در حال بارگذاری ...
 • رفاقت‌های ابدی

  هشت سال زمان کمی برای رفاقت با انسان‌هایی که جان‌شان را کف دست گرفته و با ایمان سینه در مقابل گلوله سپر کرده بودند، نبود، دوستی‌هایی که آنقدر محکم بود که تنها با شنیدن خبر شهادت رفیقت پشت بیسیم جز گریه مردانه کاری نمی‌توانستی بکنی.

  به گزارش حیات، مهدی پیرمحمدی فرزند حاج‌احمد در سال ۱۳۳۵ در زنجان متولد شد، اتمام هنرستان مصادف با دوران اوج انقلاب شکوهمند اسلامی بود؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مهدی خود را شب و روز وقف انقلاب کرد در حالی که وی مثل اکثر مصلحت‌طلبان می‌توانست فقط نظاره‌گر باشد، ولی لحظه‌ای از انقلاب غافل نشد و خود را به طوفان حوادث سپرد.

   

  وی نیز همگام با حرکت‌های توده مردمی در طول انقلاب اسلامی نقش فعال و پویایی داشت و تمام اوقات خود را صرف انقلاب اسلامی می‌کرد.

   

  با آغاز قضیه کردستان حدود یک سال به مناطق جوانرود، اشنویه، مهاباد، بوکان اعزام و با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در عملیات‌هایی همچون طریق‌القدس، رمضان، محرم و والفجر ۴ شرکت داشت و در عملیات والفجر ۴ که فرمانده گردان ولی‌عصر (عج) بود به شدت زخمی شد.

  هنوز مدت زیادی از عملیات والفجر ۴ نگذشته بود که عملیات خیبر در حال طرح‌ریزی بود که وی با وجود این که زخمی بود در این عملیات هم شرکت کرد و سرانجام در تاریخ هفتم اسفندماه ۱۳۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسید.

   

  در عملیات خیبر ۳۰۰ نفر از نیروهای زنجانی وارد عملیات می‌شوند؛ از آنجا که فرماندهان آنان فرماندهان پشت خط بودند و مانند فرماندهان جبهه، ماهر و کاردان نبودند، شهید مهدی پیرمحمدی در صحنه عملیات شرکت می‌کند، اما در همان زمان شهید زین‌الدین به گردان می‌آید و بدون حضور شهید مهدی، او را به عنوان فرمانده گردان معرفی می‌کند. اما هنوز حرف‌هایش تمام نشده بود که ناگهان یک پیام به شهید زین‌الدین رسید و آن این بود مهدی پیرمحمدی آسمانی شد، او در آن لحظه نمی‌دانست چه بگوید! در بین نیروها گریه‌اش گرفته بود.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران