در حال بارگذاری ...
یادداشت:

کربلای 5 و کربلای امروز جامعه

محمد رضا شهیدی_ امروز که به آخر برسد، کربلا خواهد شد در دشتی به نام شلمچه در عملیاتی که با رمز یا زهرا(س) استمرار شهادت را بسان غزلی ناب، تضمین خواهد کرد. امروز که به آخر برسد، همین امروز 18 دیماه 1365، کربلایی خواهیم شد در تاسی به مولایمان حسین که از دور دست، ما را به هل من ناصر کربلایی می کند. امروز که به آخر برسد، در نقطه رهایی کربلای 5 با نوادگان یزید، پنجه در پنجه خواهیم شد. امروز را بگو تقویم ها در خاطر داشته باشند که تجلیی از یوم الله است به سال 1365 هجری شمسی. فردا که خورشید دوباره برآید در شعاع انوار شهدا، زمین را جور دیگری خواهد دید، شبیه کربلا...

فراموش کاریم، برخی هامان و انگار حافظه هامان کوتاه تر و کوتاه تر می شود، چنان که یادمان نمی آید ۲9سال پیش در چنین روزهایی عملیاتی داشتیم عاشورایی به نام «کربلای پنج»، فراموش مان می شود حماسه ای که دنیا را تکان داد و فهماندشان که «باید» خود را برای شکست صدام و همه برنامه هاشان آماده کنند و «باید» بپذیرند که پیروز، صفتی است که بعد از این به نام بزرگ ایران ضمیمه خواهد شد، و شد هم و همین عملیات پیروز بود که جهان را بر آن داشت تا با قطعنامه ۵۹۸، بخشی از حقوق ما را به رسمیت بشناسد و نقطه پایان بگذارد بر آرزوهای صدام، که آمده بود بماند.

 

آمده بود، ما را درهم بشکند، اما خود او شکست و مفتضحانه مجبور شد دست از پا درازتر برگردد. باری، آن روزها گذشت و برخی هامان همه چیز یادمان رفت و امروز برخی از یاران آن روزهایند که یادشان مانده است از آن عاشورا، تا پیامک کنند پیام یادآوری «آن روزها را». و من در پیامی از عزیزی از مردان کربلای 5 ، می خوانم؛ اسم کانال که میاد، گرمایی ها یاد کولر می افتند، دیپلمات ها یاد سوئز، سیاسیون یاد غول رسانه ای... اما بسیجی ها یاد گردان اخلاص و یاسین و کوثر و الحدید و یاد تشنگی لحظه های آخر هم رزمان شان در کانال های منطقه عملیاتی ... راست می گوید آن عزیز، یاد یاران مان بخیر که در کانال ها، عاشورایی به شهادت رسیدند، پس از آن که عاشورایی جنگیدند و حنجره زخمی شان دگر باره کانال صدای سید الشهدا شد؛ هل من ناصر ینصرنی؟

 

 به گوشی همراهم نگاه می کنم و همه وجود لب می شوم به خوانش  پیامکی دیگر که آدمی را تا باده ای از زلال جاری زیارت ناحیه مقدسه می برد؛ سلام بر بدن های سوخته از آتش نیزارهای گرگرفته سواحل نهر خیّن و جزیره بوار ین... سلام بر تن های زخمی افتاده در گل و لای جزایر ام الرصاص که در بامداد فیروزه ای کربلای ۵ تیر خلاص خوردند و مزد اخلاص به شهادت گرفتند... سلام بر بدن های پاره پاره از انفجار خمپاره ها، سلام بر پیشانی های خون نشان از قناسه ها... سلام بر کربلای ۵ ... آن روزها گذشت اما امروز همه استقلال و عزت و آزادگی خود را مدیون آن روزها است، کاش یادمان بماند این حقیقت و کاش بدانند آن هایی که باید تا دست از آستین همت به در آورند و به حرمت شهدا کاری کنند که شرمنده مردم نشویم.

 

مردمی که در زمان جنگ و در همین کربلای پنج، از سفره خود زدند تا نان خشک در سفره رزمنده بنشیند. از گلوی خود زدند تا ما قدرت الله اکبر در گلو داشته باشیم و امروز روا نیست دست و سفره شان چنان خالی شود که در جواب شان بمانیم و بیگانه پرستان در همراه کردن آنان طمع کنند. آن ها پشتیبان ما بودند در روز گار جنگ و امروز باید مسئولان به نام ایران در خدمت شان باشند. مطمئنم مردم، غاطبه مردم باز هم برمدار شهیدانند منتها مسئولان باید خود را در این محور ثابت قدم کنند تا کسی نتواند در غبار به شکار مردم بپردازند.

 

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

|

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

|

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

|

فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

|

نظرات کاربران