در حال بارگذاری ...
 • گزارش ویژه حیات از صدور کارت شناسایی ایثارگری:

  صدور کارت شناسایی ایثارگری برای جانبازان زیر 25 درصد در دستور کار بنیاد قرار دارد

  معاون حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای صدور کارت جانبازان زیر 25 درصد در حال رایزنی هستیم.

  سعید عندلیبی، معاون حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد علت عدم صدور کارت برای جانبازان زیر 25 درصد در گفتگو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت: تا پیش از این، کارت های شناسایی ایثارگران برای جانبازان بالای 25 درصد صادر می شد، چرا که عمده تسهیلات و خدمات مشخص شده در قانون برای خانواده شاهد و ایثارگر شامل جانبازان زیر 25 درصد نمی شد، اما با تصویب قانون جامع خدمات ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه که بخشی از خدمات مشخص شده را به جانبازان زیر 25 درصد نیز تسری بخشید، اکنون باید زمینه را برای صدور کارت ایثارگری برای این بخش از عزیزان جانباز نیز فراهم کرد.

   

  در ادامه، حجت ا... فرهادی، مدیر کل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید به پایگاه اطلاع رسانی حیات بیان داشت: با مشخص شدن سطوح خدمات در کارت شناسایی ایثارگران، انجام این کار امکان پذیر می شود.

   

  مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: قوانین و مقرراتی که قبلا  برای ارائه تسهیلات به خانواده معزز شاهد و ایثارگر به تصویب رسیده بود عمدتا دربرگیرنده جانبازان بالای 25 درصد بود و در واقع دستگاهها و نهادها و اداراتی که مکلف به ارائه خدمات به این بخش از ایثارگران بودند  صرفا با مشاهده کارت ایثارگری، خدمات می دادند به عنوان مثال ارائه خدمات ریلی یا فرودگاهی با مشاهده این کارت شناسایی صورت می گرفت و چنانچه همه جانبازان دارای این کارت شناسایی می شدند خدمات مشخص شده در قانون که فقط شامل جانبازان بالای 25 درصد بود به این جانبازان (زیر 25 درصد) هم تعلق می گرفت که خلاف قانون بود، اما هم اکنون در کارت های جدید ایثارگری بستر تعریف سطوح خدمات فراهم شده است.

   

  فرهادی عنوان کرد: البته هنوز سطوح خدمات تعریف نشده است و به همین دلیل در حال حاضر و در فاز اول، کارت ایثارگری به خانواده شهدا و ازادگان و ایثارگران که قبلا کارت ایثارگری داشته اند تعلق می گیرد ولی چون کارت قابلیت تعریف خدمات و مشخص کردن سطح ان ها را دارد می توانیم منوط به معین شدن سطوح خدمات و بر اساس سقف امتیازاتی که به خانواده شهدا و ایثارگران داده و در کارت مشخص می شود در فازهای بعدی برای تمامی ایثارگران که شامل جانبازان زیر 25 درصد نیز می شود کارت شناسایی ایثارگری صادر کنیم.بنابراین صدور کارت برای جانبازان زیر 25 درصد نیز در دستور کار بنیاد قرار دارد.

   

  بهروز بزرگی، رئیس مرکز ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید نیز در ارتباط با صدور معرفی نامه برای جانبازان زیر 25 درصد به پایگاه خبری حیات گفت: در حال حاضر در صورت نیاز، معرفی نامه احراز هویت برای جانبازان زیر 25 درصد صادر می شود.

   

  رئیس مرکز ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید خاطرنشان کرد: در حال حاضر، جانبازان زیر 25 درصد، فاقد کارت شناساسس ایثارگری هستند، ولی در صورت نیاز به معرفی نامه، این عزیزان می توانند به نزدیک ترین دفتر پیشخوان خدمات دولت الکترونیک یا به بنیاد شهید منطقه خود مراجعه کنند تا برای آن ها معرفینامه احراز هویت صادر شود. البته باید یادآور شوم که معرفی نامه برای عزیزان جانبازی صادر می شود که اطلاعاتشان در سیستم سجایای بنیاد ثبت شده باشد.

   

  گزارش از طاهره ساعدی

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران