در حال بارگذاری ...
 • حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی:

  فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود خانواده‌های معظم شهدا زنده و پررنگ است

  نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود خانواده‌های معظم شهدا زنده و پررنگ است و هرگز از بین نمی‌رود تا به کمک آن انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) سپرده شود.

  به گزارش حیات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه‌شنبه 22 اسفندماه در پنجمین کنگره ملی بزرگداشت روز شهید با گرامی داشت روز بزرگداشت شهدا گفت: در سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌فرمان امام خمینی (ره) در این کنگره در خدمت خانواده‌های معظم شهیدان پیش از انقلاب، شهیدان دفاع مقدس، شهیدان مدافع حرم و سایر شهدای انقلاب اسلامی هستیم.


  وی افزود: در تاریخ هر ملتی روزهای بزرگ، پرخاطره و استثنایی وجود دارد. روز 22 اسفند نیز روزی استثنایی است، زیرا امام خمینی (ره) با دید وسیع خود دستور تأسیس بنیادی را دادند که سال‌های بعد اهمیت آن بیش‌ازپیش مشخص شد و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با دستور ایشان در قانون این نهاد ذکر شد تا این فرهنگ همواره باقی بماند، زیرا این فرهنگ که برگرفته از عاشورای حسینی (ع) است، نجات‌بخش کشور و انقلاب ما خواهد بود.


  رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بابیان این‌که توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، عامل پیروزی و سعادت کشور است تصریح کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در این زمینه، از ابتدای شروع به کار در بنیاد، نسبت به توسعه فرهنگ ایثار شهادت در کشور به روش‌های مختلف اقدام کرده‌ایم که بر آشنایی مردم با 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا سالانه افزایش‌ یافته است.


  حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: وقتی با دکتر روحانی به دیدار خانواده شهیدان سجادی که 4 فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند رفته بودیم، مادر خانواده می‌گفت به مقام معظم رهبری بگویید من 2 پسر دیگر دارم و آماده‌ام تا آن‌ها را نیز تقدیم انقلاب کنم. این فرهنگ نشات گرفته از عاشورا و امام حسین (ع) است که بعد 1400 سال نتوانسته‌اند آن را از بین ببرند و دشمنان ایران اسلامی توان درک واقعیت این فرهنگ را ندارند.


  نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اسوه‌های صبر و مقاومت هستند، گفت: ما دارای حدود 230 هزار شهید گلگون‌کفن هستیم که 190 هزار شهید مربوط به دوران دفاع مقدس، 17 هزار شهید ترور، 3 هزار شهید پیش از انقلاب و سایر شهدا مانند شهدای مدافع حرم، منا، حله و هسته‌ای هستند.


  معاون رییس جمهور افزود: در کشورمان 8 هزار و 232 خانواده 2 شهید، 639 خانواده 3 شهید، 106 خانواده 4 شهید و 56 خانواده 5 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند. فرهنگ ایثار و شهادت به برکت وجود همین عزیزان زنده و پررنگ است و هرگز از بین نمی‌رود تا به کمک آن انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) سپرده شود. مقام معظم رهبری همواره تاکید می‌کنند این فرهنگ باید در جامعه زنده بماند و وظیفه ما به خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران است که راه شهدا را ادامه دهند.


  گفتنی است، در این مراسم که در سالن حوزه هنری برگزار شد، با حضور آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری از خانم اعظم سالاری همسر شهید عبدالله اسکندری، خانم اقدس صدوق فرزند شهید آیت‌الله صدوق گلپایگانی، خانم حلیمه ابراهیمی همسر شهید عبدالرسول زرین، خانم زهرا حمیدی فرزند شهید عباس حمیدی، همسر شهید محمود تویسرکانی و مادر شهید محسن تویسرکانی، خانم عفت سلطانی مادر شهیدان مجید و حمید ابراهیمی ورکیانی و همسر شهید حسن ابراهیمی ورکیانی، خانم صغرا نان پرداز مادر شهیدان محمدرضا و محمودرضا حقیقی، خانم ام‌البنین حسینی همسر شهید علیرضا توسلی، خانم منصوره کرمی همسر شهید مسعود علی محمدی، خانم زهرا ملازهی همسر شهید عمر ملازهی و آقای اصغر قیطاسلو پدر شهید محسن قوطاسلو تقدیر به عمل آمد.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران