهران جانبازان را دانش آموخته مکتب عاشورا دانست و تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، جانبازان با رشادت های خود، ماندگارترین جلوه های شهادت و مقاومت را به رخ کشیدند.

  |

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی:

اصلی‌ترین دغدغه ایثارگران، اشتغال فرزندانشان است
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی:

  اصلی‌ترین دغدغه ایثارگران، اشتغال فرزندانشان است

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی در مورد اصلی‌ترین دغدغه‌ی جانبازان و ایثارگران گفت: هر قشری از جامعه مشکلات مخصوص خود را دارد و معتقدم در این برهه از زمان "اشتغال فرزندان ایثارگران" مشکل اولیه‌ی خانواده‌های ایثارگر است، چرا که فرزندانشان در سنین اشتغال ...

  |

  نظرات کاربران