در حال بارگذاری ...
 • پنجمین کنگره ملی بزرگداشت شهدا برگزار شد

  به مناسبت روز شهید پنجمین کنگره بزرگداشت شهدا، امروز( ۲۲ اسفند ماه) در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار حیات، امروز (۲۲ اسفند ماه) پنجمین کنگره بزرگداشت شهدا با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، مسئول دفتر مقام معظم رهبری، رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام و المسلمین کاویانی راد، معاون فرهنگی بنیاد شهید، دکتر عباس پور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده شهدا در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

   

  در ابتدای این مراسم، مادر شهید محمد رضا حقیقی در مراسم پنجمین کنگره بزرگداشت شهدا اظهار داشت: امروز ما چنین مراسمی را برگزار می کنیم تا ببینیم واقعا همچنان در راه آن ها گام بر داشته ایم یا خیر، در واقع شهدای ما سینه خود را در برابر دشمن سپر کردند تا ما امروز جلوی دشمنان با قدرت و اقتدار بایستیم.

   

  این مادر شهید افزود: امروز دشمنان اندیشه های جوانان ما را هدف گرفته اند  و ما باید مراقب باشیم که شهدا حاضر و ناظر بر عمل ما هستند.

   

  در ادامه این مراسم نیز، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و به فرمان رهبری با قدرت در مقابل دشمنان دین و انقلابمان بایستیم و لذا تاکید می شود این فرهنگ باید در جامعه زنده بماند.

   

  وی افزود: وظیفه ما و به خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران است که راه شهدا را ادامه دهند.

   

  معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: خانواده شهیدان سجادی 4 فرزند خود را تقدیم انقلاب کردند و همسرش هم به شهادت رسیده بود و می گفت به مقام معظم رهبری بگویید 2 پسر دیگر دارم. که حاضرم آنها را هم برای شهادت آماده کنم.

   

  حجت الاسلام والمسلمین شهیدی بیان داشت: این فرهنگ نشات گرفته از عاشورا و امام حسین (ع) است که بعد 1400 سال نتوانسته اند آن را از بین ببرد.


  وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: امام راحل در روز 22 اسفند سال 58 دستور تشکیل بنیاد شهید را دادند.

   

  همچنین، در مراسم پنجمین کنگره بزرگداشت شهدا، حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی، مسئول دفتر مقام معظم رهبری در پنجمین کنگره بزرگداشت شهدا اظهار داشت: در جامعه اسلامی، مجتهد یک ارزش محسوب می شود و کلماتی مانند ظلم از بار معنایی و ارزشی پایینی برخوردار است. اما کلمه ای که در همه جوامع اسلامی  از ارزش و تقدس خاصی برخوردار است، کلمه شهید است.

   

  وی با بیان اینکه شهید از جایگاه ویژه ای نزد خداوند متعال برخوردار است، خاطرنشان کرد: افرادی هستند که با علم و عمل خود خدمات زیادی به جامعه انسانی کرده اند، اما شهید که از جان خود مایه گذاشته است، دارای ارزش بالاتری از همه ان ها است.

   

  مسئول دفتر مقام معظم رهبری بیان داشت: امروز، عموم نسل جوان به اسلام و انقلاب و دینداری اقبال نشان می دهند و در راه شهدا گام بر می دارند و این را از حضور گسترده جوانان در مراسم اعتکاف می توان درک کرد.

   

  حجت الاسلام گلپایگانی تاکید کرد: یکی از امتیازات شهید این است که به این عزیزان اذن شفاعت داده می شود و این امتیاز بزرگی است.

   

  .در پایان مراسم نیز ، تعدادی از خانواده شهدا مورد تقدیر قرار گرفتند و لوح های یادبودی به آن ها هدیه شد 

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران