در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  پیشانی بند های یا زهرا(س) و تکلیف امروز

  محمد رضا شهیدی_ دیده و دست همراه می شد تا خواست دل را برآورد وقتی از میان پیشانی بند ها به دنبال یا فاطمه الزهرا می گشت. یادش بخیر شب های عملیات. یادش بخیر زمان به وقت عاشورا که یاران خود را آماده رزم می کردند.

   یادش بخیر پیشانی بندها که حکم زره و سپر داشت و با یقین بر پیشانی ها بسته می شد و به صاحب سر، قدرتی بسیار می بخشید تا در رزم چنان کند که در صفحات تاریخ به یادگار بماند.

   

  بچه ها غیرت داشتند روی نام حضرت مادر و غیرت افزون می شدند در عملیات هایی که با رمز یا زهرا بود. این را می شود از نتایج عملیات ها خواند که هر کدام به این نام مبارک آغاز شده است نتایج مبارکی هم برای فرزندان معنوی بی بی و برای کشور بی بی داشته است. فتح المبین ، والفجر 5، والفجر 6، عملیات بدر، والفجر 8، کربلای5، بیت المقدس 2 و... از جمله این  حماسه ها بود که با این رمز، از راز عشق عارفانه لشکریان آخر الزمانی حجت خدا، رونمایی شد.

   

   آنجا بچه ها به شکوه نام مادر ، کارهای ناممکن را به امکان آوردند. آن روزها گذشت، اما امروز مانده است و همان نگاه و همان دست و همان دل و راهی که تا همیشه روشن است. شهدا رفتند اما ما مانده ایم و عهدی که در آیه مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ  فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبدیلًا" به این معنی که؛ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.(1) برآن تاکید می شود یعنی امروز باید برقرار دیروز باشد.

   

   آنان که رفتند، کاری حسینی کردند و من و تو و او و ما  که مانده اند باید رسالت سجادی و زینبی را به انجام رسانیم تا دنیا بداند فرزندان آخر الزمانی حضرت زهرا(س) هرگز قرار خود را عوض نمی کنند بلکه برای عوض کردن شرایط به نفع حقیقت تلاش می کنند. همه از زبان حضرت رسول اعظم(ص) خوانده ایم که : فاطِمَة بَضْعَةٌ مِنّی یُؤلِمُها ما یُؤْلِمُنِی وَ یَسَرُّنِی ما یَسُرُّها به این معنی که : فاطمه پاره وجود من است، هر چه او را بیازارد مرا آزرده است و هر چه او را مسرور گرداند مرا مسرور کرده است.(2) به باور من"  وَما بَدَّلوا تَبدیلًا" در جامعه امروز یعنی ببینیم چه اعمال و رفتار و گفتاری حضرت زهرا را خشنود می کند تا با عمل بدان خشنودی رسول خدا و رضایت حضرت او را به دست آوریم و بدانیم در این روزگار، چه چیز هایی باعث ناراحتی بی بی می شود تا با پرهیز از آن در ساحت رضایت زهرایی و نبوی و الهی، به عبودیت برسیم چنانکه یاران دیروز مان رسیدند....

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران