در حال بارگذاری ...
 • وزیر دادگستری در گفتگوی اختصاصی با حیات:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جرایم را کاهش می دهد

  علیرضا آوایی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همه بدی ها از جمله جرائم وخود خواهی ها، خود پسندی ها و خود بینی ها را کاهش می دهد.

  علیرضا آوایی، وزیر دادگستری صبح امروز (28 فروردین ماه) در حاشیه دیدار از جانبازان قطع نخاع آسایشگاه ثارالله (ع) در گفتگو با خبرنگار حیات اظهار داشت: ما باید جانبازان و شهدا را الگوی خود قرار بدهیم، چرا که مهمترین عاملی که این عزیزان را به مسیر ایثار و شهادت هدایت کرد، از خود گذشتگی بود.

   

  وزیر دادگستری تصریح کرد: ما در حال حاضر به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت نیازمندیم و به ویژه مسئولین بیش از سایر اقشار جامعه به اندیشیدن و تبعیت از این فرهنگ غنی نیازمند هستند و اگر در این راستا گام برداریم، قطعا بسیاری از مشکلات ما حل می شود.

   

  آوایی عنوان کرد: وزارت دادگستری نیز، مانند سایر وزارت خانه ها وظیفه دارد فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کند و باید ما هم تلاش کنیم تا مثل این عزیزان جانباز ایثار را معنا ببخشیم، چرا که خیلی از مواقع فرهنگ از سطوح بالا تر ترویج می شود و عملا جنبه اصلاحی دارد و ما این اصلاح را باید از خود آغاز کنیم تا به سایر اقشار جامعه هم منتقل شود.

   

  وزیر دادگستری در ادامه با بیان اینکه جانبازان الگوی عملی ایثار و مقاومت هستند، خاطرنشان کرد: مدتی قبل به دیدار جانباز عزیز کشورمان نور خدا موسوی رفته بودم و وقتی علی رغم مشکلات و سختی های نگهداری از این جانباز، عشق و علاقه همسر و فرزندش را دیدم، متوجه شدم که ایثار در بین اعضای خانواده جانبازان عزیز به یک  فرهنگ تبدیل شده است.

   

  علیرضا آوایی در پایان گفت: امنیت و آرامش امروز ما مرهون زحمات و از خود گذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز کشورمان است و باید در همه زمینه ها تلاش کنیم تا خود را به لحاظ معنوی به این عزیزان نزدیک کنیم.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران