در حال بارگذاری ...
 • اختتامیه همایش ادبی «کبوتران حرم» برگزار شد

  پانزدهمین همایش ادبی سوختگان وصل با عنوان «کبوتران حرم» نکوداشت شهدای حله برگزار شد.

  به گزارش حیات، حجت‌الاسلام کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در ابتدای این همایش در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بیان کرد: دفتر ادبیات و هنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران مراسم‌های مختلفی را برای نکوداشت شهدا برگزار کرده‌ است که این اقدامات بسیار اثرگذار بوده‌اند.

  وی خاطر نشان کرد:‌متأسفانه مردم جامعه در رابطه با شهدای حله که در اربعین سال ۹۵ به شهادت رسیده‌اند اطلاعات کافی ندارند و از سوی دیگر سبت به خانواده‌های این شهدا التیام مناسبی صورت نگرفته است و در همین راستا نکوداشت «کبوتران حرم» تدارک دیده شد.

  در ادامه، سعید حدادیان دبیر همایش «سوختگان وصل» توضیح داد: این همایش با موضوعات مختلفی همچون نکوداشت جانبازان شیمیایی، شهدای آزاده، والدین شهدا، قتلگاه مجنون و شلمچه و مطالبی این چنینی که بکر و بدیع هستند برگزار شده است.

  وی خاطرنشان کرد: پانزدهمین همایش نیز برای نکوداشت شهدای حله برنامه‌ریزی شد که امروز اختتامیه آن برگزار می‌شود. در جریان حادثه تروریستی حله ۱۲۰ نفر از هم وطنان ما که عمدتا بانوان بودند به شهادت رسیدند.

  حدادیان گفت: همایش «کبوتران حرم» در دو بخش شعر و داستان برگزار می‌شود، در بخش شعر حدود ۳۵۰ اثر از سوی دبیرخانه دریافت شد و در بخش داستان نیز حدود ۱۵۰ اثر به دست ما رسید، در این میان قرار شد در زمینه شعر ۱۸ اثر و برای داستان هم پس از معرفی برگزیدگان اول تا سوم از ۹ نفر نیز تقدیر شود.

  وی بیان کرد: آذرماه سال گذشته این همایش آغاز به کار کرد و اسفندماه نیز کارهای رسانه‌ای آن از سر گرفته شد. عنوان «کبوتران حرم» نیز از سوی حجت‌الاسلام کلانتری مسئولی پیشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران انتخاب شد.

  در بخشی از این مراسم چند تن از شاعران آیینی، دینی و پایداری سروده‌های خود را اجرا کردند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است
  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

  مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است

  پوریا بهرادکیان_ طبق قرار قبلی، ساعت یازده صبح در یکی از کم نفس ترین روز های زمستان خودم را به آسایشگاه شهید بهشتی رساندم، قدمگاه مردانی که برای ایستادگی امروز ایران قطع نخاع شدند، همان هایی که ویلچر نشین هستند تا فرزندان ایران در کشوری آرام و ایمن به قلل پیشرفت و موفقیت دست ...

  |

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: همسران جانبازان نماد بارز استقامت و الگویی برای دختران نسل امروز هستند که در کنار زندگی و تربیت فرزندان از جانبازان با روی خوش و ایثارگری، پرستاری کردند.

  |

  نظرات کاربران