در حال بارگذاری ...
 • گفتگوی حیات با بانوی جانباز انقلاب اسلامی:

  برای دفاع از اسلام و عقایدمان مبارزه کردیم

  حاجیه پرنداخ، جانباز 25 درصد انقلاب گفت: برای دفاع از اسلام و باورهایمان با حکومت طاغوت به مبارزه پرداختیم و از راهی که انتخاب کردیم، هیچ گاه پشیمان نیستیم.

  به گزارش حیات از شیراز،  به مناسبت دهه مبارک فجر، با حاجیه پرنداخ، یکی از جانبازان انقلاب اسلامی به گفتگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

   

  لطفا خودتان را در قالب چند سطر معرفی کنید؛

  حاجیه پرنداخ هستم، جانباز 25 درصد انقلاب و مدیر تشکل مردمی بانوان جانباز و ایثارگر استان فارس با عنوان انجمن حامیان خورشید.

   

  از چند سالگی در جریان مبارزات انقلابی قرار گرفتید؟

  از حدود 14 سالگی در جریان این مبارزات قرار گرفتم. آن موقع دانش آموز مقطع راهنمایی بودم.

   

  چگونه با این مبارزات آشنا شدید؟

  از طریق خانواده با مبارزات ضد رژیم ستم شاهی آشنا شدم. دو برادر بزرگتر داشتم که از فعالین این مبارزات مردمی بودند به وسیله آن ها با روند مبارزات و اهداف آن آشنا شدم.

   

  چه انگیزه ای موجب شد در این مسیر قدم بردارید؟

  با اینکه نوجوان بودیم و سن زیادی نداشتیم اما عشق و ارادتی که به امام خمینی(ره) و اسلام داشتیم موجب شد ترس را کنار بگذاریم و با وجود خطرهای فراوانی که از سمت ساواک ما را تهدید می کرد این خطرات را نادیده گرفته و در مسیر مبارزات ضد رژیم ستم شاهی قرار بگیریم.

   

  آن روزها به چه فعالیت هایی مشغول بودید؟

  آن روزها دانش آموز مقطع راهنمایی بودیم و مبارزات را از محیط مدرسه آغاز کردیم. به همراه دیگر دانش آموزان در حیاط مدرسه جمع شده و شعار سرمی دادیم و مدتی بعد نیز به همراه دوستانم در تظاهرات دانش آموزی شرکت می کردیم.

  در کنار این فعالیت ها به همراه برادران بزرگترم نیز شعارهایی علیه حکومت شاه بر روی دیوارها می نوشتیم و یا بمب دست ساز می ساختیم.

   

  آیا در جریان این مبارزات، با مشکلی نیز مواجه شدید؟

  من یکی از فعالین دانش آموزی در زمینه مبارزات انقلابی بودم و معاون مدرسه ما نیز از ماموران ساواک بود و  این موضوع باعث شد چندین مرتبه از طرف وی مورد ضرب و شتم قرار بگیرم و یا تهدید به اخراج از مدرسه شوم و یک بار نیز در جریان تظاهرات، مورد اصابت گلوله مامورین ساواک قرار گرفته و به شدت زخمی شدم.

   

  از خاطرات مجروح شدن در جریان این مبارزات بگویید؟

  یکی از روزهایی که در تظاهرات علیه حکومت شاه شرکت کرده بودیم مورد اصابت گلوله ماموران ساواک قرارگرفتم و به شدت زخمی شدم آن چنان که با شکستگی دنده ها و آسیب دیدگی شدید طحال و .. مواجه شدم و چندین روز در بیمارستان بستری بودم اما همین موضوع باعث شد تا مدت ها تحت تعقیب نیروهای ساواک قرار بگیرم و این موضوع تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

   

  از اینکه با قرار گرفتن در جریان مبارزات انقلابی، متحمل سختی های فراوان شده اید ناراحت نیستید؟

   ما برای دفاع از اسلام و باورهایمان با حکومت طاغوت به مبارزه پرداختیم و از راهی که انتخاب کردیم هیچ گاه پشیمان نیستیم.

   

  گفتگو از لیدا ابراهیمیان

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران