در حال بارگذاری ...
 • در گفت وگو با حیات؛

  فعالیت‌های حوزه علمیه جانبازان قم تشریح شد

  حیات: معاون آموزش مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) قم، فعالیت های حوزه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) قم را تشریح کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم سنایی، در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات، با اشاره به فعالیت مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) شهر قم، اظهار داشت: در این مدرسه علمیه، ۷۰ تن از ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس اعم از جانبازان و آزادگان و همچنین ۸۰ تن از فرزندان شهدا و ایثارگران، مشغول به تحصیل هستند.

  او اضافه کرد: علاوه بر مجموعه طلاب مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) قم که همگی یا خودشان از جانبازان و آزادگان هستند و یا از فرزندان شاهد و ایثارگر هستند، اکثریت پرسنل اداری و همچنین همه ۵۰ استادی که مشغول تدریس هستند، همگی از جانبازان و ایثارگران هستند.

  معاون آموزش مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع)، خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر که در حال حاضر در این مدرسه علمیه مشغول به تحصیل هستند، در پایه های ۲ تا ۶ دروس حوزوی را می گذرانند و پایه های ۷ تا ۱۰ حوزه که بعنوان سطوح عالی شناخته می شود، فقط مخصوص تحصیل برای خود جانبازان و ایثارگران است؛ فرزندان شاهد و ایثارگر هم که پس از گذراندن پایه ۶ حوزه فارغ التحصیل می شوند، برای ادامه تحصیل به مدارس دیگر می روند.

  حجت الاسلام و المسلمین سنایی گفت: همچنین دروس خارج فقه و اصول در مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می شود و بر این اساس، برخی از دوستان جانباز و آزاده، در دروس خارج فقه اختصاصی آیت الله احمد عابدی مدیر مدرسه علمیه حضرت ابوالفضل(ع) و از جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، شرکت می کنند.

  معاون مدرسه علمیه جانبازان حضرت ابوالفضل(ع) یادآور شد: همچنین کلاس ویژه حدیث خوانی با محوریت صحیفه سجادیه هم به صورت اختصاصی برای جانبازان و آزادگان عزیز، در این مدرسه علمیه برگزار می شود.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران