در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:
  بی بی رقیه (س) هنوز می جنگد

  محمد رضا شهیدی_غریبی و یتیمی و اسارت و... هر کدام برای از پا انداختن یک مرد بزرگ کافی است، چه رسد به یک دختر بچه 3 ساله! آن هم غربتی که تو را به دیار دشمنان کشد و یتیمیی که جلوی چشمانت با تیغ بر گلوی پدرت رقم خورد بعد اینکه برادرانت را به تیر و تیغ کشته باشند.

   اسیریی که تو را غل و زنجیر بر گردن نهند و در مجلس شادی قاتلان پدرت ببرند. راستی عجب عظمتی دارد این "بی بی رقیه" این بانوی بزرگ تاریخ که نشان داد، سن شناسنامه ای را فقط روی کاغذ می نویسند، اما سن حقیقی آدم ها را به معرفت شان باید سنجید که گاه یک کودک سه ساله باید بار یک تاریخ را به دوش کشد چنانکه بی بی رقیه چنین فرمود و معلم عصر ها و نسل ها شد. او سرداری بود که بی شمشیر می جنگید و اعصار و قرون را فتح می کرد. او شمشیر در دست نداشت اما صدایی در گلو داشت که به گاه گریه «این بین المللی ترین زبان» به افشای ماهیت باطل یزیدی می پرداخت و هنوز هم دارد نقاب شکنی می کند از باطل.

   

   مگر نه اینکه ما خود در دفاع مقدس 8 ساله، نمونه هایی داشتیم که چون "بی بی" با گریه ، حقانیت ایران را بیان می کردند و تشت رسوایی باطل عراق را از بلندای وجدان بشری به پایین می انداختند؟ این درست که 3 ساله های ما به اسارت نرفتند و شهر به شهر گردانده نشدند اما کم نبودند دخترکانی که پیکر هزار زخم پدر را به آغوش کشیدند.

   

  کم نبودند بچه هایی که هرگز طعم "بابا" را نچشیدند و روزی که در مدرسه، درس به نوشتن "بابا" رسید، تب کردند و در بستر افتادند. "بی بی" اگر هرجا غریب باشد، در ایران ما نیست که ما او را در کسوت معلم و الگو یافته ایم و دختران شهدا را به شکوه نام او ، عظمت بخشیده ایم. رقیه هنوز هم دارد تکرار می شود در قامت دخترکان خردسال حوالی حرم خویش که یا خود طعمه مرگ آفرینان تروریست شدند و یا پدر و مادر خود را غرق خون دیدند و اسارت را هم با همه وجود حس کردند در دیگر شهر های این دیار بلا زده. اما درس گریه بی بی امروز هم دانش آموزان فاتح دارد.

   

   داعشیسم را نه بمب ها که اشک مظلومان دارد به پایان می رساند و سهم کودکان شهدا در این سیلی که راه افتاده است، فراوان است. اصلا صاعقه این باران به سیل منتهی شده را گریه نسل رقیه رقم زده است و چون نام زرگ او در میان است ، مطمئن باشید سیل آه و اشک، ظالمان آدم کش را با خود خواهد برد و آن روز دیر نیست و دور هم که نزدیک است که باز صبح پیروزی نسل رقیه در شام بلا ، طلوع کند و... الیس الصبح بقریب؟

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران