در حال بارگذاری ...
 • گزارش توصیفی حیات از راهپیمایی 22 بهمن؛

  ملت ایران یک بار دیگر سنگ تمام گذاشت

  پوریا بهرادکیان_ صبح امروز مردم به حسب عادتی 39 ساله خود را به رزمایش اقتدار، عزت و آزادی ایران اسلامی رساندند، خیابان های شهر قدم گاه مردان و زنانی شد که آمده بودند تا سرود خمینی ای امام و لبیک یا خامنه ای سر دهند و همچون موجی خروشان کاخ های سیاه و سفید سیاست بازان متوهم غربی را به ویرانه ای بدل کنند.

  در میدان انقلاب، مردانی را می دیدی که چفیه بر دوش و سر بند یا حسین (ع) بر سر همچون سال های حماسه و جهاد پرچم دار این حضور با شکوه بودند، از سوی دیگر، پرچم های به اهتزاز در آمده ایران همیشه سر بلند، هر نگاه عاشق وطنی را به خود جذب می کرد و هویت یک ملت را به رخ قاب دوربین عکاسان می کشید.

   

  روز که به نیمه رسید و هر چه ثانیه ها به دقیقه دل می سپردند و دقیقه ها لحظات را به ساعت موعود هدیه می دادند، بر تعداد جمعیت افزوده شد، کودکانی که در کنار پدرانشان امید های فردایی با شکوه تر را نوید می دادند و دخترانی که دل به دل مادران خود، وارثان فرهنگ عاشورایی حضرت زینب (س) بودند و با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل چشم خصم دشمن را کور کردند.

   

  اما آنچه عزمت راهپیمایی 22 بهمن را دو چندان کرد، فعالیت مشتاقانه جانبازان و ایثارگرانی بود که با وجود درد ها و عوارض ناشی از حضور در جنگ تحمیلی، همچنان استوار بر آرمان های انقلابی شان ایستاده اند و با وجود سینه های مجروح که صدای خس خس نفس هایشان در لا به لای شعار های ضد استکباری شنیده می شد، پاهایی که در کنار اروند رود جا گذاشتند و چشم هایی که منزلگاه ترکش های دشمن شد و چراغ دل را روشن کرد، آمده بودند تا یک بار دیگر پشتوانه مقتدری برای آرمان های انقلاب اسلامی ایران باشند و در کنار آن ها مسئولینی را هم می دیدی که فارغ از جایگاه و پایگاه سیاسی خود، به این موج خروشان پیوستند تا کنار مردم یک بار دیگر ایثار اجتماعی را معنا ببخشند.

   

  از ویژگی های شاخص راهپیمایی امسال نیز، می توان به نمایشگاه ها و غرفه های فرهنگی ای اشاره کرد که با همت ارگان های مختلف از جمله: دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران بر پا شد و با حضور و فعالیت ایثارگران و جانبازان عزیز همراه بود.

   

  در پایان مراسم هم به سبب سنت ضد سلطه گرانه ملت ایران، نماد هایی از آمریکا و اسراییل در خیابان به آتش کشیده شد تا دودش به چشم دشمنان قسم خورده ملت شریف ایران برود و آرزوهای محال دشمنان انقلاب اسلامی به سرابی ابدی تبدیل کند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران