در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  رزمندگانی که با ثبت خاطرات بدهی خود را به تاریخ پرداخت می کنند

  محمد رضا شهیدی_ تواضع، برادرانم را به سکوت کشانده است. حرف امروز و دیروز نیست. از همان زمان جنگ وقتی نامشان را می پرسیدی، می فهمیدی اینان، از نام خویش هم گذشته اند و در شکوه بندگی خدا، عبدالله شده اند. فامیلی خیلی هاشان هم یدالهی بود؛ عبدالله یدالهی! هم عبد خدا بودند و هم دست خدا. همین دستِ قدرت بود که برگونه متجاوز می نشست و ایرانِ ما را در یک جنگ جهانی که فقط از 37 ملیت اسیر گرفتیم، سرفراز می کرد.

  ما به این باور رسیده بودیم که هرچه هست از اوست و اگر تیری هم از لوله تفنگ ما خارج و بر جان دشمن می نشیند، ترجمان "وَ ما رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَ لکِنَّ اللهَ رَمى" می دانستیم و چون خود را نمی دیدیم، حرفی هم نمی زدیم. قشنگ هم بود این حس. حق هم همین بود و هست که هرچه هست از حضرت دوست است اما ما همچنان که "دستِ خدا" بودیم، باید "زبانِ گویای آن حقیقت" هم باشیم. باید بگوئیم آنچه اتفاق افتاد تا حقیقت ها در غبار فراموشی ننشیند، بلکه  غبار ها را فرو بنشاند و چراغ راه شود برای امروز و فردای این دیار.

   

  من- به عنوان رسانه نگار-  بارها برادرانم را به بازگویی ماجراها و خوانش خاطرات خوانده ام، استدلال هم کرده ام، اما امروز  با یک "برهان قاطع" به سراغ شان می روم، با کلامِ معیارِ رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند: یک رزمنده، تا زمانی که خاطراتش را ثبت نکرده، هنوز چیزهایی به تاریخ و آینده و آرمانش بدهکار است. حالا دارم "این بدهکاری" را به برادرانم یاد آوری می کنم.

   

   همان هایی که هیچ گاه در جایگاه طلبکار ننشسته اند و دستِ طلب دراز نکرده اند. آنان همواره خود را بدهکار انقلاب و مردم دانسته اند اما این بدهکاری را به یادشان می آوریم تا بدانند که برای ادای تکلیف سربازی عشق، باید عاشقانه زبان باز کنیم. باید بگوئیم خط به خطی که در نگاه ما نقش بسته است. این روز ها که دوستانم، صفحات تقویم خود را ورق می زنند و خط هایی که به راز و رمز بر برگه های آن نوشته اند را عکس می گیرند و در کانال ها و گروه ها منتشر می کنند، ماجرا را به فال نیک می گیرم.

   

  وقتی بچه های تخریب لشکر 22 امام رضا ، تقویم ها را ورق می زنند وقتی به یاد یاران شهیدِ بمباران یک موقعیت، گروه راه می اندازند و سخن می گویند، مطمئن می شوم که یاران خدا، زبان خدا می شوند و با ثبت خاطرات، بدهی خود را به تاریخ و آینده و آرمان ها ، ادا می کنند.

   

  مطمئنم که نسیم خواهد وزید و غبار ها را خواهد روفت تا ارزش های دفاع مقدس دگر باره نگاه ها را به خود جلب کند و راهِ شهادت را روشن کند و جغرافیای حق خواهی جهان را در برگیرد. یادش بخیر امامِ انقلاب که بیداری اهالی اقالیم قبله و آزاداندیشان جهان را از دفاع مقدسِ ما می دانستند و امروز آن نظر صادق را در لبنان، فلسطین، سوریه، یمن و عراق و... می بینیم. ان شاالله با خوانش دوباره خاطرات، افق های تازه باز خواهد شد ونگاه جهانیان به این قله نور، راه خویش را خواهد یافت....

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران