در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  پیام امید بخش آقای فرمانده

  غلامرضا بنی اسدی_ بعد کربلای 4 بود که به منطقه رسیدیم. یاران به کسی می مانستند که الله اکبر در حنجره اش گیر کرده و بغض در گلویش نشسته باشد. بالاخره، بخشی از یاران به بهشت رفته بودند و اینان احساس دین می کردند، حس عقب ماندن خیلی عذاب آور است، برای کسانی که در مسابقه اند.

  به گزارش حیات، این حس را روزی دیگر خواهم نوشت، اما امروز حرف این قلم چیز دیگری است.

   

   بله، حال خوبی نبود، در یاران تا اینکه یکی از فرماندهان از قرارگاه آمد و پیام "آقای فرمانده" را برای مان خواند، پیامی با کلمات روشن و امید آفرین. با وعده نصرت حضرت پروردگار. و روح تازه کردیم و جان جلا دادیم برای ادامه ماموریت و تجدید عهد کردیم که بر پیمان با یاران استوار بمانیم.

   

  پیام از آیت الله هاشمی رفسنجانی،فرمانده عالی جنگ بود که می شد از لال به لای سطورش، رگه های روشن و امید به جهادی ماندگار در همان نزدیکی ها را دید. چنین هم بود و چنین هم شد. کربلای پیروز5، چند روز بعد از آن پیام اتفاق افتاد پس از جابه جایی یگان ها. عملیاتی حماسی که دشمن را در هم شکست و ماشین جنگی صدامیان را در گلی نشاند که آب آن از خون سربازان شان بود.

   

   در این عملیات انگار خدا می خواست، مزد ایمان کربلای 4 را هم بدهد که به نتایجی چنان درخور رسیدیم که شورای امنیت را به نگارش قطعنامه 598 واداشت که تا حدودی حقوق ما را استیفا می کرد. باری، آن روز پیام آقای فرمانده، گره گشا بود برای ما و بعد از آن هم تا آخرین روز جنگ این نام هاشمی بود که به فرماندهی جنگ، اقتدار می داد.

   

  من در باره او از زبان افراد مختلف، فراوان شنیده ام، از جمله از زبان حجت الاسلام والمسلمین غزالی که در سال های اولیه دهه 60 فرمانده سپاه منطقه 4کشور بود، او از عملیات خیبر می گفت و از گرفتار شدن نیروهای خراسانی در محاصره دشمن و اینکه در آن لحظات هولناک به هر کس رو زده تا کاری بکنند و این حصر را بشکنند به نتیجه نرسیده است.

   

   او می گفت سر انجام آقای هاشمی را پیدا کردم و شرح ما وقع کردم و با تدبیر "آقای فرمانده" بود که راه گشوده شد و نیروها از محاصره خارج شدند تا وقتی عراقی ها چشم باز می کنند ، ببینند بر یک جای خالی محاصره بسته اند! از ظرافت های فرماندهی هاشمی، از نگاه کلان نگر او در این حوزه و البته در ساحت صلح شرافتمندانه و توام با عزت، سخن گفته اند آنانی که می توانند حق مطلب را اداکنند.

   

   این قلم اما در سالگرد عملیات کربلای پنج که از قضا با سالروز رحلت آیت الله همزمان است فقط می خواهد نسل نو را توجه دهد به مردی از نسل کهن انقلاب که تا آخر انقلابی ماند و راه را نیز نشان می دهد. ما از آقای فرمانده، از آیت الله فرمانده درس ها گرفته ایم. ان شاالله به کار بندیم و همیشه سرباز انقلاب باشیم.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  امیر سرتیپ دادبین در گفت وگوی اختصاصی با حیات:

ارتش همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی است
  امیر سرتیپ دادبین در گفت وگوی اختصاصی با حیات:

  ارتش همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی است

  فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان این که ارتش، در پرتو نظام جمهوری اسلامی ایران و حمایت های ملت، در اوج اقتدار است، گفت: ارتشیان ایران اسلامی همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی هستند.

  |

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد تهران بزرگ در گفتگو با حیات:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسل جوان را با عظمت شهدا و جانبازان آشنا می کند
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد تهران بزرگ در گفتگو با حیات:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسل جوان را با عظمت شهدا و جانبازان آشنا می کند

  مرتضی صفایی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروز و بین نسل جوان، آن ها را با عظمت شهدا و فداکاری جانبازان و ایثارگران عزیز آشنا می کند.

  |

  المان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد

  المان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد

  یادمان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد، شهیدعبدالکریم رئیسیان، شهید ابوالفتح زکی‌زاده و شهید حسین چکی با حضور استاندار، تندپور مسئول حوزه بسیج ادارات استان، حجت الاسلام موسوی اطهر مشاور استاندار در امور روحانیت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مدیران ...

  |

  نظرات کاربران