در حال بارگذاری ...
 • کتاب «جاده گیلی گادر» در خبرگزاری دفاع مقدس رونمایی شد

  کتاب «جاده گیلی گادر» شامل زندگی‌نامه داستانی شهید ماشالله استاد مرتضی صبح امروز در خبرگزاری دفاع مقدس رونمایی شد.

  به گزارش حیات، مراسم رونمایی از کتاب «جاده گیلی گادر» صبح امروز (یکشنبه، 24 دی‌ماه) با حضور خانواده شهید ماشاالله استاد مرتضی و جمعی از همرزمان این شهید در خبرگزاری دفاع مقدس برگزار شد.

   

  کتاب جاده گیلی گادر در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب است

   

  «مصطفی خدابخشی» سردبیر خبرگزاری دفاع مقدس در ابتدای این مراسم با اشاره به ماموریت‌ این خبرگزاری در نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار داشت: یکی از بسترهای ترویج فرهنگ دفاع مقدس نگارش خاطرات دفاع مقدس در قالب داستان و رمان است؛ مساله‌ای که رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر آن تاکید داشته‌اند. کتاب جاده گیلی گادر در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب است.

  وی افزود: روند این کتاب روند زیبایی است. داستان از یک خواب شروع می‌شود و نهایتاً به شهادت ختم می‌شود. داستان روند خوبی دارد که امیدوارم در جامعه نیز بتواند با مخاطبان ارتباط خوبی برقرار کند

  «
  جواد کامور بخشایش» نویسنده و کارشناس ادبی در ادامه این مراسم اظهار داشت: این کتاب به سبک زندگی‌نامه داستانی است. یعنی زندگی‌نامه و داستان نیست، بلکه چیزی بین این 2 است. کتاب واقعیت محض است که با مصاحبه با خانواده و همرزمان شهید تدوین شده و به قلم توانای خانم ذکریایی به نگارش درآمده است.

  وی گفت: نشر سپاس با تولید این کتاب، تولد بیستمین اثر خود را در این قالب جشن خواهد گرفت. این قالب سبکی نوین است که ما در موسسه سپاس پیگیر آن هستیم و تلاش می‌کنیم شهدای اطلاعات و امنیت را در این قالب معرفی کنیم.

  این نویسنده بیان کرد: ردیابی و نگارش بخش‌هایی از زندگی شهدای اطلاعات و عملیات کار بسیاری سختی است؛ چون پرس‌وجو درباره شهدای اطلاعات کار سختی است. شهید استاد مرتضی دارای ویژگی‌های بسیاری است که در 2 بخش قبل و بعد از انقلاب قابل تقسیم است

  کامور بخشایش تصریح کرد: فلسفه نگارش این‌گونه آثار 2 مورد است؛ اول اینکه این آثار برای تبیین درست دفاع مقدس نگارش می‌شود و دوما اینکه این آثار برای تبیین ارزش‌های انسان تراز دفاع مقدس است. تبیین ارزش‌ها در قالب انسان تراز دفاع مقدس با انتشار این مجموعه آثار، محقق خواهد شد

  وی تاکید کرد: در جریان نگارش این کتاب همین ویژگی‌ها پُر رنگ بود. ارتباط صمیمانه شهید با خانواده و علاقه شدید ایشان به مطالعه و کتابخوانی که برای آگاهی و بصیرت لازم بوده است، توسط این شهید صورت می‌گرفت. بصیرت در آن ایام باعث می‌شد در زمانی که عامه مردم اسم فرزندانشان را از نام‌های غیر اسلامی انتخاب می‌کردند، این شهید بزرگوار اسم دختران خود را مرضیه و راضیه انتخاب کند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است
  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

  مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است

  پوریا بهرادکیان_ طبق قرار قبلی، ساعت یازده صبح در یکی از کم نفس ترین روز های زمستان خودم را به آسایشگاه شهید بهشتی رساندم، قدمگاه مردانی که برای ایستادگی امروز ایران قطع نخاع شدند، همان هایی که ویلچر نشین هستند تا فرزندان ایران در کشوری آرام و ایمن به قلل پیشرفت و موفقیت دست ...

  |

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: همسران جانبازان نماد بارز استقامت و الگویی برای دختران نسل امروز هستند که در کنار زندگی و تربیت فرزندان از جانبازان با روی خوش و ایثارگری، پرستاری کردند.

  |

  نظرات کاربران