در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  امان از این نگاه های حرام

  محمد رضا شهیدی_شهدا، حجت خدایند برای امروز و فردای مان.آنان چنان خود را برای خدا خالص کرده بودند که جز او نمی دیدند و جز او نمی گفتند.

  حرف شان، بوی خدا می داد، چنانکه عمل شان. آنان به مرتبه ای رسیده بودند که اگر از نام و نشان شان می پرسیدی، در سکوترو نگاه و لبخند نجیبشان مولوی بزرگ به سخن می آمد که؛

   

  بر من از هستی من، جز نام نیست

  در وجودم جز تو ای خوشکام نیست....

   

  آنان خود را به خدای خویش سپرده بودند و خدا هم در نفس و کلام حق شان، روشنایی تاریخ را می گذاشت. ای سخن سردار سرفراز اسلام، حسین خرازی را بخوانیم که با یک دست ، پرچم غیرت را در اهتزاز داشت و هنوز نسیم به نام او و احترام او در پرچم نجابت می وزد؛ گاهی یک نگاه حرام، شهادت را برای کسی که لیاقت شهادت دارد، سال ها به عقب می اندازد، چه رسد به کسی که هنوز نشانه های لیاقت داشتن برای شهادت را نشان نداده است...کلام نغز شهید را با همه مغز تان بخوانید، یک نگاه حرام و بسط بدهید؛ یک سخن حرام، یک کنایه حرام، یک آبروریزی حرام و.... همه حرام هایی که آدم را از حرم بیرون می کند. بله، هر کدام از این ها نه تنهارمی تواند شهادت را به تاخیر اندازد که حتی می توان آدمی را از مدار شهادت، به محور شقاوت بکشاند.

   

  تاریخ پر است از این آدم ها. شمر، جانباز جنگ صفین، با حرام خوری و حرام کرداری، تیغ به روی حجت خدا و امام زمان خویش می کشد، خیلی از همان ها که به امام حسین (ع) نامه فدایت شوم نوشتند و با ابی و امی و نفسی فداک، امضا کردند و او را به دیار خویش خواندند، خود در صف اول دشمنان امام ایستادند و « امام خواهان ماه های قبل» ، « امام کشان روز عاشورا» شدند! سخن شهید خرازی را دوباره و صدباره و هزار باره بخوانیم، آیا خود را مخاطب کلام او نمی بینیم؟ آیا هشدار مان نمی دهد که مراقب رفتار و گفتار و حتی پندار مان هم باشیم که ما را از حق جدا نکند؟ من با خواندن این کلمات، آتش به جاتم می افتد که چه می کنیم و چه خواهیم کرد در این ازدحام و ترافیک گناه و حرام که پشت سر هم، دست بر یقه ما می گذارد. شما هم تامل بفرمایید و دعا که خدا به حرمت شهدا ما را از مدار شهادت، خارج نکند، یعنی کاری نکنیم که میان ما و این سعادت، فاصله در اندازه عدم امکان افتد. به خود آییم و از حرام در دست و دیده و دل، بپرهیزیم، ان شا الله.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران