در حال بارگذاری ...
 • معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در گفتگو با حیات:

  موسسه اعتباری افضل توس هیچ ارتباطی با بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارد

  مهدی ایزدی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هیچ نقشی در شکل گیری و فعالیت موسسه اعتباری افضل توس ندارد.

  مهدی ایزدی، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید ضمن بیان این خبر به پایگاه اطلاع رسانی حیات، اظهار داشت: در حالی که برخی سعی دارند، بنیاد شهید را مقصر مسایل پیش آمده در موسسه اعتباری افضل توس قلمداد کنند، اما تاکید می شود که موسسه اعتباری افضل توس هیچ ارتباطی با بنیاد شهید ندارد.

   

  ایزدی بیان داشت: از آنجایی که تعدادی از کارکنان و پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جزء سهام داران و مالباختگان این بانک هستند، برای بعضی این شائبه پیش آمده که این موسسه وابسته بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شده و وابسته به بنیاد است، در حالی که این موضوع صحت ندارد.

   

  عابدین عابدی مقدم مدیر کل بنیاد شهید استان خراسان رضوی نیز، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی حیات در مورد انتساب نادرست موسسه اعتباری افضل توس به بنیاد شهید گفت: انتساب موسسه اعتباری افضل توس به بنیاد شهید کذب است، این موسسه  دارای یک شخصیت حقوقی مستقل است.

   

  وی افزود: تعدادی از سهامداران و مالباختگان موسسه، کارکنان بنیاد شهید استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی است و از سوی دیگر بخشی از سهام آن مربوط به شرکت وارثان نور است که این شرکت متشکل از تعداد زیادی از والدین شهدا است.

   

   بنابراین، صرف این که برخی سهامداران آن را کارکنان بنیاد شهید تشکیل می دهد، دلیل نمی شود آن را متعلق به بنیاد شهید دانست و بنیاد شهید و امور ایثارگران را در مشکلات ایجاد شده موسسه مقصر دانست، در حالی که دارای یک شخصیت حقوقی مستقل و بدون هیچگونه ارتباط با بنیاد می باشد و بنیاد در تشکیل این موسسه هیچگونه دخالتی نداشته است.

   

  به گفته رئیس بنیاد شهید استان خراسان رضوی؛ این موسسه دارای مجمع سهامدارانی بوده که هیئت مدیره را مشخص و هیئت مدیره هم مدیر عامل را انتخاب کرده است، به عبارتی چون بسیاری از سهامداران آن از خانواده شاهد و ایثارگر هستند نمی توان گفت که این موسسه متعلق به بنیاد شهید است.

   

  اگر به جوابیه ای که اخیرا موسسه افضل توس نیز منتشر کرده توجه کنیم در می یابیم که خانواده های شهدا و ایثارگران و برخی کارکنان بنیاد شهید سهامدار جزء این موسسه می باشند و بنیاد شهید ارتباطی با آن ندارد. در این جوابیه امده است: موسسه دارای تعداد زیادی سهامدار جزء بوده که متشکل از خانواده های شاهد و جانباز و ایثارگر و خادمین آنها می باشد و از سال 1378 در خراسان بزرگ تاسیس و تحت پوشش بانک مرکزی، مشغول فعالیت بوده است و بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمامی سهامداران این موسسه دارای سهام زیر 5 درصد بوده اند بنابر این، این موسسه فاقد سهامدار عمده است.

   

  طاهره ساعدی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران