در حال بارگذاری ...
 • ویژگی‌های کتاب «سرباز کوچک امام» بر اساس تقریظ مقام معظم رهبری

  نشست خبری تشریح تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «سرباز کوچک امام» برگزار شد.

  به گزارش حیات و به نقل از ایسنا، در این نشست، کیانی، مدیرمسئول انتشارات موسسه پیام آزادگان با اشاره به چاپ حدود ۸۵۰ عنوان کتاب با موضوع  آزادگان دفاع مقدس گفت: ۱۹۰ عنوان از این تعداد را این موسسه به چاپ رسانده است و تا نمایشگاه کتاب سال آیند هفت عنوان دیگر را به چاپ خواهیم رساند.

   

  وی ادامه داد: حدود ۱۰۰ هزار مصاحبه تصویری و صوتی با آزادگان در این موسسه ثبت و ساماندهی شده است که پژوهشگران می‌توانند از این گنجینه ارزشمند برای تولید آثار مورد علاقه خودشان از آن استفاده کنند.

   

  در ادامه دکتر محمدرضا سنگری- پژوهشگر- اظهار کرد: بدون طرح مسله اسارت، دفاع مقدس بدون هویت خواهد بود. همانطور که عاشورا دو وجه شهادت و اسارت داشت و اتفاقات بعد از اسارت عاشورا و وقایع آن را تاکنون زنده نگه داشته است، دفاع مقدس نیز همچون همان واقعه، امور این دو وجه را داراست.

   

  وی انجام ۳۵۰ ساعت مصاحبه، بازخوانی و وسواس علمی و همچنین ۳۸ هزار سوال مطروحه در تدوین این کتاب توسط نویسنده به علاوه بهره‌گیری از هم‌اردوگاهی‌های مهدی طحانیان و روایت صادقانه، ساده و سینمایی را از ویژگی‌های کتاب «سرباز کوچک امام» برشمرد.

   

  متن تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «سرباز کوچک امام (ره)»

   

  بسمه تعالی

   

  سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدس است؛ ماجراهای پسربچه سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر ماموران درنده خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است. دل بر مظلومیت او می‌سوزد ولی از قدرت و تحمل و صبر او پر می‌کشد؛ این نیز بخشی از معجزه بزرگ انقلاب اسلامی است. در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامت ماموران بعثی آشکارتر از کتاب‌های مشابهی است که خوانده‌ام. به هرحال این یک سند با ارزش از دفاع مقدس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود.

   

  خوب است سست پیمان‌های مغلوب دنیا شده، نگاهی به امثال این نوشته صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.

   

  کتاب «سرباز کوچک امام(رحمه‌الله)» به قلم فاطمه دوست‌کامی و در ۷۶۱ صفحه، توسط انتشارات پیام آزادگان منتشر شده است.

  در این کتاب، خاطرات دوران اسارت آزاده‌ی سرافراز، مهدی طحانیان در سنین نوجوانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده است.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران