در حال بارگذاری ...
مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید در گفتگو با حیات:

کارت فعلی ایثارگری فقط تا پایان خرداد ماه اعتبار دارد

کارت شناسایی ایثارگری فعلی، فقط تا پایان خرداد ماه اعتبار دارد. حجت ا... فرهادی مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان این خبر به حیات گفت: ایثارگران مشمول این طرح یعنی جانبازان 25 درصد به بالا، همسران و فرزندان جانبازان 70 درصد به بالا، همسران و فرزندان شهدا و والدین شهدا بعنوان واجدان شرایط ثبت نام که تا کنون موفق به ثبت نام نشده اند با مراجعه به پایگاه اینترنتی isaar.ir وارد سامانه خدمات الکترونیک شوند و ثبت نام کنند زیرا کارت های شناسایی فعلی ایثارگری فقط تا پایان خرداد 97 اعتبار دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی با این کارت شناسایی طبق قانون فقط تا این تاریخ می توانند تسهیلات و خدمات به ایثارگران و خانواده شهدا ارائه کنند و از این تاریخ به بعد فقط با ارائه کارت جدید هوشمند ایثارگری امکان دریافت خدمات و تسهیلات برای این خانواده معظم فراهم خواهد بود.

وی با اشاره به مزایای کارت جدید هوشمند ایثارگری توضیح داد: ملاحظات امنیتی به منظور جلوگیری از سوء​استفاده افراد در این کارت لحاظ شده است، همچنین اطلاعات ایثارگران منسوب به صاحب کارت نیز در پشت کارت درج می‌شود ضمن این که کارت های جدید استاندارد است و به خاطر هوشمند بودن، ظرفیت تغییر و تعریف خدمات و تسهیلات پلکانی را برای تمامی جامعه هدف، در مراحل بعدی دارد.

فرهادی ادامه داد: اعتبار کارت‌های جدید ۵ ساله خواهد بود و ایثارگران در سراسر کشور می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی ایثار، در بخش خدمات الکترونیک پس از درج کد کاربری (کد ملی) و رمز عبور، اطلاعات مشاهده شده را تائید و برای صدور کارت اقدام کنند. به گفته وی، افرادی که رمز عبور ندارند نیز می‌توانند به مراکز هاتف بنیاد شهید در محل سکونت مراجعه و این رمز را دریافت و برای ثبت نام اقدام کنند.

مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران، عنوان کرد:کارت یک نماد ارزشی برای خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و یک نوع معرفینامه برای دریافت خدمات و تسهیلاتی است که قانون دستگاه های اجرایی را مکلف به ارائه ان ها به خانواده شهدا و ایثارگران کرده است.

فرهادی تاکید کرد: کارت های قدیمی از سال 85 برای جانبازان 25 درصد به بالا و خانواده‌های شهدا با اعتبار 5 ساله صادر، که بنا به دلایل و ملاحظاتی تاکنون چندین بار تمدید شده است و در جلسه اخر، بنیاد شهید و امور ایثارگران برای رفع نگرانی جامعه هدف توانست دولت و شورای عالی اداری را قانع کند که اعتبار کارتهای قدیمی را برای اخرین بار و تا پایان خرداد تمدید کنند بنابر این تصریح می شود پس از این تاریخ، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای گرفتن تسهیلات و خدمات با کارت های فعلی(قدیمی) با مشکل جدی مواجه خواهند شد و بهتر ان است که برای اخذ کارت های جدید هوشمند هر چه سریع تر اقدام کنند.

طاهره ساعدی

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگرامنظرات کاربران