در حال بارگذاری ...
 • رفاقت‌های ابدی

  هشت سال زمان کمی برای رفاقت با انسان‌هایی که جان‌شان را کف دست گرفته و با ایمان سینه در مقابل گلوله سپر کرده بودند، نبود، دوستی‌هایی که آنقدر محکم بود که تنها با شنیدن خبر شهادت رفیقت پشت بیسیم جز گریه مردانه کاری نمی‌توانستی بکنی.

  به گزارش حیات، مهدی پیرمحمدی فرزند حاج‌احمد در سال ۱۳۳۵ در زنجان متولد شد، اتمام هنرستان مصادف با دوران اوج انقلاب شکوهمند اسلامی بود؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مهدی خود را شب و روز وقف انقلاب کرد در حالی که وی مثل اکثر مصلحت‌طلبان می‌توانست فقط نظاره‌گر باشد، ولی لحظه‌ای از انقلاب غافل نشد و خود را به طوفان حوادث سپرد.

   

  وی نیز همگام با حرکت‌های توده مردمی در طول انقلاب اسلامی نقش فعال و پویایی داشت و تمام اوقات خود را صرف انقلاب اسلامی می‌کرد.

   

  با آغاز قضیه کردستان حدود یک سال به مناطق جوانرود، اشنویه، مهاباد، بوکان اعزام و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در عملیات‌هایی همچون طریق‌القدس، رمضان، محرم و والفجر ۴ شرکت داشت و در عملیات والفجر ۴ که فرمانده گردان ولی‌عصر (عج) بود به شدت زخمی شد.

  هنوز مدت زیادی از عملیات والفجر ۴ نگذشته بود که عملیات خیبر در حال طرح‌ریزی بود که وی با وجود این که زخمی بود در این عملیات هم شرکت کرد و سرانجام در تاریخ هفتم اسفندماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسید.

   

  در عملیات خیبر ۳۰۰ نفر از نیروهای زنجانی وارد عملیات می‌شوند؛ از آنجا که فرماندهان آنان فرماندهان پشت خط بودند و مانند فرماندهان جبهه، ماهر و کاردان نبودند، شهید مهدی پیرمحمدی در صحنه عملیات شرکت می‌کند، اما در همان زمان شهید زین‌الدین به گردان می‌آید و بدون حضور شهید مهدی، او را به عنوان فرمانده گردان معرفی می‌کند. اما هنوز حرف‌هایش تمام نشده بود که ناگهان یک پیام به شهید زین‌الدین رسید و آن این بود مهدی پیرمحمدی آسمانی شد، او در آن لحظه نمی‌دانست چه بگوید! در بین نیروها گریه‌اش گرفته بود.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  عضو واحد اطلاعات عملیات تیپ 12 قائم (عج) در گفتگو با حیات:

سرمای منفی 15 درجه هم نتوانست مانع پیروزی در «بیت المقدس2» شود
  عضو واحد اطلاعات عملیات تیپ 12 قائم (عج) در گفتگو با حیات:

  سرمای منفی 15 درجه هم نتوانست مانع پیروزی در «بیت المقدس2» شود

  عملیات بیت المقدس 2 در اواخر دیماه در حالی که برف و سرما منفی 15 درجه و گل و لای امان همه را بریده بود، انجام شد، خاکی برای درست کردن سنگر نبود و به ناچار رزمندگان در چادرهایی بودند که علیرغم استفاده از پلاستیک برای زیر و روی آن ها، گاهی آب درونشان نفوذ و کفشان را خیس می کرد پتوها ...

  |

  نظرات کاربران