در حال بارگذاری ...
با حضور مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران؛

آیین اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ برگزار شد

حیات: همزمان با فرارسیدن روز شهید، آیین اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ، با حضور تنی چند از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات، مراسم اختتامیه اولین جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ «یادبود شهدای هفتم تیر» عصر امروز، با حضور برخی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از خانواده های معظم شهدا و تنی چند از هنرمندان فعال در حوزه ایثار و شهادت، در محل سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی هنری صبا در خیابان ولیعصر تهران برگزار شد.

 

اولین جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ به منظور گرامیداشت مقام شهدای هفتم تیر، به همت معاونت فرهنگی و آموزشی اداره کل فرهنگی و تبلیغات  بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری فرهنگستان هنر و مجموعه فرهنگی هنری صبا، همزمان با هفته شهید، برگزار شد.

 

حبیب‌الله صادقی دبیر جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ، در آغاز مراسم اختتامیه این جشنواره، با اشاره به ترور شهید بهشتی و یارانش در 7 تیر سال60  اظهار داشت: حوادث سال 60 را نسل اول انقلاب مشاهده و سختی های آن را لمس کردند، اما نسل های دیگر هم باید با این واقعیات تاریخی روبرو شوند.

 

دبیر جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ، با بیان اینکه جهان امروز، جهان بیان واقعیات تاریخی با استفاده از هنر تصویر است، گفت: هنر و تعالی خواهی مردم را در دوران تاریخ دیده ایم.

 

صادقی با بیان اینکه بسیاری هنرمندان معاصر کشور 220 هزار شهید و سختی های سال های دفاع مقدس و اوایل انقلاب را دیدند، گفت: جشنواره هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ، مجموعه ای از فعالیت هنرمندان دلسوز در حوزه ایثار و شهادت است که میتواند آثار خوبی برای موزه گرانبهای دفاع مقدس، ارائه کند.

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگرامنظرات کاربران